Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Na Nově se pořádně přepočítali. Chtěli se jí zbavit, podnikavá dívka si ale vždycky poradí, a tak si vedení může dlouho chystanou výpověď strčit za klobouk. Jak to dokázala?

25.06.2016
Na Nově se pořádně přepočítali. Chtěli se jí zbavit, podnikavá dívka si ale vždycky poradí, a tak si vedení může dlouho chystanou výpověď strčit za klobouk. Jak to dokázala?

Foto: Facebook

Popisek: Emma Smetana

V kolektivu nebyla oblíbená a po krk jí prý měl i management televize Nova. Jenže nad sebou měla mocnou ochrannou ruku. Jakmile nebezpečí pominulo, dostala výpověď. Tím ale kauza Emma Smetana neskončila, podnikavé děvče si totiž vždycky ví rady.

Konečně! Jásal kdekdo na chodbách televize Nova, poté co moderátorka Emma Smetana dostala před časem výpověď. Arogantní a suverénní blondýna totiž byla mezi kolegy oblíbená asi tak jako osina v zadku. Nejvíc zla si nadělala tím, že odstartovala souběžně s moderováním zpravodajství i kariéru zpěvačky, které dávala přednost. A tak neustále přehazovala služby, což za ni odnášeli kolegové, a navíc se prý chovala, jako by to byla jejich povinnost. „Myslela si o sobě, že je hvězda, a taky tak s kolegy jednala,“ prozradil Blesku zdroj z televize Nova. Trpělivost však časem došla i vedení, a tak nakonec dostala Emma Smetana padáka. Přesto ale stále ještě není v jejím případě všem dnům konec. Jak je to možné?

Přišla o mocného ochránce

O plavovlasé moderátorce polední a odpolední zpravodajské relace televize Nova se šuškalo, že nad ní drží ochrannou ruku Adrian Sarbu, bývalý rumunský generální ředitel CME, a tudíž i Novy, kterému na barrandovském kopci nikdo neřekl jinak než Drákula. Kam šlápl, tam sto let tráva nerostla. Podle výpočtů společnosti Admosphere zmizelo pod jeho taktovkou z roku 2012 na rok 2013 ze skupiny Nova téměř pět miliard korun v podobě prodaného reklamního prostoru. To vše při velmi slušné sledovanosti, na niž kupodivu neměla jeho tragická rozhodnutí vliv.

Zda mu prostě sebevědomá Emma jenom normálně padla do oka, nebo za tím stál ještě někdo další, o tom je dodnes možné pouze spekulovat. Každopádně i poté, co původním povoláním režisér krátkých filmů musel vyklidit svoji luxusní kancelář s terasou v nejvyšším patře čerstvě zrekonstruovaného sídla Novy a odkráčel s odstupným ve výši 5,4 milionu dolarů (v přepočtu zhruba 105 milionů korun), zprostředkovaně prý nad svou plavovláskou dál držel ochrannou ruku. Teprve když vlivem ubíhajícího času a narůstáním jeho dalších finančních průšvihů, tentokrát již v zahraničí, Drákulův vliv definitivně zeslábl, odhodlal se management konečně ‘odstřelit‘ i Emmu Smetana. Kdekdo se radoval, že definitivně. Jenže…

Příroda jí vyšla vstříc

Vzápětí totiž vyšlo najevo, že je výpověď neplatná, protože se na moderátorku vztahuje takzvaná ochranná doba. Měla totiž štěstí, že se jí podařilo v inkriminovaném období otěhotnět, a tak ji chrání zákon. Zákoník práce jasně říká, že ochranná doba trvá po celou dobu těhotenství, i když nebylo dosud zjištěno a i když o něm při dání výpovědi nevěděla ani sama zaměstnankyně. Výpověď z pracovního poměru je neplatná i tehdy, bude-li teprve dodatečně zjištěno, že zaměstnankyně byla v době řádného doručení výpovědi těhotná. Emma Smetana tudíž může v klidu porodit, užít si se svým potomkem období mateřské dovolené, a pak čerpat rodičovský příspěvek, což může podle zákona protáhnout až do čtvrtých narozenin dítěte. Pak se bude moci vrátit do práce, a jestli ji na Nově stále ještě nebudou chtít, budou jí muset znovu dát výpověď. A samozřejmě vyplatit i odstupné.

Čtěte také:

Klid na Nově byl zřejmě už moc dlouho, a tak je další zemětřesení mezi moderátory zpráv na spadnutí. Kdo tentokrát pořádně zamíchá osudovými kartami a kdo na to zřejmě nejvíc doplatí?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská