Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Romeo připlešlý podpantoflák, oplácaná a odbarvená Julie; Petr Nečas a jeho Jaňulka. Přesto je to velká lovestory, kterou hnusně odnáší jediná, navíc nevinná osoba. A to odpudivé propírání intimit…

17.06.2016
Romeo připlešlý podpantoflák, oplácaná a odbarvená Julie; Petr Nečas a jeho Jaňulka. Přesto je to velká lovestory, kterou hnusně odnáší jediná, navíc nevinná osoba. A to odpudivé propírání intimit…

Foto: Youtube, repro

Popisek: Petr Nečas s manželkou u soudu

Odposlechy rozhovorů mezi Janou Nečasovou (dříve Nagyovou) a bývalým premiérem Petrem Nečasem spatřily světlo světa. A to opět nyní, při soudním líčení, kdy se řeší případ údajného zneužití vojenské tajné služby k odposlechu exmanželky Nečase Radky. Druhým zveřejněným odposlechem je také rozhovor mezi Nagyovou a její kamarádkou. Informaci přinesl server TN.cz.

Soud nyní řeší, zda za odposlechy Radky Nečasové stála Nagyová. Ta prý chtěla premiéra donutit k rozvodu. Soudkyně také přečetla jednu z SMS zpráv, kterou poslal Nečas Nagyové. A to v lednu 2013: „Jaňulko, lásko, řeknul jsem jí to. Byly i slzy a nadávky, chvíli křik. Ale většinu doby bez toho," uvedla soudkyně.

Jí telefon vezmeš, mně ne

Při odposlouchávaném telefonním hovoru je patrné, kdo měl nad kým v partnerství navrch. „Proč si mi nevzal telefon?" ptá se Nagyová Nečase. „Kdy jsem ti nevzal telefon?" „Když jsem ti volala, tak to jakoby nemůžeš a jí ho vezmeš," vyčítá Nagyová. „Pak jsem ti volala podruhý a měl si to obsazený, takže asi máš priority," pokračuje dál. „Ne, neměl jsem volné," oponuje Nečas. Když Nagyová nevěří, říká jí: „Ne, Jaňulko, ne, fakt. Zítra přinesu mobil, můžeš se podívat, že tam nemám volné," sděluje jí.  

Následuje také odposlech rozhovoru o výživném i o schůzkách s právníkem. „No, co ti ještě říkala milostivá?" ptá se například Nagyová Nečase.  „No přiměl jsem ji k tomu, že alespoň začne rychle hledat ten byt. No hlavně začala hrát přesně tu hru, co jsem... Haló, Jaňulko? Slyšíš? No tak jsem jí řekl, že jako spolu nežijeme, že v tom chci mít prostě jasno. A že když spolu nežijeme, tak s ní nechci být. Pak samozřejmě debata o dětech. ...Ona se prý rozvádět nechce, tak prý jim to mám říct já. Tak ještě uvidíme, ale u ní chodí ty nálady," říká Nečas.

„Já se nebudu spoléhat a ty se taky nespoléhej na to, jestli si prostě zrovna dala dvě skleničky, tři skleničky, nebo litr," odvětí Nagyová a dodává, že nyní se musí Nečas uchýlit k tvrdému jednání…

Odposlechy podruhé

Jana Nečasová (dříve Nagyová) měla osobní motiv v kauze zneužití Vojenského zpravodajství. Podle státního zástupce Rostislava Bajgera to potvrzují odposlechy, které v úterý přehrál soud a které podle něj obsahují motiv k trestnému činu. Obhájce Nagyové to odmítl. Obžaloba tvrdí, že Nagyová tlačila svého partnera Petra Nečase k okamžitému rozvodu, a tak nechala nezákonně sledovat jeho tehdejší manželku Radku, píše pro změnu Blesk. 

Vojenské zpravodajství sledovalo podle obžaloby Radku Nečasovou na základě pokynu Nagyové, a bez vědomí ministra obrany na podzim roku 2012. Nečas se své momentální partnerky a někdejší šéfky kabinetu zastal, s Radkou prý řešil rozvod už o rok a půl dříve.  

Obvodní soud pro Prahu 1 v úterý na základě pokynu odvolacího senátu přečetl textovou zprávu, kterou Nečas poslal Nagyové 14. ledna 2013, a přehrál odposlech následného telefonátu mezi partnery. Tyto důkazy naznačují, že Nečas požádal o rozvod až tehdy, a také to, že Nagyová byla ve vztahu s premiérem silně dominantní.

Hlavní líčení pokračuje dnes, tj. ve čtvrtek. V tento den soudkyně Helena Králová rozhodne, zda vyhoví návrhům na doplnění dokazování. Obhájci požadují předvolání zaměstnanců Vojenského zpravodajství, kteří měli akci na starosti, či další výslech Nečase. Soudkyně si v úterý kvůli návrhům vzala krátkou pauzu na rozmyšlenou, nakonec ale stejně neoznámila, jak se rozhodla. Pokud návrhům nevyhoví, mohly by již dnes zaznít závěrečné řeči...

A co Radka Nečasová a jejich čtyři děti?

Tuto otázku si klade komentátorka Reflexu Jana Bendová. „Kdo chce a má na to žaludek, může se znovu popást na soukromí expremiéra Nečase a jeho dnešní manželky Jany. Právníci u soudu vyrukovali s novými odposlechy v takzvané „kauze Nagyová“. Připomeňme, že je to ta, v níž podle obžaloby nechala dnešní Nečasova manželka Jana sledovat jeho tehdejší manželku Radku. Přepis intimních hovorů a esemesek se už začal šířit mediální krajinou. Je to ohavné. Cožpak už bylo soukromí definitivně zrušeno jako přežitek starých časů?!“ píše.

A dodává: „Veřejné propírání intimit je odpudivé. Jako by tu nebyla ta třetí strana trojúhelníku, bývalá manželka Radka a děti. Kdo chrání jejich práva, jejich soukromí?! Jak se mohou bránit? Cožpak je jejich život jen nepodstatnou součástí zjednávání spravedlnosti v jakémsi vyšším zájmu? Přehrávání odposlechů mělo být uzavřené. Do intimit dvou lidí veřejnosti nic není, za ochranu práv třetích osob – tedy exmanželky Radky a jejích dětí – bychom se měli brát. Spravedlnost přece nemůže být tak tupá a bezohledná.“

Láska si nevybírá...

Petra Nečase s jeho novou ženou jsme nedávno potkali na pražském Andělu, kde má on i „Jaňulka“ svoji základnu, Nečas poradenský kancl a Jana Nečasová prapodivný butik.

Psali jsme

Jana Nagyová Nečasová změnila barvu… i profesi. Otevřela si záhadný obchod s podezřele lacinou, údajně luxusní módou. Je jen mizerná obchodnice, anebo jde o fintu? 

Nečas, kterého zjevně obléká jeho žena, měl na sobě jahodové polo tričko, malé bříško a na hlavě „cédéčko“ (je čas to háro shodit, pane expremiére). Na bradě pak centimetrový porost. Vedl se s manželkou a vypadal jak kocour nad miskou smetany. Jana Nečasová je, jak už všichni ví, nově odbarvená na ticián a nosí stále takové ty lepší „kancelářské“ outfity, seriózní, trochu nudné. Top lehce sexy  v rámci „mírného pokroku v mezích zákona“, sukně ke kolenům, lodičky. Pokud z ní vyzařuje žhavě erotická aura, jako ženy jsme ji nezaznamenali.  Každopádně si objednali drahou večeři a bavili se a vypadali velmi spokojeně. Nějaký probíhající soud je buď netrápí, anebo to dokáží dokonale skrývat.

Přitom ještě před rokem dvěma popisovala MF Dnes bývalého premiéra jako zatrpklého a ukřivděného. Petr Nečas se prý přestal stýkat i se svými někdejšími blízkými spolupracovníky a velmi těžce nesl svůj politický osud.

„Já se s ním vůbec nevídám, přerušil vazby,“ sdělil tehdy Tomáš Vrbík. Nečasův někdejší poradce prý svého šéfa potkal pouze jednou, a to vyloženě náhodou v pražské restauraci. „Nabídl jsem mu pomoc, ale odmítl,“ prozrazuje exporadce. Nečas se prý nestýká ani s Jiřím Sezemským, který byl přitom jeho nejbližším spolupracovníkem dlouhé roky.

Úleva a křivda

O moc lépe na tom nejsou ani Nečasovi bývalí kolegové z ODS, včetně těch, kteří mu v době premiérování bývali nejloajálnější. Zbyněk Stanjura, kterého Nečas udělal předsedou poslaneckého klubu a posléze ministrem dopravy, jej prý vídá jen občas. „Mám z něj dva pocity. Ten základní je jakási úleva, že už není tou veřejností ostře sledovanou osobou,“ říká poslanec ODS. „Druhý pocit je křivda, protože mu přijde velmi nefér ten tragický způsob, jakým zničehonic skončila jeho politická kariéra,“ prozrazuje. Podle něj je každý politik připraven na svůj konec po volebním neúspěchu, tento způsob odchodu však prý expremiér vnímá jako velkou nespravedlnost.

Podobný dojem má i další poslanec ODS, který měl k Nečasovi blízko, Marek Benda. „Petr se cítí přirozeně zatrpklý,“ říká. „Není naštvaný na ODS, ani jiné politické strany, ale na žalobce Ištvana a policistu Šlachtu,“ prozrazuje dále. Podle obou poslanců Nečas vnímá křivdu o to intenzivněji, že situaci vnímá tak, že právě on vyšetřovacím orgánům „rozvázal ruce“, dal nezávislost a volnost k vyšetřování, a ony jej za to podrazily. Navíc kvůli něčemu, co politici na všech úrovních dělají běžně - jen nemají tu smůlu, že je přitom odposlouchává policie.

V hovorech se svými blízkými proto prý Nečas neřekne policistovi Šlachtovi a žalobci Ištvanovi jinak než „prokurátoři“ nebo „sociopati s IQ pod úrovní automatické pračky“.  Ať prý Nečas hovoří s kýmkoliv, existuje nepřekročitelné tabu - a to jeho manželka Jana, dříve šéfka premiérova sekretariátu, která byla po červnové Šlachtově razii měsíc držena ve vazbě. Proto prý Nečas žije s pocitem, že právě jeho ženě bylo ublíženo nejvíce. Podle některých to vnímá tak, že ve vazbě skončila místo něj, a proto jí to musí odčinit.

Proto odmítá komunikovat s většinou médií, kterým vyčítá, že se vůči jeho ženě zachovala bulvárně, když rozpitvávala jejich pracovně osobní vztah. O věci se veřejně rozmluvil jen v rozhovoru pro magazín Reflex, kde uvedl, že dramatická nespravedlnost vůči jeho ženě jej „absolutně trápí“. Hovořil také o „mediálním lynči“ a „novodobě hilsneriádě“.

Nové odposlechy zde

Právníci u soudu vyrukovali se zbrusu novými odposlechy v kauze Nagyová. Zazněly hned dva důležité rozhovory - jeden mezi bývalým premiérem Petrem Nečasem a jeho současnou manželkou Janou Nečasovou (dříve Nagyovou) a druhý mezi Nagyovou a její kamarádkou. Publikoval je server Globe24.

JN: Proč si mi nevzal telefon?
PN: Kdy jsem ti nevzal telefon?
JN: Když jsem ti volala, tak to jakoby nemůžeš a jí ho vezmeš.
PN: Ne, ty si mě volala, když jsem mluvil s Tomem.
JN: Já jsem ti volala, měl si to volný a ty si to nevzal.
PN: Ne, ne, ne.
JN: Pak jsem ti volala podruhý a měl si to obsazený, takže asi máš priority.
PN: Ne, neměl jsem volné.
JN. Ale ano.
PN: Ne, Jaňulko, ne, fakt. Zítra přinesu mobil, můžeš se podívat, že tam nemám volné.

JN: Dobře fajn, co ona chce?
PN: Že prý udělá precedens, že se bude soudit o výživné. Tak jsem jí řekl, že jsem měl poradu s právníkem, že to prostě nejde. A ona že teda jako bude první případ, no.
JN: No já nejsem překvapená. Jsem ti říkala, že sedí s právníkem.
...
PN: Ten můj právník by mně přece nelhal, když říkal, že to nejde.
JN: To nevím. Já ti jenom říkám, že ona byla za právníkem.
PN: Ten by jí přece neříkal nesmysl.
JN: Prosím tě, kde ona vzala výraz precedens? Prosím tě, kde ona vzala, že bude první a vybojuje to a já nevím co.
PN: Nevím, nevím, kde to vzala.
JN: No, co ti ještě říkala milostivá?
PN: No přiměl jsem ji k tomu, že alespoň začne rychle hledat ten byt. No hlavně začala hrát přesně tu hru, co jsem... Halo, Jaňulko? Slyšíš?
...

PN: ...No tak jsem jí řekl, že jako spolu nežijeme, že v tom chci mít prostě jasno. A že když spolu nežijeme, tak s ní nechci být. Pak samozřejmě debata o dětech. ...Ona se prý rozvádět nechce, tak prý jim to mám říct já. Tak ještě uvidíme, ale u ní chodí ty nálady.
JN: Já se nebudu spoléhat a ty se taky nespoléhej na to, jestli si prostě zrovna dala dvě skleničky, tři skleničky, nebo litr.
PN: Jo, jo, jo.
JN: Nebo na to, co jí kamarádky poradily.
PN: To já s tebou souhlasím.
JN: Prostě teď musíš tvrdě,...

JN: To jako nejde. Jestli jí chceš uhnout, tak jí uhni, ale...
PN: Nee! Proč bych jí uhýbal.
JN: Nevím, protože... Nevím. Schválně ti volá ještě pozdě večer, ne aby volala v osm. Třeba v jedenáct. Jestli náhodou budeš s někým jiným... hlavně, ať nemáme pohodu.
JN: Ježíš Mária, já ti říkám jednu věc a říkám ti to jako ženská. Tak to prosím tě pochop.
PN: Ano, poslouchám.
JN: No tak to prosím tě pochop, že ona prostě pojede takhle, že.. musíme vydržet. Je pyšná prostě, kyvadlo má nahoru,...

JN: Teď prostě udělej jednu věc. Co tam máš prosím tě zítra?
PN: No, tak budu v kanceláři, no.
JN: Ráno, počkej, máš grémium, ne.
PN: No, no, no.
JN: No tak prostě, tak ti na jedenáctou hodinu objednám právníka.
...

JN: Zítra v 11 hodin na Kramářce.
PN: Na Kramářce ne, tam ne.
JN: klidně se můžeme sejít v zasedačce...
PN: Ne, na úřadu vlády už vůbec ne. Aby tam zaznamenali, že právník je někde... To už vůbec ne.

...

PN: Nebo nemám to dát spíš na odpoledne, protože taky nevím, jaký má časový harmonogram.
JN: Jako by v 11 a 15.
PN: Dobře.
JN: Já to takhle vyřídím, jo?
PN: Dobře.
JN: Já to tady zapíšu, protože fakt je to důležitý...

A přišlo další vyjádření:

PN: Strašně se mi stýská.
JN: Bože, můžeš přijet...

...

PN: Jaňulko, já Tě miluju.
JN: Já ti to zrovna chtěla zavolat. Ted už ti to říkat nebudu.
PN: Dobře.

JN: Tak, nechceš mi náhodou na závěr něco říct?
PN: No, že si měla asi pravdu, no.

Co si asi myslí a jak se cítí věrná Radka Nečasová, jíž expremiér opustil, i když jejich nejmladší dcera ještě chodí na ZŠ a ona ho v médiích ani jednou nepotopila, když na ní v trafice padají tato slova z titulních stránek nejčtenějších deníků? Co myslíte?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace