Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Spor o milion a jednu romskou zadnici: Kdo byl nařčen z rasismu a xenofobie a jak vyrobit z vysoké a hubené Chýlkové malou kulatou

08.06.2016
Spor o milion a jednu romskou zadnici: Kdo byl nařčen z rasismu a xenofobie a jak vyrobit z vysoké a hubené Chýlkové malou kulatou

Foto: Youtube, repro

Popisek: Ivana Chýlková jako Věra Bílá

Ivana Chýlková si v minulém kole oblíbeného televizního pořadu Tvoje tvář má známý hlas vylosovala romskou zpěvačku Věru Bílou. Maskéři na ní odvedli kus práce, aby z vysoké a štíhlé herečky vyrobili malou kulatou zpěvačku, a Ivana zpívala nádherně, ale celé to mělo hodně divnou pachuť a hlavně slušnou mediální dohru. A to nejen díky moderátorovi Sokolovi.

Už okamžik, kdy za Ivanou alias Věrou na jeviště vtančili „romští” tanečníci, rozuměj bílí tanečníci navlečení za Romy a přiměřeně se vlnící, byl trochu kách. Obzvlášť když je doplňovaly romské (tentokrát reálné) panímámy s hejny jakože - romských dětí. Ty navíc vybíhaly z jakési maringotky. To, že choreografii údajně dělal Yemi AD, bohužel balábile, které kolem Ivany probíhalo, nezachránilo. Ein Kessel Buntes hadr.

Ukradené telefony

Ondřej Sokol opět předvedl, že jako moderátor jede ode zdi ke zdi. K vystoupení se vyjádřil následovně: „Mně to udělalo radost, samozřejmě. Vystoupení Paš o Paňori bylo krásné, sice mi během toho zmizel mobilní telefon, ale on byl stejně starej, takže to nevadí, já si koupim jinej”. Plus si přisadil ohledně početnosti přítomné „romské rodinky”. Na stejnou notu pak během bodování zahrál i porotce Jakub Kohák: „Dva body. Nejen že mi zmizel telefon, ale kluci z techniky mi řikali, že i puklice z auta, takže Věra Bílá. Vraťte mi to potom.” To vážně TV Nova neumí vymyslet jinou, inteligentnější zábavu než show plnou prvoplánových vtipů o Romech, které jsme slyšeli stokrát (a mnohem lepších)? Humor může být na hraně nebo lehce přes čáru, proč ne. Ale musí být zároveň hloupý?

Vadil velký zadek

Věra Bílá se proti tomu, jak ji TV Nova zobrazila, samozřejmě ohradila. I když – prý jí krom toho, že komentáře pánů Sokola a Koháka byly podle ní rasisitické – nejvíc vadilo to, že jí udělali příliš velký zadek. A co na to TV Nova? „Jakub Kohák je mistr v glosování a je proslulý svým ostrým a přímočarým humorem. Jeho komentář k vystoupení Ivany Chýlkové ale rozhodně neměl za cíl nikoho urazit ani zesměšnit. Pokud se tak ovšem stalo, tak se velmi omlouváme,“ vzkázal PR koordinátor Novy Vojtěch Boháček.

Jak zmenšit Chýlkovou?

A co se týče zadnice?  „Kostyméři šou Tvoje tvář má známý hlas se snažili pro diváky uměle snížit výšku Ivany Chýlkové na přibližnou výšku Věry Bílé. Do kostýmu Ivany Chýlkové byla zabudována konstrukce, na kterou si během vystoupení sedla, aby působila menší. Tato konstrukce celý kostým o něco rozšířila,“ prohlašuje mluvčí.

Je Kohák rasista?

A co na to Kohák, na kterého se snesla snůška urážek kvůli údajnému rasismu? „Ale prosím vás, dejte pokoj. To byla legrace, nic rasistického. Lidi toho řeší. Vezměte si, že komunisté kdysi chtěli zakázat Svěrákův film Nejistá sezóna kvůli jedné větě, že už jim po lokále běhá půl hodiny cikán s kudlou v zádech. To by si člověk opravdu nemohl dělat srandu z ničeho. Podobné to bylo, když se Poláci naštvali na reklamu s obchodníkem. Nebudu to fakt řešit, nemám na to čas,“ řekl Super.cz Kohák.

Bílá chce milion

Zpěvačka Věra Bílá se podle Blesku rozlobila, že Chýlková její píseň, která vypráví o mamince, již ztratila, zpívala nedostatečně prosítěně. Nejvíc ji prý ale šokuje, že si TV Nova vypůjčila její písničku bez jejího svolení. „Chci milion, ukradli mi písničku a ještě mě zostudili! A já peníze potřebuju, podívejte se jak strašně žiju,“ ukazovala prstem po své místnosti v ubytovně v Rokycanech.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .');

 

 

 

Vložil: Lucie Kolouchová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace