Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Partnerovi Kristiny Kloubkové zřejmě vlezla sláva na mozek. Bývalý sporťák, který si dokonce vyzkoušel, jak vypadá svět přes mříže kriminálu, se proměnil v narcise, podstupujícího dokonce i zákroky estetické medicíny

08.06.2016
Partnerovi Kristiny Kloubkové zřejmě vlezla sláva na mozek. Bývalý sporťák, který si dokonce vyzkoušel, jak vypadá svět přes mříže kriminálu, se proměnil v narcise, podstupujícího dokonce i zákroky estetické medicíny

Foto: klinikakrasyandel.cz

Popisek: Moderátor Martin Pouva navštěvuje kosmetickou kliniku pravidelně

Novácký zprávař Martin Pouva neměl v životě vždycky na růžích ustláno, v mládí se jeden čas dokonce živil jako popelář. Od chvíle, co stanul poprvé před kamerou, se ale o sebe důsledně stará a nepohrdne ani odbornou pomocí.

Věřte-nevěřte, od oslavy jeho padesátin už uplynuly téměř tři roky. Přesto vypadá moderátorský partner půvabné Kristiny Kloubkové v hlavní zpravodajské relaci televize Nova stále skvěle. Rozhodně prý ale za to nevděčí genetické výbavě, zděděné po předcích. Právě naopak – o svůj vzhled musí důsledně pečovat a také to dělá prakticky denně.

Trenér ze sportovní rodiny

Sport měl Pouva od útlého dětství všude kolem sebe, jeho otec byl totiž vrcholový atlet a matka pro změnu vrcholová gymnastka. „Tělovýchovná fakulta byl sen mojí mamky, ale nemohla si ho uskutečnit, takže mě podporovala. Také jsem chtěl být námořník, protože táta má loď, takže jsem celé léto vždycky trávil na vodě,“ prozradil před časem v jednom rozhovoru. To ještě rodina žila v severních Čechách. Jenže když mu bylo zhruba deset let, našla si maminka nového partnera, rodiče se rozvedli a Martin putoval s matkou nejprve do jižních Čech, a pak do Prahy.

Jako maturant si mohl holky vybírat

Jako maturant si mohl holky vybírat

Jeho sen o životě na moři se rozplynul, když zjistil, že by musel studovat v Sovětském svazu. Do toho se mu nechtělo, a tak raději studoval gymnázium s tím, že se poté přihlásí na tělovýchovnou fakultu. První rok ho ale nevzali, a tak ho strávil na pedagogické nástavbě, kterou ukončil druhou maturitní zkouškou. „To byla skvělá škola. Tam bylo sedm kluků a sedm holek! Bál jsem se pomalu chodit sám po chodbách,“ prozradil. Tam také poznal svoji první manželku, s níž se oženil v pouhých jednadvaceti letech. Chtěl být samostatný a soběstačný, takže si při studiu přivydělával, kde se dalo. Pracoval na stavbě se sbíječkou, vysypával na ulicích odpadkové koše… „Modlil jsem se, abych nikoho nepotkal. Tehdy jsem měl padesát korun za směnu. Potom jsem šel do školy,“ dodal.

Nechtěl do smrti běhat v teplácích

Zpočátku studoval biologii, pak přešel na trenérství, takže je diplomovaný trenér. Hned po promoci se ale rozvedl a odešel do Německa, kde pak žil osm let. Svoji druhou ženu, s níž má syny Daniela a Robina, znal ještě z fakulty, byli dobří přátelé. A pak si prý dal jednou trochu víc Jima Beama a zavolal jí, jestli za ním nechce přijet. A ona přijela… a už zůstala. Profese tenisového trenéra ho sice živila velmi slušně, bylo mu ale jasné, že s ní nevydrží donekonečna. Navíc prý děsně záviděl lidem, co mohli jít do práce normálně oblečení, zatímco on neustále pobíhal v teplácích. A tak se začal porozhlížet po jiném řešení.

Ve Studiu Formule 1, které ho přivedlo na Novu

Ve Studiu Formule 1, které ho přivedlo na Novu

„Tehdy jsem přišel na tehdejší TV Premiéru a zeptal jsem se Štěpána Škorpila, jestli nechce, abych tam pracoval. Půl hodiny jsme spolu mluvili a zrovna v tu chvíli dostala Premiéra nabídku dělat přímé přenosy tehdejšího Compaq Grand Slam Cupu, což je dnešní Turnaj mistrů. Tak mi řekl, že by mě bral jako spolukomentátora. Neměl jsem s tím žádné zkušenosti, ale jemu to nevadilo,“ zavzpomínal. Krátké hlasové školení absolvoval až dodatečně na DAMU u docentky Hůrkové.

Háro shodil až na Nově

Na Primě sloužil jako moderátor sportovního zpravodajství až do roku 2003, jenže s tehdejším šéfem sportovní redakce Jiřím Nikodýmem si prý nějak nesedli, a tak další dva roky strávil už raději v televizi Praha. A právě když skončila a Martin odjel s rodinou na dovolenou, zavolal mu Václav Tittelbach a nabídl mu projekt Formule 1. V největší české komerční televizi pak Pouva prošel z postu moderátora sportovních zpráv, kvůli níž se musel poprvé v životě nechat ostříhat, až do hlavní večerní zpravodajské relace, v níž usedá u pultu po boku populární Kristiny Kloubkové.

Sporťák, který nežije sportem čtyřiadvacet hodin denně

Sporťák, který nežije sportem čtyřiadvacet hodin denně

S tím jak stoupala jeho popularita, zbývalo mu stále méně času pro rodinu, což se mu nakonec vymstilo. „Neměl jsem čas já, měl ho někdo jiný,“ konstatoval s tím, že ho to tenkrát pořádně naštvalo. Trápil se dva roky, zhubnul patnáct kilogramů, nemohl spát… Sám o sobě říká, že je „takovej divnej sporťák“, protože sport je jeho práce a jinak žije úplně normálně. Občas zaskočí do posilovny, na tenis nebo na fotbal, rozhodně ale prý není sportovní magor, který neustálým sledováním novinek terorizuje rodinu. Navíc kouří, za což by ho většina sportovců rozhodně nepochválila, a rád si dá i dobré víno – tvrdí o sobě, že má nějaký divný metabolismus, takže se mu nikdy v životě nepodařilo pořádně se opít.

Na vzhledu záleží

O svůj vzhled Martin Pouva pečuje od chvíle, kdy stanul před kamerou, a vůbec se s tím netají. Především díky tomu prý vypadá stále skvěle, i když letos v prosinci oslaví už třiapadesáté narozeniny. Nejsou za tím geny, ale každodenní péče a pomoc odborníků. Pravidelně podstupuje neinvazivní zkrášlující procedury kryolipolýzu a facelifting. „Nechávám si, jak já říkám, jen trochu vyžehlit obličej a sem tam odsát nějaký ten přebytečný tuk. Navíc procedury pomáhají i na různé skvrny, které má snad každý,“ prozradil serveru expres.cz.

S partnerkou Kristinou Kloubkovou jako moderátor Televizních novin

S partnerkou Kristinou Kloubkovou jako moderátor Televizních novin

Plastické operace ale zásadně odmítá, je totiž přesvědčen, že když padesátiletý chlap vypadá na dvacet, je ostatním k smíchu. „Už proto bych si žádné plastiky dělat nenechal, pokud by k tomu nebyly vážné zdravotní nebo kosmetické důvody,“ prohlásil a dodal: „Ještě dnes hodně lidí považuje muže, kteří navštěvují kosmetické salony, za zženštilé. Já to taky tak trochu považoval za zženštilé, ale jen do té doby, než jsem to poprvé zkusil.“

Čtěte také:

Karel Gott už není na pražské Bertramce. „Jen tak dále, Mistře. Hurááá,“ píše fanynka. Kam odjel a jaké významné rozhodnutí učinil?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Tagy
Pouva,

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace