Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Má slavného manžela, a přesto musí žít jako svobodná matka. Jak funguje soužití s mužem, který by mohl být jejím dědečkem, a jak to vlastně chodí u Menzelů doma?

21.05.2016
Má slavného manžela, a přesto musí žít jako svobodná matka. Jak funguje soužití s mužem, který by mohl být jejím dědečkem, a jak to vlastně chodí u Menzelů doma?

Foto: FTV Prima

Popisek: Olga Menzelová se psí holčičkou, čivavou Ani

V občance má sice uvedeno ‘vdaná‘, přesto se musí potýkat s každodenním frmolem a starostmi jako dvojnásobná svobodná matka. Na všechno totiž nakonec zůstala sama. Přesto je manželka oscarového režiséra spokojená.

Je krásná, vyrovnaná a spokojená, přestože by si na jejím místě nejedna žena zoufala. Olgu Menzelovou ale jen tak něco neporazí. Řídí se totiž heslem – jak si to člověk udělá, takové to má. Když poznala o dvě generace staršího životního partnera, bylo jí pouhých dvaadvacet a hlavou se jí prý honila spousta romantických představ. Brzy ale přišlo částečné vystřízlivění – zjistila totiž, že své tvrzení, že rozhodně žádné děti nechce, opravdu myslel Jiří Menzel smrtelně vážně. A tak se podle toho zařídila a prvorozenou dceru si pořídila s milencem, režisérem Jaroslavem Brabcem.

Slavný oscarový režisér a jeho o čtyřicet let mladší manželka Olga

Slavný oscarový režisér a jeho o čtyřicet let mladší manželka Olga

Kukaččí vejce? Maličkost!

Jakmile vyšel Olžin románek ve známost, strhla se kolem něj doslova lavina. A pak se stal doma u Menzelů zázrak – zanedlouho po narození Aničky se manželé shodli, že spolu vlastně hodlají zůstat. Přes prokázanou nevěru, doloženou navíc narozením nemanželského dítěte, se prostě dokázali dohodnout. Mnohem hůř dopadl milenec – na rozdíl od slavného režiséra a jeho krásné ženy se s takovým vývojem situace nedokázala smířit jeho manželka, populární herečka Veronika Freimanová. A tak dala po třicetiletém soužití Brabcovi kopačky, našla si nového partnera, a dokonce to vypadalo, že se jí svým způsobem ulevilo. A tak jenom Brabec zůstal nakonec sám jako kůl v plotě.

Režisér Jaroslav Brabec si odvádí z porodnice Olgu s dcerou Aničkou

Režisér Jaroslav Brabec si odvádí z porodnice Olgu s dcerou Aničkou

Každý jede po své koleji

I v soužití manželů Menzelových přece jenom nastala určitá změna – od narození Aničky nesdílejí společný domov. „Systém, který máme nyní, je ten nejlepší možný, protože Jirka je už ve věku, kdy potřebuje mít svůj klid, aby mohl pracovat a tvořit. A my tři a pes klid nepředstavujeme. Náš druhý, společný byt na Hradčanech je velký, máme tam svoje věci a Anička i vlastní pokoj, ale jsem si jistá, že takhle je to lepší,“ prozradila Olga Menzelová časopisu Maminka. „Vídáme se, když chceme a když máme náladu. Někdy i každý den. Ale jak Jirka s nadsázkou říká: Děvčata, já vás tak rád vidím, a to dvakrát. Když přijdete a když odcházíte. Oba se tomu smějeme.“ Každý po své vlastní koleji jedou Menzelovi i v profesionálním životě. Olga má vlastní produkční společnost Medialogue, kvůli níž začala v sedmadvaceti letech studovat DAMU, aby si doplnila vzdělání v oblasti produkce.

S Aničkou

S Aničkou

Co si o tom myslíte? To je jí úplně fuk

I když září spokojeností, přece jen přiznává, že se dvěma dětmi na krku to sama nemá jednoduché. „Samozřejmě, má to i negativa. Například přijedu domů s dětmi a se psem z nákupu a nemůžu to všechno odnést, takže tašky vynosím z auta, až když děvčata usnou… Stále si ale myslím, že pozitiva převládají. Nechci, aby to vyznělo tak, že je tento model ideální, ale zvolila jsem si ho vzhledem k situaci a ke svému a manželovu věku. Takhle nám to vyhovuje a je mi úplně jedno, co si kdo myslí. Neexistuje přece jednotný návod na to, aby vztah a rodina fungovaly,“ připomněla Olga.

Druhorozená Eva Maria

Druhorozená Eva Maria

Děti jsou lakmusový papírek

Sama ale přece jen na všechno nestačí, a tak se stala nedílnou součástí její domácnosti paní, která jí třikrát týdně hlídá dcerky. A velkým pomocníkem je prý i Aniččin otec, jenž se o svou dceru stará přímo příkladně. „V rámci možností spolu trávíme volný čas i všichni dohromady, aby Anička věděla, že jsme rodina, přestože nežijeme v jednom bytě. Nemá pocit, že o něco přichází, není tam žádný deficit, nijak netrpí. Naopak, nikdy nezažila hádky, tlak a napětí…“ prozradila Olga a dodala: „Kdybych měla jedním slovem charakterizovat naši rodinu, bylo by to pohoda. Naučili jsme se být šťastní v tom, jak žijeme.“ Slovo ‘naučili‘ prý použila úmyslně, protože si logicky nikdy nemyslela, že jednou bude takhle fungovat. Pochází totiž z klasické konzervativní rodiny. „Naučila jsem se ale přizpůsobit situaci a být spokojená. Myslím, že by se člověk měl snažit vyřešit situaci co nejlépe nejen s ohledem na děti, ale také na sebe. Protože když je šťastná matka, jsou šťastné i její děti. Děvčata jsou lakmusovým papírkem mého stavu,“ dodala.

Menzelova rodina na umělecké fotografii Alji Minibaevy pro charitativní projekt Za oponou s podtitulem Děti pomáhají

Menzelova rodina na umělecké fotografii Alji Minibaevy pro charitativní projekt
Za oponou s podtitulem Děti pomáhají

Nejlepší přítel

Navzdory všemu, co už spolu prožili, dál prý považuje manžela Jiřího Menzela za svého nejlepšího přítele. „Nemám bližšího kamaráda a troufnu si tvrdit, že je to vzájemné. Máme si stále co říct. A když právě ne, rádi spolu mlčíme,“ nechala nahlédnout do svého nitra. Navíc prý dcery slavného režiséra nesmírně omlazují a motivují. „Blbne s nimi, válí se po zemi, jsou jako tři štěňátka… Také pomáhá, i když to nevyžaduji. Přece nemohu vyžadovat něco, o čem vím, že to není možné. Byla bych hloupá, kdybych si myslela, že si něco vynutím. Jsem realistka a vím, co můžu chtít a co ne. A když nemám očekávání, nepřicházejí ani zklamání…“ Nejvíc je prý ale vděčná za to, že oba otcové jejích dětí dokázali potlačit svá mužská ega, holčičky zbožňují a nedělají mezi nimi rozdíl. „Překonali sami sebe. Samozřejmě také bylo napětí a dalo určitou námahu, než jsme se dopracovali k tomuto stavu. Ale oni to dokázali. Měla jsem zkrátka štěstí.“

Čtěte také:

Táňa Kuchařová doufala, že konečně našla pořádného chlapa, její ‘Den D‘ se ale neúprosně blíží; Ondřej Brzobohatý nehodlá hrát druhé housle. Co je kamenem úrazu, který drtí jejich lásku?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace