Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Má slavného manžela, a přesto musí žít jako svobodná matka. Jak funguje soužití s mužem, který by mohl být jejím dědečkem, a jak to vlastně chodí u Menzelů doma?

21.05.2016
Má slavného manžela, a přesto musí žít jako svobodná matka. Jak funguje soužití s mužem, který by mohl být jejím dědečkem, a jak to vlastně chodí u Menzelů doma?

Foto: FTV Prima

Popisek: Olga Menzelová se psí holčičkou, čivavou Ani

V občance má sice uvedeno ‘vdaná‘, přesto se musí potýkat s každodenním frmolem a starostmi jako dvojnásobná svobodná matka. Na všechno totiž nakonec zůstala sama. Přesto je manželka oscarového režiséra spokojená.

Je krásná, vyrovnaná a spokojená, přestože by si na jejím místě nejedna žena zoufala. Olgu Menzelovou ale jen tak něco neporazí. Řídí se totiž heslem – jak si to člověk udělá, takové to má. Když poznala o dvě generace staršího životního partnera, bylo jí pouhých dvaadvacet a hlavou se jí prý honila spousta romantických představ. Brzy ale přišlo částečné vystřízlivění – zjistila totiž, že své tvrzení, že rozhodně žádné děti nechce, opravdu myslel Jiří Menzel smrtelně vážně. A tak se podle toho zařídila a prvorozenou dceru si pořídila s milencem, režisérem Jaroslavem Brabcem.

Slavný oscarový režisér a jeho o čtyřicet let mladší manželka Olga

Slavný oscarový režisér a jeho o čtyřicet let mladší manželka Olga

Kukaččí vejce? Maličkost!

Jakmile vyšel Olžin románek ve známost, strhla se kolem něj doslova lavina. A pak se stal doma u Menzelů zázrak – zanedlouho po narození Aničky se manželé shodli, že spolu vlastně hodlají zůstat. Přes prokázanou nevěru, doloženou navíc narozením nemanželského dítěte, se prostě dokázali dohodnout. Mnohem hůř dopadl milenec – na rozdíl od slavného režiséra a jeho krásné ženy se s takovým vývojem situace nedokázala smířit jeho manželka, populární herečka Veronika Freimanová. A tak dala po třicetiletém soužití Brabcovi kopačky, našla si nového partnera, a dokonce to vypadalo, že se jí svým způsobem ulevilo. A tak jenom Brabec zůstal nakonec sám jako kůl v plotě.

Režisér Jaroslav Brabec si odvádí z porodnice Olgu s dcerou Aničkou

Režisér Jaroslav Brabec si odvádí z porodnice Olgu s dcerou Aničkou

Každý jede po své koleji

I v soužití manželů Menzelových přece jenom nastala určitá změna – od narození Aničky nesdílejí společný domov. „Systém, který máme nyní, je ten nejlepší možný, protože Jirka je už ve věku, kdy potřebuje mít svůj klid, aby mohl pracovat a tvořit. A my tři a pes klid nepředstavujeme. Náš druhý, společný byt na Hradčanech je velký, máme tam svoje věci a Anička i vlastní pokoj, ale jsem si jistá, že takhle je to lepší,“ prozradila Olga Menzelová časopisu Maminka. „Vídáme se, když chceme a když máme náladu. Někdy i každý den. Ale jak Jirka s nadsázkou říká: Děvčata, já vás tak rád vidím, a to dvakrát. Když přijdete a když odcházíte. Oba se tomu smějeme.“ Každý po své vlastní koleji jedou Menzelovi i v profesionálním životě. Olga má vlastní produkční společnost Medialogue, kvůli níž začala v sedmadvaceti letech studovat DAMU, aby si doplnila vzdělání v oblasti produkce.

S Aničkou

S Aničkou

Co si o tom myslíte? To je jí úplně fuk

I když září spokojeností, přece jen přiznává, že se dvěma dětmi na krku to sama nemá jednoduché. „Samozřejmě, má to i negativa. Například přijedu domů s dětmi a se psem z nákupu a nemůžu to všechno odnést, takže tašky vynosím z auta, až když děvčata usnou… Stále si ale myslím, že pozitiva převládají. Nechci, aby to vyznělo tak, že je tento model ideální, ale zvolila jsem si ho vzhledem k situaci a ke svému a manželovu věku. Takhle nám to vyhovuje a je mi úplně jedno, co si kdo myslí. Neexistuje přece jednotný návod na to, aby vztah a rodina fungovaly,“ připomněla Olga.

Druhorozená Eva Maria

Druhorozená Eva Maria

Děti jsou lakmusový papírek

Sama ale přece jen na všechno nestačí, a tak se stala nedílnou součástí její domácnosti paní, která jí třikrát týdně hlídá dcerky. A velkým pomocníkem je prý i Aniččin otec, jenž se o svou dceru stará přímo příkladně. „V rámci možností spolu trávíme volný čas i všichni dohromady, aby Anička věděla, že jsme rodina, přestože nežijeme v jednom bytě. Nemá pocit, že o něco přichází, není tam žádný deficit, nijak netrpí. Naopak, nikdy nezažila hádky, tlak a napětí…“ prozradila Olga a dodala: „Kdybych měla jedním slovem charakterizovat naši rodinu, bylo by to pohoda. Naučili jsme se být šťastní v tom, jak žijeme.“ Slovo ‘naučili‘ prý použila úmyslně, protože si logicky nikdy nemyslela, že jednou bude takhle fungovat. Pochází totiž z klasické konzervativní rodiny. „Naučila jsem se ale přizpůsobit situaci a být spokojená. Myslím, že by se člověk měl snažit vyřešit situaci co nejlépe nejen s ohledem na děti, ale také na sebe. Protože když je šťastná matka, jsou šťastné i její děti. Děvčata jsou lakmusovým papírkem mého stavu,“ dodala.

Menzelova rodina na umělecké fotografii Alji Minibaevy pro charitativní projekt Za oponou s podtitulem Děti pomáhají

Menzelova rodina na umělecké fotografii Alji Minibaevy pro charitativní projekt
Za oponou s podtitulem Děti pomáhají

Nejlepší přítel

Navzdory všemu, co už spolu prožili, dál prý považuje manžela Jiřího Menzela za svého nejlepšího přítele. „Nemám bližšího kamaráda a troufnu si tvrdit, že je to vzájemné. Máme si stále co říct. A když právě ne, rádi spolu mlčíme,“ nechala nahlédnout do svého nitra. Navíc prý dcery slavného režiséra nesmírně omlazují a motivují. „Blbne s nimi, válí se po zemi, jsou jako tři štěňátka… Také pomáhá, i když to nevyžaduji. Přece nemohu vyžadovat něco, o čem vím, že to není možné. Byla bych hloupá, kdybych si myslela, že si něco vynutím. Jsem realistka a vím, co můžu chtít a co ne. A když nemám očekávání, nepřicházejí ani zklamání…“ Nejvíc je prý ale vděčná za to, že oba otcové jejích dětí dokázali potlačit svá mužská ega, holčičky zbožňují a nedělají mezi nimi rozdíl. „Překonali sami sebe. Samozřejmě také bylo napětí a dalo určitou námahu, než jsme se dopracovali k tomuto stavu. Ale oni to dokázali. Měla jsem zkrátka štěstí.“

Čtěte také:

Táňa Kuchařová doufala, že konečně našla pořádného chlapa, její ‘Den D‘ se ale neúprosně blíží; Ondřej Brzobohatý nehodlá hrát druhé housle. Co je kamenem úrazu, který drtí jejich lásku?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská