Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Karel Gott si dovolil příliš. Řekl upřímně, co si myslí, a teď po něm jdou. Ale konečně splnil přání mamince; chtěla, aby si vzal ´Bohdalku´

15.05.2016
Karel Gott si dovolil příliš. Řekl upřímně, co si myslí, a teď po něm jdou. Ale konečně splnil přání mamince; chtěla, aby si vzal ´Bohdalku´

Foto: Facebook

Popisek: K této aktuální fotce Karel Gott připsal: Moji milí příznivci, se Sagvanem Tofim jsme se sešli v ateliéru Lenky Hatašové při společném focení k muzikálu Čas růží.

Karel Gott je už od konce minulého roku pronásledován bulvárními médii kvůli svému onemocnění. Je pochopitelné, že tato celebrita evropského formátu, celý život zvyklá na slávu a přízeň fanoušků, z toho není příliš nadšená. Po počátečním tutlání vážného onemocnění ale nakonec veřejnosti přiznal pravý stav věci a začal o svém problému mluvit velmi otevřeně. Přesto je zřejmé, že má „božský Kája“ mnohem raději jinou publicitu a umí obratně vrtěti psem.

Velmi sofistikovaně se například snažil odvést pozornost od spekulací o své další operaci, když těsně před ní navštívil narozeninovou oslavu Jiřiny Bohdalové a upoutal na sebe ještě větší pozornost než samotná oslavenkyně. Ačkoliv ho vážná nemoc dosti poznamenala a výrazně zestárnul, na společenskou událost roku zvolil outfit, který mu dodal mimořádné charisma. V  elegantním proužkovaném obleku a s černým kloboukem připomínal slavného kanadského  muzikanta Leonarda Cohena, jehož hypnotický zjev i hlas mu učaroval již dávno. Ale zdaleka nešlo jenom o Gottův zevnějšek. Jiřině Bohdalové věnoval vůbec nejoriginálnější dárek, když jí osobně namaloval obraz, kde oba ztvárnil na jejich svatbě. 

Svatba s Jiřinou

Splnil tak přání nejen oslavenkyni, ale také své mamince. Když Jiřina Bohdalová slavila před pěti lety osmdesáté narozeniny, Karel Gott u této příležitosti prozradil, že jeho matka si kdysi velmi přála, aby se s Bohdalkou oženil. Přivedl ji jednou na návštěvu domů a paní Gottová z ní byla doslova nadšená. Herečka prý měla vše, co si od nevěsty pro svého syna představovala. Jenže, Karel tehdy maminku nevyslyšel a udělal dobře. S Jiřinou totiž zůstali po celý život dobří přátelé, což se u mnoha manželství známých osobností ne vždy podaří. Ostatně, sama Bohdalová je toho nejlepším důkazem.

 

Moc si dovolil?

Podobně  Karel Gott nedávno dokázal odvést pozornost jiným směrem, než jsou jeho zdravotní problémy, když časopisu Týden  prozradil svůj názor na současnou uprchlickou krizi. Podle něj je to řízená záležitost, jejímž cílem je oslabit Evropu. Zamyslel se také nad tím, jak jsou imigranti dobře oblečeni a před kamery stále strkají děti.  A nechal se slyšet, že za současné situace by bylo nejlepší zavřít hranice. Jeho názory způsobily tak bouřlivé reakce, že to zpěváka samotného překvapilo  a   magazínu  Ona dnes si postěžoval: „To jsem si dovolil moc.“  Jeho fanoušci mu ale za jeho názory na současnou situaci v Evropě hromadně děkovali a vyjadřovali mu podporu. Cyril mu například vzkázal: „Karle, jakmile řekneš tvůj názor, jdou po tobě.“ A Petr ho obdivuje, že přes tu  šílenou mediální masáž řekl, co si opravdu myslí. Luboš je zase přesvědčen, že Gott vyjádřil svůj názor na uprchlickou krizi lépe než leckterý politik či novinář. 

Až ho najde...

Přesto se Karel Gott v rozhovoru pro magazín Ona dnes už raději věnoval své rekonvalescenci. Vyprávěl, že v době léčení hodně četl, nejen noviny, ale také knihy, především ty, které mají vtip a humor a pozitivní myšlení. To mu hodně pomohlo zvládnout boj s rakovinou i dalšími zdravotními neduhy. Ale myslí si také, že při něm opět stál Bůh. Přesto se přiznal, že potrvá ještě dlouhou dobu, než bude v kondici, jakou měl dříve. Na otázku, jak probíhá jeho hlasová rekonvalescence, s humorem přiznal: „Až ho (hlas) najdu, tak se ozvu.“   

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová