Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ivana Chýlková vypadá jako travestita, úplně brutálně. Ani sexy, ani dračice. Proč jí to nikdo neřekne?

12.04.2016
Ivana Chýlková vypadá jako travestita, úplně brutálně. Ani sexy, ani dračice. Proč jí to nikdo neřekne?

Foto: TV Nova

Popisek: Během proměny v korejského rappera musela mít Ivana Chýlková pořádnou trpělivost. Mimořádné ocenění ale patří především maskérům, kteří odvedli obdivuhodný výkon.

Také do Čech již dorazila mezinárodní zábavná show Tvoje tvář má známý hlas, jejíž originální verze pochází ze Španělska. Její podstata spočívá v tom, že si osm známých herců či zpěváků bude hrát několik týdnů na to, že jsou světovými pěveckými hvězdami. O tom, kterými, rozhoduje losování, což někdy přináší senzační podívanou, jindy zase pořádné fiasko.

Zábava je to však, na rozdíl od většiny obskurních televizních show, docela zajímavá a napínavá a za pozornost stojí kromě několika výrazných talentů i práce maskérů a choreografů. Celkový dojem ale kazí porota, která nemá odvahu (nebo možná nesmí) říci některým účinkujícím, co si o jejich exhibicích skutečně myslí. Příkladem až trapného nadbíhání je vychvalování Ivany Chýlkové. Ta se v prvním kole představila coby Amy Winehouse, v druhém dokonce zpívala skandální Madonnin hit Like A Virgin. V obou případech ale vypadala spíš jako hvězda travesty show a nikdo jí to ani náznakem nevytknul.

V prvním kole jako Amy Winehouse

V prvním kole jako Amy Winehouse

Nikdo by to neudělal líp?

Ondřej Sokol, který jinak příjemně překvapuje tím, že tuto show moderuje věcně a bez srandiček a la Partička, Chýlkové tvrdil, že jí nešlo odolat, že rozrajcovala porotu a že je nesmírně spokojen. Nikdo jiný by prý Madonnu nemohl ztvárnit (!). Ještě nadšenější byla Jitka Čvančarová: „Bylo to krásný, nikdo jiný by to neudělal líp. Mě to strašně bavilo,“ rozplývala se. V lichotkách poté pokračoval i Janek Ledecký: „Strašně ti to sekne, úplně brutálně. Ten diblík na začátku mě dostal do kolen, super! Tvoje vystoupení budu hodnotit velmi vysoko,“ sliboval. A nadšená byla i Ivana Jirešová, coby hlas lidu: „Skvělý to bylo, ten klid a nadhled, moc se mi to líbilo, děkuji.“ Falešné poklony dovršil šéf poroty Jakub Kohák: „Vypadáš fantasticky, od začátku jsem byl natěšenej na sex.“ Také on sliboval, že vystoupení bude hodnotit vysoko.

V druhém kole se proměnila v Madonnu

V druhém kole se proměnila v Madonnu

Ani sexy ani dračice!

To, co nedokázala otevřeně konstatovat porota, naplno ale ventilovali diváci, kterým se výkon Chýlkové vůbec nelíbil. „Ani sexy, ani dračice, a už vůbec ne jako Madonna,“ myslí si například Simona. „Chýlková nic nepředvedla,“ rozčiluje se Danda. Veronika se zase domnívá, že Chýlkové měli dát nějakou starší Madonnu. Zatímco v případě Amy a Madonny se změna vizáže příliš nepovedla, skvělou práci ale na Chýlkové maskéři provedli v případě jejího třetího pokusu, kdy si vylosovala bizarní hit korejského rappera PSY. Tentokrát musím s porotci souhlasit, že opravdu famózně předvedla příšernou blbost.

Třetí proměna, tentokrát v korejského rappera PSY

Třetí proměna, tentokrát v korejského rappera PSY

Drtivá porážka

Sledovanost nové zábavné show TV Nova má prudce rostoucí tendenci. Dokázala již porazit finále volby Miss Česká republika a o tomto víkendu i drtivě převálcovat udělování Cen Anděl 2015. A tentokrát to není nijak překvapivé. Zatímco Andělé opět nabídli adorování stále stejných tváří a výkonů (viz tradičně křečovitý Dan Bárta), Tvoje tvář má známý hlas představuje nové talentované osobnosti a strhující show s řadou senzačních čísel. V konfrontaci s Annou Fialovou, Adamem Mišíkem nebo Davidem Krausem působily hvězdy české pop music spíš jako parta provinčních amatérů. Stačí například porovnat skvělé provedení písně Candyman Anny Fialové s odfláknutým hitem Nafrněná Barbory Polákové, která si odnesla Anděla za skladbu roku. Nelze se proto vůbec divit, že více než to, co soškou Anděla ocenění umělci zpívali, publikum zaujalo, co říkali.

Čtěte také:

Zvykla si na velké peníze, jenže všeho do času. Nad oblíbenou stálicí novácké Ordinace se začínají stahovat mračna. A prý si za to může sama. Copak televizním mocipánům provedla?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová