Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kdysi skvělý herec a sexy chlap se proměnil v potácející se ošuntělou trosku, která dokonce občas i nadává na ulici kolemjdoucím. ‘Sekat latinu‘ dokáže Oldřich Kaiser pouze v jediném případě

08.04.2016
Kdysi skvělý herec a sexy chlap se proměnil v potácející se ošuntělou trosku, která dokonce občas i nadává na ulici kolemjdoucím. ‘Sekat latinu‘ dokáže Oldřich Kaiser pouze v jediném případě

Autor: Facebook

Popisek: Své povinnosti stále Oldřich Kaiser plnit dokáže, běda ale, když po něm zrovna nikdo nic nechce

Mohl mít každou, na kterou se jenom podíval, a taky toho rád a hojně využíval. Dnes se mu ale kdekdo na ulici raději vyhne. Dokáže mít totiž ‘nakoupíno‘ již dopoledne a není výjimkou, že pokřikuje urážky na kolemjdoucí.

Na špici žebříčku by mohl být skvělý herec a komik dodnes, nebýt prokletí, nad kterým se mu nedaří zvítězit. Vládu nad ním totiž již před lety převzal démon alkohol, a přestože Oldřich Kaiser již čtyřikrát absolvoval protialkoholní léčbu, vždycky této problematické závislosti znovu propadne. V současnosti už zase pije ‘první ligu‘ a bohužel není výjimkou, že se potácí na ulici již dopoledne. Existuje pouze jediný člověk, k němuž má takový respekt, že ho ještě nikdy nepodrazil.

Na stará kolena se dokonce i pere

Podle mnoha kolegů i režisérů je Oldřich Kaiser jedním z nejlepších současných herců, a právě díky tomu na něj stále producenti a režiséři nezapomínají, i když má za sebou dlouhou řadu alkoholových eskapád a výtržností, o nichž by se už dnes dal klidně natočit samostatný film. Naštěstí si stále ještě dokázal uchovat pravidlo, které je pro práci klíčové – když má představení nebo natáčí, tak ‘seká latinu‘. Potvrzuje to i jeho dlouholetý kolega a kamarád Jiří Lábus, který je z něj upřímně nešťastný. Dnes už je mu ale jasné, že s tím nic nezmůže. Když ale mají společné představení, Kaiser dokáže šlapat jako hodinky a je prý na něj stále stoprocentní spolehnutí.

V thrilleru Rudý kapitán

V thrilleru Rudý kapitán

Díky tomu také dostal Kaiser jednu z hlavních rolí v krimithrilleru režiséra Michala Kollára Rudý kapitán, v němž si vyzkoušel se šesti křížky na krku něco zbrusu nového – kvůli akčním scénám se musel naučit rvát. Pod vedením kaskadérů se na ně připravoval čtyři týdny a dostával prý pořádně do těla. „Volný styl neboli styl KGB, ten žádná pravidla nemá. Kam kopneš, tam kopneš, hlavně znehybnět a zmrtvět,“ prozradil herec serveru idnes.cz. Po tréninku se ale cítil tak silný a odvážný, že se dokonce zastal ženy, kterou na ulici obtěžovali cizí chlapi. A jak to dopadlo? „Ona utekla, já dostal přes držku. Chtělo to delší trénink,“ povzdychl si a dodal: „Ale druhý den mě nemuseli líčit, hrála moje vlastní krev.“

S Dášou si notují

Kaiserova závislost na alkoholu se stala definitivním hrobařem jeho dlouholetého manželství s herečkou Naďou Konvalinkovou, s níž má dceru Karolínu. Poslední kapkou, s níž přetekl pohár její trpělivosti, se stala v roce 2004 Kaiserova ‘kauza klíště‘ – když médii proběhly fotografie jejího manžela, visícího na zádech policistovi, který ho chtěl zklidnit, poté co odmítl opustit jeden z vyhlášených pražských nočních podniků. Po pár měsících již byli slavní manželé definitivně rozvedeni. „My jsme přátelé. Ten vztah ve většině manželství po letech někam dospěje, přijde stagnace, ale v našem případě se těch pětadvacet let nedá odpárat. Jeden druhého si vážíme a máme se rádi, jako jsme se rádi měli,“ prohlásila před časem Konvalinková.

Jako bezdomovec s Dášou Vokatou v klipu k písni Můj milý

Jako bezdomovec s Dášou Vokatou v klipu k písni Můj milý

Hlavní Kaiserovou prací je v současnosti společné vystupování s písničkářkou Dášou Vokatou, s níž už nějakou dobu žije na pražském Smíchově. Pokud se jim nenaskytne mimopražský kšeft, hrají spolu po barech a hospodách a Dáše zřejmě jeho láska k alkoholu nevadí. Údajně byl herec již několikrát viděn i během vystoupení, jak popíjí v zákulisí. Dáša s ním má stále ještě trpělivost, přestože se Oldřich občas ‘rozjede‘ i na ulici a není výjimkou, že obtěžuje kolemjdoucí a občas jim prý i nadává. Koneckonců na vlastní kůži to údajně nedávno zažily na zastávce tramvaje i redaktorky jednoho společenského týdeníku, jehož redakce v této čtvrti sídlí. Navíc prý bohužel kdysi charismatický herec připomínal spíš uváleného bezdomovce.

Čtěte také:

Zvykla si na velké peníze, jenže všeho do času. Nad oblíbenou stálicí novácké Ordinace se začínají stahovat mračna. A prý si za to může sama. Copak televizním mocipánům provedla?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace