Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kdysi skvělý herec a sexy chlap se proměnil v potácející se ošuntělou trosku, která dokonce občas i nadává na ulici kolemjdoucím. ‘Sekat latinu‘ dokáže Oldřich Kaiser pouze v jediném případě

08.04.2016
Kdysi skvělý herec a sexy chlap se proměnil v potácející se ošuntělou trosku, která dokonce občas i nadává na ulici kolemjdoucím. ‘Sekat latinu‘ dokáže Oldřich Kaiser pouze v jediném případě

Foto: Facebook

Popisek: Své povinnosti stále Oldřich Kaiser plnit dokáže, běda ale, když po něm zrovna nikdo nic nechce

Mohl mít každou, na kterou se jenom podíval, a taky toho rád a hojně využíval. Dnes se mu ale kdekdo na ulici raději vyhne. Dokáže mít totiž ‘nakoupíno‘ již dopoledne a není výjimkou, že pokřikuje urážky na kolemjdoucí.

Na špici žebříčku by mohl být skvělý herec a komik dodnes, nebýt prokletí, nad kterým se mu nedaří zvítězit. Vládu nad ním totiž již před lety převzal démon alkohol, a přestože Oldřich Kaiser již čtyřikrát absolvoval protialkoholní léčbu, vždycky této problematické závislosti znovu propadne. V současnosti už zase pije ‘první ligu‘ a bohužel není výjimkou, že se potácí na ulici již dopoledne. Existuje pouze jediný člověk, k němuž má takový respekt, že ho ještě nikdy nepodrazil.

Na stará kolena se dokonce i pere

Podle mnoha kolegů i režisérů je Oldřich Kaiser jedním z nejlepších současných herců, a právě díky tomu na něj stále producenti a režiséři nezapomínají, i když má za sebou dlouhou řadu alkoholových eskapád a výtržností, o nichž by se už dnes dal klidně natočit samostatný film. Naštěstí si stále ještě dokázal uchovat pravidlo, které je pro práci klíčové – když má představení nebo natáčí, tak ‘seká latinu‘. Potvrzuje to i jeho dlouholetý kolega a kamarád Jiří Lábus, který je z něj upřímně nešťastný. Dnes už je mu ale jasné, že s tím nic nezmůže. Když ale mají společné představení, Kaiser dokáže šlapat jako hodinky a je prý na něj stále stoprocentní spolehnutí.

V thrilleru Rudý kapitán

V thrilleru Rudý kapitán

Díky tomu také dostal Kaiser jednu z hlavních rolí v krimithrilleru režiséra Michala Kollára Rudý kapitán, v němž si vyzkoušel se šesti křížky na krku něco zbrusu nového – kvůli akčním scénám se musel naučit rvát. Pod vedením kaskadérů se na ně připravoval čtyři týdny a dostával prý pořádně do těla. „Volný styl neboli styl KGB, ten žádná pravidla nemá. Kam kopneš, tam kopneš, hlavně znehybnět a zmrtvět,“ prozradil herec serveru idnes.cz. Po tréninku se ale cítil tak silný a odvážný, že se dokonce zastal ženy, kterou na ulici obtěžovali cizí chlapi. A jak to dopadlo? „Ona utekla, já dostal přes držku. Chtělo to delší trénink,“ povzdychl si a dodal: „Ale druhý den mě nemuseli líčit, hrála moje vlastní krev.“

S Dášou si notují

Kaiserova závislost na alkoholu se stala definitivním hrobařem jeho dlouholetého manželství s herečkou Naďou Konvalinkovou, s níž má dceru Karolínu. Poslední kapkou, s níž přetekl pohár její trpělivosti, se stala v roce 2004 Kaiserova ‘kauza klíště‘ – když médii proběhly fotografie jejího manžela, visícího na zádech policistovi, který ho chtěl zklidnit, poté co odmítl opustit jeden z vyhlášených pražských nočních podniků. Po pár měsících již byli slavní manželé definitivně rozvedeni. „My jsme přátelé. Ten vztah ve většině manželství po letech někam dospěje, přijde stagnace, ale v našem případě se těch pětadvacet let nedá odpárat. Jeden druhého si vážíme a máme se rádi, jako jsme se rádi měli,“ prohlásila před časem Konvalinková.

Jako bezdomovec s Dášou Vokatou v klipu k písni Můj milý

Jako bezdomovec s Dášou Vokatou v klipu k písni Můj milý

Hlavní Kaiserovou prací je v současnosti společné vystupování s písničkářkou Dášou Vokatou, s níž už nějakou dobu žije na pražském Smíchově. Pokud se jim nenaskytne mimopražský kšeft, hrají spolu po barech a hospodách a Dáše zřejmě jeho láska k alkoholu nevadí. Údajně byl herec již několikrát viděn i během vystoupení, jak popíjí v zákulisí. Dáša s ním má stále ještě trpělivost, přestože se Oldřich občas ‘rozjede‘ i na ulici a není výjimkou, že obtěžuje kolemjdoucí a občas jim prý i nadává. Koneckonců na vlastní kůži to údajně nedávno zažily na zastávce tramvaje i redaktorky jednoho společenského týdeníku, jehož redakce v této čtvrti sídlí. Navíc prý bohužel kdysi charismatický herec připomínal spíš uváleného bezdomovce.

Čtěte také:

Zvykla si na velké peníze, jenže všeho do času. Nad oblíbenou stálicí novácké Ordinace se začínají stahovat mračna. A prý si za to může sama. Copak televizním mocipánům provedla?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace