Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ve zpravodajství na Nově je zase veselo, takový hysterák ale ještě nikdo nepředvedl. Co nedokázala ustát sexy blondýna, která si myslela, že má své jisté na doživotí?

30.03.2016
Ve zpravodajství na Nově je zase veselo, takový hysterák ale ještě nikdo nepředvedl. Co nedokázala ustát sexy blondýna, která si myslela, že má své jisté na doživotí?

Foto: TV Nova

Popisek: Emma Smetana se ve skutečnosti jmenuje Smetanová, nejspíš jí ale její oficiální příjmení připadá příliš obyčejné

Věděli to všichni, jenom ona se to dozvěděla až jako úplně poslední. Co? Že prostě končí. V televizi Nova není taková praxe ničím neobvyklým. To, co po vyhazovu předvedla zprávařka Emma Smetana, se ale opravdu jen tak nevidí.

Půvabná zlatovláska se super figurou, vždycky příjemná, usměvavá a přátelská. Tak znají diváci z obrazovky sexy osmadvacítku Emmu Smetana, která hlásila ve všední dny Polední televizní noviny. Jenže na barrandovský kopec mezitím dorazila další vlna úsporných opatření, která se v největší soukromé televizi pomalu stává v posledních letech pravidelnou pohromou. A tentokrát to odnesla mimo jiné právě ta, která to nečekala vůbec.

Zprávařská škatulata

Přesuny mezi moderátory zpravodajství jsou na Nově téměř firemní folklór, a když znovu vypuknou, doba nejistoty zpravidla trvá nějaký ten týden. Tentokrát to ale přišlo jako blesk z čistého nebe. Nebo alespoň ta, které se to týkalo, nic netušila až do posledního okamžiku. Ještě se svým stabilním úsměvem odrecitovala zpravodajskou relaci, a pak jí šéf zpravodajství prozradil ‘sladké tajemství‘. A z klidné a vyrovnané profesionálky se rázem vyklubala běsnící lítice, která předvedla takový hysterický záchvat, že ji dokonce údajně musela vyvést z budovy ochranka. „To by asi položilo kdekoho. Jenomže Emmička si myslela, že je tam na doživotí. Vždyť ona si chodila stěžovat na své přímé šéfy k vedení televize. A tohle by asi vydržel málokdo. Myslela si, jak je skvělá a nenahraditelná. Bohužel na Novu chodily i maily a zprávy, aby tu recitátorku smutečních obřadů už někdo vyhodil,“ prozradil serveru VIPstory.cz zdroj z Novy.

Velká suverénka

Emma Smetana byla pro management tématem k průběžnému řešení od samého počátku, kdy usedla ve zpravodajském studiu před kameru. Řešilo se, zda na to má a jak ji přijmou diváci. Oficiální zpráva z Novy říká, že vedení muselo škrtnout jednu moderátorskou pozici, a v té chvíli byla volba jasná. Emma si totiž u kolegů pořádně zavařila arogantním chováním a obrovským sebevědomím, které ani zdaleka neodpovídalo odváděným výkonům. Přesto se těšila mimořádným výhodám. Měla povoleno účinkovat ve filmech a seriálech, stala se tváří reklamní kampaně Ona Dnes, vystupovala polonahá v muzikálu a na koncertech, a dokonce se tu a tam směla objevit i na obrazovce konkurenčních televizních stanic. Nadstandardní podmínky si vybojovala i v redakci. Podle kolegů si suverénně diktovala, kdy chce a nechce služby, často měnila rozpis a vymlouvala se na nemoc, protože kvůli koncertu opakovaně přišla o hlas. Zkrátka potížistka.

Kolegové ji zrovna ‘nemuseli‘

Nespolehlivá, sebestředná, protivná… tak o ní mluví dnes již bývalí kolegové, od kameramanů přes maskérky a kostymérky až po kolegy reportéry. „Často dávala najevo, že ona je něco víc než my ostatní. Kdykoli byl problém, neřešila ho se svým nadřízeným, ale rovnou volala na nejvyšší vedení Novy,“ prozradil serveru Týden.cz dobře informovaný člověk z televize a dodal: „Není žádným tajemstvím, že nad ní léta držel ochrannou ruku mediální magnát Adrian Sarbu (bývalý generální ředitel mediální skupiny CME, které patří TV Nova – poz. red.), a na to Emma hřešila. Přestože Sarbu časem odešel, měl pořád spoustu známých, kteří Smetanu hlídali. Ale jak je vidět, postupem času jeho i její vliv slábl. Teď dostala to, co si zaslouží.“

Dostala pořádnou sodu

Emminy výkony nenechaly v klidu ani uznávanou jazykovou lektorku Janu Postlerovou, která jí pořádně ‘umyla hlavu‘ před několika měsíci na stránkách deníku Blesk. „Celkově z ní mám pocit jakéhosi přehlížení diváků. Drží hlavu skloněnou, je přísná, necítím z ní radost. Většinou začne rychle mluvit, až mám strach, že to nemůže vydržet a zadrhne se, což se taky většinou stane,“ zhodnotila její vystupování před kamerou. „Má jiný temporytmus řeči, který nezvládá ani ona ani divák. Navíc když se nadechuje, používá vrchní dýchání, přičemž sebou trochu cukne. A je to slyšet. Musí se nadechovat do břicha, do bránice, aby to bylo neslyšné,“ dodala s tím, že je na Emmě vidět, jak nevnímá moderátorskou profesi jako službu divákovi, ale jako prostor pro prezentaci vlastní 'výjimečnosti'.

Roní slzy do Seiny?

Ihned po vyhazovu sbalila exzprávařka svých pět švestek a izraelského přítele Jardana Haje a odcestovala do Paříže za svým otcem, který v metropoli nad Seinou žije a v minulosti tam i vlastnil rockový klub. Údajně kvůli jeho vážným zdravotním problémům. Kde hodlá v budoucnu pracovat a zda vůbec zůstane věrná moderátorské profesi, o tom zatím není nic známo. Údajně se obratem poptávala po práci u některých konkurenčních televizí, jenže bez odezvy. Divákům moc neschází a někteří komentují na sociálních sítích její výpověď dost tvrdě. Jeden z nich shrnul dojem, který na ně udělala, velmi stručně a jasně. „Sebejistá, sebestředná, chladná – měla by mluvit na pohřbech,“ napsal na Facebooku.

Čtěte také:

Je to násilnické prase. Zbil mě, až jsem měla otřes mozku, konečně prozradila bývalá slavná moderátorka, kterou třetí manžel týral. Proč ale až teď, pět let po rozvodu?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace