Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nečekaná proměna. Z elegána Třísky je nerudný zanedbaný dědek. Otevřeně přiznal, proč rezignoval na svou vizáž a jak zavinil dvě vážné bouračky

03.02.2016
Nečekaná proměna. Z elegána Třísky je nerudný zanedbaný dědek. Otevřeně přiznal, proč rezignoval na svou vizáž a jak zavinil dvě vážné bouračky

Foto: TV Nova

Popisek: Takhle zanedbaného jsme Jana Třísku ještě neviděli. A bude prý ještě hůř!

Nerudný, zanedbaný dědek, který nejraději dřepí v lese na posedu a nadává dětem. S tak nečekanou image dorazil opět do Čech dříve šmrncovní gentleman Jan Tříska. Co způsobilo tak dramatickou proměnu?

Již čtyři desetiletí žije na severoamerickém kontinentu, zprvu v Kanadě a poté ve Spojených státech. Po sametové revoluci se ale velmi často vrací do rodných Čech, především za prací. Otevřeně přiznává, že u nás sice pracuje, daně ale platí v USA. Tentokrát ale dorazil s vizáží, nad níž všem zůstává rozum stát.

Dvakrát denně se už neholí

Ošklivý, zarostlý a věčně nasejřený dědek, který dřepí na posedu a neustále nadává dětem, které se neumějí chovat v lese a svým pokřikováním ruší zvěř. Tak bude vypadat Jan Tříska v novém seriálu Drazí sousedé, který natáčí televize Nova v česko-německé koprodukci. A tak herec cíleně zanedbává svůj jindy zcela dokonalý zevnějšek. „Normálně se holím i dvakrát denně… ale oni mi už deset dní píšou, ať si nechám zarůst tvář,“ prozradil v rozhovoru pro týdeník 5plus2. Bez kamery se musel nestárnoucí herec obejít téměř rok, poté co ho loni v březnu ‘vyřadila z provozu‘ autohavárie. Pořádně tenkrát zkomplikoval život principálovi pražského Divadla Na Jezerce Janu Hrušínskému, protože měl ztvárnit hlavní roli v české premiéře dramatu kanadského autora Marka Leirena Younga Shylock. Představení nakonec musel Hrušínský odložit a slavnostní premiéra je plánována až na letošní 28. duben. Místo Třísky v ní ale zazáří v hlavní roli slovenský herec Milan Kňažko.

Jako nerudný dědek v seriálu Drazí sousedé

Jako nerudný dědek v seriálu Drazí sousedé

Zavinil si to sám

Tříska otevřeně přiznává, že autonehodu zavinil svou nepozorností. „Učil jsem se v autě při řízení text, měl jsem ho položený na sedadle spolujezdce. V autě totiž vnímám takovou zvláštní energii a zrovna texty se mi tam dobře učí. No a nedíval jsem se na cestu…“ prozradil. „Tentokrát se mi prakticky nic fyzicky nestalo, ale psychicky mě to šíleně zesrabilo. Víte, člověk má bourat mladej, protože je mu to jedno. Když bouráte starej, tak vás to trápí a zesrabí.“ Herec dobře ví, o čem mluví, protože poprvé boural v roce 1965, když mu bylo osmadvacet. „Pamatuji si to dobře. Jel jsem v bílé felicii, kabrioletu. Byl jsem tehdy takový frajer. Na zlíchovském mostě jsem dostal smyk a naboural do tramvaje. Nebyl jsem připoutaný, krkem jsem praštil do hrany volantu a poranil si tím hlasivky. Na měsíc jsem ochraptěl, a to těsně před premiérou hry Měsíc na vsi. S autem jsem z místa nehody nakonec sám odjel, ani ho nemuseli odtahovat. A vyvázl jsem bez pokuty,“ zavzpomínal.

Čtěte také:

Vy havloidi! Manžela Heleny Vondráčkové Martina Michala vytočila kritika Renčova filmu o Lídě Baarové do nejvyšších obrátek. Schytal to i premiér

Český řidič neustále závodí

Ani druhý velký karambol v životě Třísku neodradil od řízení a hned v květnu podnikl s manželkou Karlou dlouhou odpočinkovou cestu napříč Spojenými státy. „Měli jsme limit, že neujedeme za den víc než 500 mil, tedy 800 kilometrů. Tam ale jezdíte po krásných širokých dálnicích, na kterých je mnohem méně aut než v Evropě. Jedete takovou spořádanou prostřední rychlostí. V USA to je tak, že čím jsou silnice širší a lepší a čím jsou auta silnější, tím se kupodivu jezdí pomaleji,“ prozradil. Mezi českými a americkými řidiči je totiž podle něj zásadní rozdíl. Zatímco Čech se za volantem mění v závodníka a neustále soutěží s ostatními, pro Američana je automobil nejen kvůli velkým vzdálenostem životní nutnost, ale také radost. „Český šofér se snaží obejít zákony, zatímco Američan je poslouchá a dodržuje rychlost. Samozřejmě jsou výjimky, existují šílenci, blázniví teenageři, opilci… Kdyby se ale srovnaly hodiny strávené za volantem a najeté kilometry Američanů a Čechů, tak vyjde mnohem víc mrtvých v Česku, než v USA,“ dodal.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace