Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Lži, pomluvy, spekulace... Jak to fungovalo v politice, prozradila Petra Paroubková, která si prošla peklem. Mluví i o svém manželství

30.01.2016
Lži, pomluvy, spekulace... Jak to fungovalo v politice, prozradila Petra Paroubková, která si prošla peklem. Mluví i o svém manželství

Foto: Facebook

Popisek: Že ji přitahuje na mužích sexy mozek, to by prý Petra Paroubková znovu již nikdy neřekla

Krvácení do mozku, které ji postihlo loni v únoru, nepřežije podle statistik polovina pacientů. Expremiérova manželka měla zkrátka štěstí. S vážnými zdravotními komplikacemi se ale nepotýkala poprvé. Dokonce ji novináři podezřívali, že je bulimička, či dokonce alkoholička!

Psalo se, že manželka expremiéra Jiřího Paroubka prodělala mozkovou mrtvici, ve skutečnosti ji postihlo krvácení do mozkové pleny, které bývá následkem úrazu či vrozené vady, takzvané výduti. U ní bylo ale všechno jinak. Žádný úraz neutrpěla, výduť lékaři nenašli, projevy potíží nenásledovaly ani po nějakém extrémním rozčilení. „Seděla jsem u manžela v kanceláři, kam jsem přivezla dceru na doučování angličtiny, a náhle mě začala příšerně bolet hlava. To bylo zvláštní, na migrény jsem nikdy netrpěla. Udělalo se mi nevolno, začala mi trnout šíje – to už jsem tušila, že je něco špatně,“ prozradila Petra Paroubková v rozhovoru pro magazín MF Dnes.

On je blázen, ona zlatokopka... V trvanlivost vztahu vlivného politika Jiřího Paroubka a o jednadvacet let mladší slovenské tlumočnice Petry Kováčové nikdo nevěřil

On je blázen, ona zlatokopka... Lásce vlivného politika Jiřího Paroubka a o jednadvacet let mladší slovenské
tlumočnice Petry Kováčové nedával téměř nikdo šanci

Pro jistotu sepsala závěť

Zavolali jí sanitku, prvotní diagnóza prý zněla střevní chřipka. Na urgentním příjmu v Motole pak měla obrovské štěstí v neštěstí, že sloužící pan primář okamžitě poznal, oč jde, a poslal ji na CT. Převezli ji na Homolku, první dva dny byla v pohodě, a pak teprve vypuklo pravé peklo. „Jen jsem odpočítávala pětiminuty a pak už i minuty, aby mi píchli další silnou injekci proti bolesti,“ zavzpomínala. Manžel za ní chodil denně, i když ho prý posílala pryč, protože jí bylo opravdu zle. A s dcerou nemluvila dva týdny.

Petru si Jiří Paroubek bral necelých deset týdnů po rozvodu s první manželkou Zuzanou

Petru si Jiří Paroubek bral necelých deset týdnů po rozvodu s první manželkou Zuzanou

První dny po uzdravení prožívala v euforii, že vůbec přežila, pak následovaly splíny z představy, co všechno se mohlo stát. Z těch se prý oklepávala až do léta a pomohla jí až dovolená v Řecku. „Teď si holt pletu čísla a mám blbou krátkodobou paměť – no a co? Spousta lidí to štěstí nemá. Padesát procent pacientů na to umírá hned,“ dodala s tím, že ale stejně pro jistotu sepsala závěť. A taky si přestala klást velké pracovní cíle. Prodala podíl v nakladatelství a k práci se vrací pozvolna. „Předtím jsem byla zvyklá pracovat pořád, ale teď už se do věcí, které by mě unavily, nenutím. Ono to ani jinak nejde, protože se ještě nedokážu plně soustředit,“ dodala.

Alkohol, bulimie, či mentální anorexie?

Se všemi těmito ‘zaručenými zprávami‘ v médiích měla Petra v té době již bohaté zkušenosti. Své si opravdu užila hlavně v roce 2008, když přišla o své první dítě, i o rok později, kdy znovu otěhotněla. Jak už to tak bývá, došlo k tomu neplánovaně, navíc v době, kdy jí gynekolog naopak doporučoval raději ještě počkat. Přesto oznámení o dalším těhotenství oficiálně zveřejnila velmi brzy. Po celou dobu těhotenství totiž trpěla neustále nevolnostmi. „Od té doby znám všechny pražské parky a veškeré možné toalety v restauracích,“ dodala s úsměvem.

Křtiny Margarety Elišky Paroubkové – i za ty manželům média ‘umyla hlavu‘ kvůli luxusním dětským botičkám od Diora

Křtiny dcery Margarity Elišky Paroubkové – i za ty manželům média ‘umyla hlavu‘ kvůli luxusním dětským
botičkám od Diora

Tenkrát jí ale do smíchu moc nebylo. Právě kvůli nevolnostem byla totiž extrémně vyhublá, a tak následovalo to, co nutně muselo přijít – některá média začala spekulovat, že trpí bulimií, či dokonce že je závislá na alkoholu. „Tak jsem musela oznámit, že jsem těhotná. Zpětně si říkám – nebylo to fér. Ale nedalo se s tím nic dělat,“ povzdychla si.

Co s tím, když slušnost přestane fungovat

Rodačka ze slovenské Nitry Petra Kováčová se narodila 30. srpna 1973. Na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy vystudovala anglistiku a amerikanistiku společně s rusistikou, a poté začala pracovat jako překladatelka a tlumočnice. A právě díky své profesi se začala pohybovat v prostředí vrcholné české politiky. V červnu 2007 ji tehdejší předseda ČSSD Jiří Paroubek oficiálně přiznal jako svoji partnerku, rozvedl se s první manželkou Zuzanou a v listopadu téhož roku se vzali. Není divu, že se jejich vztah stal jedním z nejšťavnatějších soust především pro bulvární média. „Když jsme se s manželem poznali, dávali nám všichni rok, maximálně dva. Vzali jsme se a zase – dávali nám rok, maximálně dva. Pak odešel ze špičkové politiky – a opět nám dávali rok, maximálně dva,“ zavzpomínala manželka kdysi jednoho z nejmocnějších mužů v zemi. S médii si opravdu užila své, například když přišla o dítě, věděli to novináři dřív od personálu nemocnice, než její manžel od ní. „Nebyla jsem tenkrát na tu roli připravená, protože jsem se jako tlumočnice pohybovala v jiných sférách. V podmínkách běžné důvěry a slušnosti. A najednou to nefungovalo,“ prozradila.

Manželé Paroubkovi oslaví letos deváté výročí svatby a jejich dcera už půjde v září do školy

Manželé Paroubkovi oslaví letos deváté výročí svatby a jejich dcera už půjde v září do školy

Po trpkých zkušenostech by prý mohla dělat imagemakera manželce politika, protože už ví, čeho se vyvarovat. A upřímně přiznala, že také udělala pár chyb. „Snažila jsem se zbytečně uvádět věci na pravou míru. Až příliš úporně jsem se na svém blogu snažila vyvracet různé lži, to už bych dnes nedělala,“ prohlásila a dodala: „Brala jsem věci přehnaně vážně. A také bych už neřekla, že mě na mužích přitahuje sexy mozek.“ Naštěstí se ani jeden z partnerů nenechal černými prognózami ani mediální smrští ovlivnit. Letos na podzim oslaví deváté výročí svatby a jejich dcera Margarita půjde v září do školy. „My jsme od začátku věděli, jak to mezi námi je, tak mám takovou malou radost, že se v nás všichni mýlili,“ prohlásila Petra Paroubková a na závěr si nedopustila otázku: „To můžu, ne?“

Čtěte také:

EXKLUZIVNĚ Šéfka vlivného českého bulváru si občas vrzne bokem. Načapali jsme ji tak říkajíc in flagranti a musela klopit. Co má s Marešem?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace