Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Další kolo války blondýn na Nově: Jednička může být jen jedna. Vyhodí elegantní Kloubková sexy Borhyovou ze sedla? Co se v televizi děje, když kamery zhasnou?

11.01.2016
Další kolo války blondýn na Nově: Jednička může být jen jedna. Vyhodí elegantní Kloubková sexy Borhyovou ze sedla? Co se v televizi děje, když kamery zhasnou?

Autor: TV Nova

Popisek: Profesionální úsměvy sice moderátorkám nechybějí, Lucii Bothyové ale dělá konkurentka Kristina Kloubková čím dál větší starosti

Souboj blondýn o prvenství ve zpravodajství televize Nova prý znovu začíná nabírat na obrátkách. Kristina Kloubková sice sbírá sympatie diváků ve velkém stylu, přesto si post moderátorské jedničky stále drží Lucie Borhyová. Jak dlouho ještě?

Poté, co se někdejší generální ředitel Novy Vladimír Železný rozešel v roce 1999 ve zlém se servisní organizací CME a televize začala vysílat z Barrandova, objevila se v Televizních novinách i nová moderátorská dvojice, složená z bývalého rosničkáře Reye Korantenga a pomocné redaktorky zpravodajství Lucie Borhyové. Sexy plavovláska se širokým úsměvem zazářila jako supernova a od té doby se ještě nikomu nepodařilo vyhodit ji ze sedla moderátorské jedničky, i když v mezičasech zvládla porodit dvě děti. Od té doby, co se ve zpravodajství objevila Kristina Kloubková, je však její prvenství vážně ohroženo.

Lucie s Reyem oslaví letos v létě za moderátorským pultem Televizních novin sedmnácté výročí

Lucie s Reyem oslaví letos v létě za moderátorským pultem Televizních novin již sedmnácté výročí

Trpělivá náhradnice se dočkala

Ve zpravodajství se Kristina objevuje již od roku 2009, kdy začala moderovat Odpolední televizní noviny, zkušenosti ale nasbírala mimo jiné i ve Snídani s Novou. Když bylo třeba, ochotně zaskakovala za kolegyně, a trpělivost se jí vyplatila. „Jsem takový voják, zvyklý plnit rozkazy. To mám z baletu, tam se vás nikdo na názor neptá,“ prohlásila o sobě před časem se smíchem. Kromě trpělivosti a zvyku plnit příkazy do posledního písmenka jí ale dlouholeté působení v taneční branži dalo ještě něco navíc – naučila se tvrdě makat. A zúročila to i ve zpravodajství, když dřela na svém hlasovém i nonverbálním projevu, správné češtině a umění komunikace s divákem přes obrazovku.

Čtěte také:

Prý moc rychle vyrostl a hraje si na intelektuála. A kluci z Nightworku si už servítky neberou. Proč si Vojta Dyk sám ničí kariéru? Prý za to může Tánička

Když pak zprávařská hvězda Lucie Borhyová odešla v červnu roku 2014 na druhou mateřskou dovolenou, usedla ve studiu po boku jejího partnera Reye Korantenga právě Kristina. A sympatie diváků si získala takovou rychlostí, že navzdory Luciinu předčasnému návratu z mateřské z hlavní zpravodajské relace nezmizela. Management totiž pochopil, že popularitu je třeba dostatečně zužitkovat. Tím spíš, že se diváci začali obracet k Lucii zády. V anketě s otázkou, která z moderátorek by divákům nejméně chyběla, již zveřejnil server ahaonline.cz 4. září 2014, dokonce dosavadní hvězda dostala 71 procent hlasů, což znamenalo nejen pro ni pořádný šok. Vydělala na tom ale Kristina, které vedení televize našlo stabilního partnera a posadilo ji před kameru po boku bývalého sporťáka Martina Pouvy.

Kristina moderuje sice zprávy s Martinem teprve od podzimu 2014, diváci ji ale milují čím dál víc

Kristina moderuje sice zprávy s Martinem teprve od podzimu 2014, diváci ji ale milují čím dál víc

Zbraně těžkého kalibru

V bitvě o sympatie diváků táhne každá z nováckých blondýn se zcela odlišnými zbraněmi. Zatímco Lucie stále ještě sází na sex appeal a rozzářený široký úsměv, přestože letos v dubnu oslaví již osmatřicáté narozeniny, o rok starší Kristina vsadila na staré osvědčené pravidlo, že zprávař musí být především důvěryhodný. K tomu ještě navíc přidává eleganci a šarm, s nimiž se nebude muset během postupného přechodu v seriózní dámu středního věku vypořádávat, protože jsou nezbytnou součástí moderátorské profese. To Lucie na tom bude mnohem hůř. Zdá se, že už dobu na odstartování elegantního přechodu do středního věku propásla, a není nic horšího než zjevně stárnoucí diblík. A právě to by jí diváci v brzké době nemuseli odpustit.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace