Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Na svůj vysněný dárek čekal populární moderátor dvacet let. Cože si to Ray Koranteng vlastně přál a proč k němu dorazil Ježíšek s tak obrovským zpožděním? Budete koukat

21.12.2015
Na svůj vysněný dárek čekal populární moderátor dvacet let. Cože si to Ray Koranteng vlastně přál a proč k němu dorazil Ježíšek s tak obrovským zpožděním? Budete koukat

Foto: TV Nova

Popisek: Dárku, po němž toužil celé dětství, se Rey Koranteng konečně dočkal až v dospělosti

Odmalička si nejvíc přál najít pod stromečkem autodráhu, Ježíšek mu ni ale nikdy nedopřál. Nakonec se iniciativy chopili náhradníci. Proč musel čekat tak dlouho a kdo se nad ním nakonec smiloval?

Najít pod stromečkem autodráhu, to bylo odmalička největším přáním populárního zprávaře televize Nova Reye Korantenga. „Takovou ta klasickou s joystickem na drát, kde jezdila dokola dvě autíčka,“ prozradil serveru Super.cz s tím, že se nakonec přece jenom dočkal, jenže s dvacetiletým zpožděním. „Tu jsem jako dítě nedostal, ale nakonec jsem se dočkal. Když mi bylo asi dvaatřicet, autodráhu jsem našel pod stromečkem jako dárek od manželky a dětí. Jezdili jsme potom pořád, drželo nás to asi rok. Dnes je autodráha na chalupě a občas se ještě projedeme,“ dodal. V dětství pro něj byly nejkrásnějšími dárky angličáky. „Dodnes mám velkou sbírku, kterou dětem zatím nepůjčuji,“ prozradil.

Zodpovědný Ježíšek

Na vánoční svátky se Rey jako zodpovědný otec připravuje každoročně s několikaměsíčním předstihem. „Pro děti nakupujeme se ženou, ale jsem schopný nakupovat i sám. Léty praxe jsem to vypiloval téměř k dokonalosti. Už tak koncem srpna si zjišťuju, co by si kdo přál, v září se porozhlédnu na internetu, kde se to dá sehnat, případně to rovnou objednám. Dárky pro děti schováváme v garáži a ty pro manželku si nechávám u maminky, aby byla všechna překvapení v bezpečí…“ prozradil.

Letos se na svátky mimořádně těší, protože je budou poprvé prožívat v pěti. O dva roky starší manželka Monika mu totiž 25. srpna porodila již třetí dceru Leontýnku. S přírůstkem do rodiny Rey přímo omládl před očima a stejně nadšené jako on jsou z další ženské v rodině i dcery, devatenáctiletá Vanessa a devítiletá Sofie. „Oči, nos, pusu a uši má po mně,“ chlubil se hrdý tatínek, kterému ani trochu nevadí, že ‘umí‘ pouze holčičky, i když si prý do posledního okamžiku tak trochu dělal tajné naděje na následníka trůnu. Pohlaví miminka si totiž nechali manželé jako překvapení. „Vyslovit přání ohledně pohlaví dítěte je podle mě rouhání,” dodal Koranteng.

Rodinnou tradici založila babička

V dětství si prý Rey představoval Ježíška jako malé miminko. „Babička se mnou vždycky v prosinci chodila na různé varhanní koncerty v kostelech a v každém z nich byl Betlém s Jezulátkem v jesličkách. Bylo mi sice trošku divné, jak to všechno stihne, ale říkal jsem si, že je to asi kouzelné miminko, které dokáže leccos,“ zavzpomínal s úsměvem. Pokud na něj právě nevyjde štědrovečerní služba, tráví jeden z nejkrásnějších dnů v roce se svou rodinou.

„Pokračuji v tradici, založené babičkou, a půjdeme s dětmi do města na nějaký varhanní koncert. Navštívíme Pražský hrad, kam na Štědrý den chodíme pravidelně. Půjdeme také dědovi a babičce na hrob, a pak na procházku do blízkého lesa, odkud je krásný pohled na Prahu. Když je zima, snažíme se co nejvíc vymrznout, aby nám pak doma bylo teploučko. Tam se vracíme až za šera nebo za tmy,“ prozradil před časem v jednom rozhovoru. Ke slavnostní štědrovečerní večeři usedá celá rodina kolem devatenácté hodiny, tradičního českého kapra ale již před pár lety vyměnili za mořskou rybu. „A k ní bude samozřejmě bramborový salát,“ dodal Rey.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace