Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

To mohli udělat jen nekompetentní blbci, vzteká se Halina Pawlowská. Dotčení zas tvrdí, že moderátorka jen recykluje Banánové rybičky... Čerstvá výživná mediální přestřelka

17.12.2015
To mohli udělat jen nekompetentní blbci, vzteká se Halina Pawlowská. Dotčení zas tvrdí, že moderátorka jen recykluje Banánové rybičky... Čerstvá výživná mediální přestřelka

Autor: TV Barrandov

Popisek: Kvůli Videostopu Halina Pawlowská tak znectila management TV Barrandov, že by od něj pes kůrku nevzal

Je populární, známá, úspěšná a na televizních obrazovkách jako doma. Otázkou ale je, zda i dlouholeté zkušenosti opravňují spisovatelku a moderátorku Halinu Pawlowskou k tak tvrdému zhodnocení, navíc managementu, díky němuž si přišla na slušné peníze. Co odstartovalo tvrdou veřejnou výměnu názorů?

Halina je prostě Halina. Suverénní, usměvavá, vtipná, bezesporu inteligentní a s obrovským rozhledem… Čtenáři milují její povídky, diváci zase její vtipné bonmoty a historky ze života, jimiž je zvyklá prokládat jakýkoli pořad, v němž se na obrazovce objeví. Tentokrát ale narazila. Televize Barrandov totiž dospěla k závěru, že kdysi populární Videostop se pod jejím vedením proměnil v naprostý propadák, a tak další natáčení nejen rázně ukončila, ale navíc to dala Pawlowské jasně najevo. A byl oheň na střeše.

Zrodila se legenda televizní zábavy

O kdysi úspěšném Videostopu by se dnes již dalo říct, že je ‘olízaný vdolek‘. Objevila ho Československá televize a jeho autor Vladimír Bezděk napsal pilotní díl již počátkem 80. let minulého století. K realizaci ho ale přiměla až v roce 1985 Oldřiška Cebrovská-Podhorcová. Pilotní díl, který byl natočen v květnu 1985, uváděl Josef Dvořák, spolupráci na dalších dílech už ale odmítl, protože se mělo vysílat živě každý měsíc, a to si nemohl kvůli závazkům v divadle dovolit. Odvysílání se úvodní díl dočkal až 18. prosince 1985 na druhém programu a v roce 1986 se vysílal živě každý měsíc jeden nový díl. V roce 1987 pořad dočasně z vysílacího schématu vypadl a na obrazovku se vrátil v srpnu. Od té doby je nerozlučně spjat se jménem Jana Rosáka, který mu vděčí za úspěšný start moderátorské kariéry.

Neopominutelnou osobností, spolumoderátorem a porotcem byl po celou dobu filmový historik Karel Čáslavský, kterého Videostop proměnil z neznámého plachého archiváře v celorepublikově uznávaného znalce filmové historie. Při tvorbě scénářů se střídali tři lidé. Zatímco Karel Čáslavský své díly orientoval především na filmovou klasiku 30. a 40. let, Jan Rosák spoléhal spíš na novou tvorbu 60. až 80. let a Vladimír Bezděk se vracel k televizní tvorbě. Pořad byl vysílán až do roku 2000, o dva roky později se nakrátko vrátil, jenže nevhodný vysílací čas, nasazení zahraničních titulů a animovaná postavička Vlasty Buriana jako glosátora ho ‘odpískaly‘ definitivně.

Nic nevydrží donekonečna

Starý osvědčený formát oprášila televize Barrandov v roce 2011 pod názvem Barrandovský Videostop, samozřejmě i s Janem Rosákem. Karlu Čáslavskému už ale horšící se zdravotní stav neumožnil podílet se na něm, a tak se na postu experta střídali známí režiséři. Pořad skončil s koncem roku 2013 a letos 21. listopadu se znovu vrátil, tentokrát s Halinou Pawlowskou. Ta ale natočila pouze pět dílů, z nichž byly doposud odvysílány dva. A vzápětí přišla stopka. „To si jen paní Pawlowská spletla dvacet let staré Banánové rybičky s Videostopem a má pocit, že know-how jejích talk show platí všude. Bohužel tomu tak není a už po prvním natáčení jsme věděli, že to bude průšvih,“ prozradila jedna z členek štábu serveru VIPstory.cz.

Pawlowskou náhlé a podle televizních expertů spíš unáhlené zastavení projektu rozpálilo doběla, což dala veřejně a dostatečně nahlas najevo. „Tohle mohli udělat jen nějací nekompetentní blbci ve vedení!“ prohlásila, když byla hostem populární dvojice Těžkej Pokondr na Frekvenci 1, a dodala: „Prý už to nemá taková čísla, jako to mělo předtím! Přitom tam jsou pořady, na které se nedívá nikdo – a jsou v tom programu pořád! Ale aby byly viditelné změny, tak se prostě hýbe s pořady, které někdo sleduje.“ Faktem je, že televize Barrandov nasadila pořad do programu proti populární StarDance, čímž projektu jistě neprospěla. Navíc se odborníci shodují, že odvysílání pouhých dvou dílů jakéhokoli pořadu ještě nemá dostatečnou vypovídací hodnotu o sledovanosti, každý pořad potřebuje k usazení v programu zhruba dvojnásobek, aby si ho diváci vůbec stihli najít. Na druhou stranu si paní Halina rozhodně nebrala při svém komentáři na adresu barrandovského managementu, vysílaném naživo do éteru, ani trochu servítky. Dá se tudíž očekávat, že za sebou nejen zabouchla dveře této komerční televize, ale její vedení vzápětí od nich definitivně zahodilo klíč.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace