Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

A just! Lukáš Pavlásek měl sehrát roli užitečného idiota, ale Česká televize se opět přepočítala. Když si ČT dělá kozy z nás, my si děláme kozy z ČT, zní od diváků

15.12.2015
A just! Lukáš Pavlásek měl sehrát roli užitečného idiota, ale Česká televize se opět přepočítala.  Když si ČT dělá kozy z nás, my si děláme kozy z ČT, zní od diváků

Foto: ČT

Popisek: Lukáš Pavlásek na zkoušce StarDance

Jen co utichla mediální bouře kolem letošního Českého Slavíka, objevil se nový společenský skandálek. Veřejnost doslova dráždí úspěch nemotorného komika Lukáše Pavláska v načančané taneční reality show České televize StarDance a vyvolává souboje mezi jeho fanoušky a odpůrci. Ti se nechávají slyšet, že je soutěž zmanipulovaná a naříkají nad tím, že neuspěli jejich favorité. Jenže úplně zapomínají na to, že český národ má fantastický smysl pro humor a svým hlasováním dokáže dát najevo, co si o některých věcech myslí.

Terezka, Maruška, Jituška vs. Tydýt...

Vysvětlení  Pavláskova úspěchu se dá charakterizovat slovy  koncesionářky ČT Evy: „To, že neumí tancovat, přebíjí humorem.“  Pavlásek totiž dokáže, na rozdíl od jiných soutěžících,  diváky skvěle pobavit.  Sedmá řada StarDance už je zkrátka nudná, publiku nabízí stále stejný scénář, stále stejné moderátory, balancující  mezi servilitou a křečovitými vtípky, a soutěžící, vybrané podle  předem daného klíče.  Naštěstí však tento nablýskaný a komerční kýč, vrcholící v každém kole patetickým tancem vypadlého páru v kruhu,  deklasuje blonďatý  „Tydýt“. Je sice roztomile  nemotorný, ale jeho pohyby  často skýtají  mnohem  zábavnější podívanou než nepřirozené, křečovité taneční kreace jeho kolegů ve směšných kostýmech. 

A na just!

A kromě toho, že je Tydýt zábavný, sbírá body i díky recesistické části české veřejnosti. Podle Judity nahrávají nenávistné komentáře proti Pavláskovi  různým  naschválníkům, kteří soutěž nesledují, ale  Lukášovi posílají hlasy na just. Potvrzují to ohlasy nejen na stránkách StarDance, ale také v řadě jiných médií. Zde čtenáři připomínají, že přesně z tohoto důvodu vítězí v řadě anket Jára Cimrman. Další  se vysmívají skutečnosti, že Pavlásek měl podle formátu soutěže pouze sehrát roli  užitečného idiota,  který zvedne sledovanost, ale v České televizi se podle nich někdo „strašně přepočítal“. A povyk kolem Pavláskova neustálého postupu považují za zcela zbytečný. „Pravidla neporušil, hlasy si taky neposílá a protože je podle diváků nejzábavnější, tak holt vyhraje v zábavném pořadu,“ myslí si například Adam Vašina.  

Svatořečení Mareše?

Zajímavé jsou i názory, že některým divákům vadí urputnost či dokonce „svatořečení“ ostatních soutěžících, především  Leoše Mareše, „sebestředného narcíska“, který není zvyklý prohrávat.  Vrtá jim hlavou, že zrovna moderátor, proslulý mnoha skandály, dostal takový prostor v hlavním čase veřejnoprávní stanice. A přiznání autorů  této show, že o něj dlouho usilovali, stojí za zamyšlení. 

Zase ta politika

Diskuse kolem StarDance už je dokonce zpolitizovaná, někteří její aktéři  jsou přesvědčeni, že lidé posílají hlasy Pavláskovi na protest proti České televizi. Jeden z nejnovějších příspěvků adresoval České televizi Josef, který si myslí, že každý poslaný hlas Pavláskovi vyjadřuje „nesouhlas s poplatky pro tendenční Českou televizi“.  Nebo se vysmívají, že formát BBC, podle kterého je StarDance otrocky realizována, vůbec nepočítal s mentalitou českého národa.  „Téma SD je hojně diskutované nejen na stránkách ČT, ale i na různých internetových serverech. To vše kvůli Lukášovi Pavláskovi, který postupuje z kola do kola, ale který je v tom všem nevinně. To, že Lukáš Pavlásek je taneční nemehlo, připouští i většina těch, kteří mu zasílají esemesky. Přitom jejich důvody, proč tak činí, jsou různé a možná i protichůdné. Část lidí mu posílá hlasy kvůli tomu, že ho má ráda jako komika, pro další část lidí se jedná o osobního přítele či známého. Je tu silná fanouškovská podpora, ale i určitá protestní platforma, která zasíláním protestních hlasů dává ČT najevo, že se její zpravodajství a publicistika vrátila k odkazu a nejlepším tradicím soudruha Zelenky. Jak oni sami uvádějí, když si ČT dělá legraci z nás, my si děláme legraci z ČT,“ shrnuje  Pepa.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace