Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Známý režisér už si na Barrandově ani neškrtne, jeho projekt se točí bez něj. Hádejte, koho naštval, kdo je šedá eminence v pozadí skandálního rozhodnutí

11.12.2015
Známý režisér už si na Barrandově ani neškrtne, jeho projekt se točí bez něj. Hádejte, koho naštval, kdo je šedá eminence v pozadí skandálního rozhodnutí

Foto: TV Barrandov

Popisek: Herečka Kateřina Brožová je první dámou televize Barrandov. A zřejmě opravdu nikoli jenom na obrazovce.

Tak tohle už je opravdu hodně silná káva. Režisér Tomáš Magnusek, díky němuž se může televize Barrandov chlubit úspěšnými seriálovými projekty, tvrdě ostrouhal. O jeho osudu prý rozhodla ‘u snídaně‘ šedá eminence Kateřina Brožová.

Honosí se image opravdové dámy, je vždy elegantní, perfektně ‘vystajlovaná‘ a přeslazené, rádoby vlídné úsměvy rozdává na všechny strany. Přesto je prý hlavní příčinou, proč napětí v zákulisí třetí největší české komerční televize pořádně graduje. Již delší dobu se proslýchá, že se k přítelkyni většinového podílu ve firmě nikdo neodváží obrátit zády, a už vůbec ne přeložit jí stébélko přes cestu. A kdo dá najevo jakýkoli nesouhlas, brzy se se zlou potáže. Na vlastní kůži to nyní zažívá režisér Tomáš Magnusek, který dokonce přišel o svůj projekt.

Odstartoval vlastní tvorbu

Zpočátku to vypadalo jako ideální partnerství. Televize Barrandov poskytla začínajícímu scenáristovi a režisérovi nezvykle velký tvůrčí prostor a šikovný Tomáš Magnusek přivedl na svět projekty, které po počátečním nekonečném omílání starých českých seriálů a filmů pro pamětníky konečně pořádně odstartovaly na Barrandově vlastní tvorbu. A mimořádně úspěšně. Absolvent speciální pedagogiky, obor vychovatelství, zpočátku působil v oboru, již v pětadvaceti letech si ale splnil sen.

S režisérem Vlado Štanclem natočil Tomáš Magnusek první vlastní film Pamětnice. Díky němu se ale velmi zadlužil a vinou neznalosti prostředí nepočítal s tím, že bez reklamy se film neobejde, ani že reklama stojí zhruba stejně jako film samotný. Kritikou nebyla jeho prvotina přijata příliš pozitivně, kvůli nedostatečné propagaci nebyla veliká ani návštěvnost, a tak nakonec s Pamětnicí rok objížděl školy a domovy důchodců za minimální vstupné a postupně splácel dluhy.

Odvaha se vyplatila

Přesto se odhodlal ke druhému filmu a v roce 2010 natočil s režisérem Petrem Šíchou Bastardy, v nichž naplno využil své zkušenosti z pedagogické praxe a zahrál si v nich i hlavní roli. Ani tento snímek sice nebyl kritikou nijak bouřlivě oslavován, ale konečně aspoň vydělával peníze, takže se Magnuskovi podařilo zaplatit dluhy z předchozího projektu. Téma brutální vraždy mladé učitelky, kterou spáchali tři násilničtí kluci ze základní školy, nastavilo tak nekompromisní zrcadlo současné české právní realitě, že se Bastardi nakonec stali nejstahovanějším filmem na českém internetu roku v roce 2010.

A pak už to šlo ráz naráz. Po druhém a třetím pokračování Bastardů dostal Magnusek nabídku z Barrandova a začal režírovat seriál z partnerského života Ona a on, v hlavních rolích s Kateřinou Brožovou a Markem Vašutem. Současně spatřil světlo světa celovečerní film Stopy života – Dívčí sen, který odstartoval úspěšnou spolupráci se známým psychiatrem Janem Cimickým, který své zkušenosti z celoživotní praxe začal vtělovat do scénářů úspěšného seriálu. Jenže…

Zase ta Kateřina?

Právě v těchto dnech se na Barrandově natáčí volné pokračování Stop života, jenže najednou už bez Magnuska. Proslýchá se, že za překvapivým rozhodnutím stojí v pozadí přítelkyně majoritního vlastníka Barrandova Jaromíra Soukupa, herečka Kateřina Brožová, která je hlavní tváří televize. Nové díly dostaly i nový název Dr. Kellerová a můžete jen hádat, kdo v nich asi ztvární hlavní postavu. „Nějak se tam nepohodli. Tomáš měl nějaké výtky vůči Kateřině, ohledně jejího hraní, a tak skončil. Další sérii prostě udělali bez něj a je to. Takže ten si, chudák, už moc na Barrandově neškrtne,“ prozradil jeden z herců ze Stop života serveru VIPstory.cz.

Tomáš Magnusek se ke kauze mezi ním a Brožovou, potažmo mezi ním a televizí, vyjadřovat nechce. Nejspíš ještě neztratil naději, že se rozvířené vody časem zklidní a bude se moci ke své ‘srdeční záležitosti‘ přece jenom vrátit. A prozrazovat jakékoli podrobnosti nemá zájem ani vedení Barrandova. Jisté je prozatím pouze to, že si v dalších dílech zahrají Kateřina Brožová, Jan Šťastný a pravděpodobně i stále populární Aleš Cibulka. Nové díly ze života primářky psychiatrie, doktorky Lýdie Kellerové, by se měly objevit na obrazovce někdy po Novém roce.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace