Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kopu za vítězný tým, je mi ale smutno, když si dáváme vlastňáky, prozradil prominentní člen ANO, jehož manželka se zamilovala do Kalouska

10.11.2015
Kopu za vítězný tým, je mi ale smutno, když si dáváme vlastňáky, prozradil prominentní člen ANO, jehož manželka se zamilovala do Kalouska

Foto: Facebook

Popisek: Martin a Petra Komárkovi

Babišův poslanec Martin Komárek (ANO) se v Press klubu Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1 zastal miliardáře Zdeňka Bakaly a hnutí ANO označil za silné vítězné hnutí, které občas šlápne vedle. Vedle prý šláplo například s paní Radmilou Kleslovou, která jaksi pozapomněla, že už není v ČSSD, ale v ANO a Babiš má na své lidi vyšší morální nároky. Padlo také jedno vyznání směrem k Miroslavu Kalouskovi (TOP 09).

V nedělním Press klubu Luboše Xavera Veselého byl hostem Babišův poslanec Martin Komárek (ANO). Ačkoli asi nemůže souhlasit se všemi vyznamenanými, kterým předal státní vyznamenání prezident Zeman, s většinou souhlasil. „Miloš Zeman je na svůj věk a na to, jak je okázalý nesportovec na rozdíl od svého předchůdce, ve vynikající kondici, byť se často posiluje osvěžujícími nápoji,“ poznamenal hned na úvod host.

V projevu mu jen trochu neseděla kritika Zdeňka Bakaly, prý se k té situaci nehodila, ale Zeman typicky využije jakékoli příležitosti, aby si do Bakaly rýpl. Rozhodně je dobře, že máme tradici udělování vyznamenání. Aspoň v čase státního svátku máme možnost ztotožnit se se státem. Tato tradice rozhodně není špatná na rozdíl od poměrného volebního systému, který Komárek považuje za velmi špatný.

Společnost má právo vědět, co se děje se šesti miliardami ČT

Následně došlo na Českou televizi a Komárek ji nijak nešetřil. „Máme strašně špatný zákon o České televizi, protože veškerou moc má ředitel ČT a Rada ČT má jen dvě pravomoci, volit ho a odvolat,“ postěžoval si poslanec. „Já si myslím, že společnost má právo vědět, co se děje se šesti miliardami korun, kterými televize disponuje. Dvě miliardy z toho utrácí v soukromých produkcích. Já můžu věřit panu řediteli, že s veřejnými penězi nakládá správně, ale já to chci vědět jako občan.“

Podle názoru hosta není šťastné ani to, jak se u nás Rada ČT volí, totiž ve sněmovně. Rada by zkrátka měla být nezávislejší na politicích, ale průhlednější.

Kopu za vítězný tým, ale občas je mi smutno

Ve druhé polovině pořadu zmínil i problémy hnutí ANO v regionech. Jako člen předsednictva se je prý pokusí dát dohromady. „Já jsem členem týmu, který považuji za dobrý, za vítězný, a nezbývá mi než plakat, když si střílíme vlastní góly, ale pořád si jich střílíme méně než jiné politické strany. Pokud jde o Radmilu Kleslovou, tak je to prý schopná politička, ale nepochopila, že už nemůže dělat to, co dělala ještě v barvách ČSSD. „My prostě máme vyšší morální nároky,“ prohlásil Komárek. Měla sice legální smlouvy, takže nešlo o žádnou korupci, ale je to v rozporu s morálními pravidly hnutí ANO. „Doufám, že se dokážeme poučit a dokážeme to řešit,“ uzavřel toto téma Komárek.

Manželka se mi „zamilovala do Kalouska“, prozradil Komárek

Jako bývalý komentátor dnes vidí, že jsou novináři na politiky příliš přísní. Napříště by měli být žurnalisté věcnější, ale zase by to četlo méně lidí. Pokud jde třeba o Miroslava Kalouska, Komárek zůstává kritický. „Byť jsem s ním jako novinář vypil nejednu sklenku a moje žena o něm řekla, že je příjemný, šarmantní a v nadsázce dokonce řekla, že se do něj zamilovala,“ prozradil se smíchem v rádiu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Anička Vančová