Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Je Karel Gott opravdu miláčkem národa? Fanoušci ho posílají do důchodu. A kdo při jeho kolapsu nejvíc selhal? Za vším hledej ženu

02.11.2015
Je Karel Gott opravdu miláčkem národa? Fanoušci ho posílají do důchodu. A kdo při jeho kolapsu nejvíc selhal? Za vším hledej ženu

Foto: archiv YT

Popisek: Karel Gott je sice národní poklad, někteří fanoušci si ale přesto myslí, že by měl raději skončit

Od okamžiku, kdy se v tisku objevily palcové titulky, oznamující, že je Karel Gott v nemocnici, nastala skutečná mediální hysterie. Ačkoliv většina novinářů zhola nic nevěděla, spekulovalo se, že Gott prodělal infarkt a následkem toho musel být operován. Nakonec se ukázalo, že je vše jinak. Vinu na tom ovšem nesou Gottovi blízcí včetně tiskové mluvčí. Zpěvákovi fanoušci i přátelé, strachující se o jeho život, se právem podrážděně ptali, na co tu mluvčí vlastně má.

Celá kauza je také důkazem, jak se české celebrity odlišují od těch zahraničních. Zatímco taková superstar, jakou je herečka Angelina Jolie, oficiálně zveřejnila velmi intimní detaily kolem svých nedávných operací, Gott a jeho rodina se rozhodli mlčet a doslova se zabarikádovat v prestižní pražské nemocnici. Výsledkem byla celá vlna spekulací, a dokonce i podrobného popisu operace, která se ale ve skutečnosti vůbec nekonala.

Dětinské tutlání

A není to zdaleka poprvé, co božský Kája své fanoušky zklamal. O jeho první dceři se dozvěděli až po letech, o jeho svatbě zase až poté, co se konala až za oceánem. Tutlání informací o zdravotním stavu je navíc až dětinské, každý soudný člověk ví, že ani Karel Gott nemůže být stále mlád, jak zpívá v jednom ze svých největších hitů. Koneckonců i on sám si v poslední době udělal ze svého stáří několikrát legraci, když při předávání cen Tý Tý například vtipkoval, že vypadá na tolik, kolik mu je. Jinde zase otevřeně přiznal, že mu stárne hlas, a dodal, že se diví, že mu to vůbec ještě zpívá. Když se ale letos vyrojily zprávy o jeho různých zdravotních potížích, v podstatě je popíral. Tvrdil, že do nemocnice chodí pouze kvůli revizi svého těla. Přitom již v červnu novináři zjistili, že nápadně hubne a má potíže s trávicím systémem. Ale on tvrdošíjně trval na tom, že nic takového ho netrápí.

Mluvčí, nebo výmluvčí?

Je pochopitelné, že s tím, že je nemocný, se zrovna nechtěl chlubit. Také prý proto, aby nezklamal své fanoušky. Jenomže právě to se stalo. Ačkoliv se média snaží všechny přesvědčit, jak mají lidé o Karla Gotta strach, z různých ohlasů je evidentní, že ne vždy tomu tak je. Některým velmi vadí chování jeho manželky i mluvčí, mlčením prý zavinily, že se šířily nesmyslné fámy a katastrofické scénáře. Zřejmě i v tomto případě platí „za vším hledej ženu“. Některá média připomínají, že Gottovo chování se změnilo poté, co byli ‘odejiti‘ jeho někdejší věrní spolupracovníci. Je ironií osudu, že Gott prakticky celý život velmi dobře vycházel s médii, ale v okamžiku, kdy si poprvé ve své kariéře najal tiskovou mluvčí, nastaly v komunikaci s veřejností vážné problémy. Kdyby mluvčí včas zveřejnila potřebné informace, mohlo se předejít několikadenním spekulacím a trapným bulvárním exhibicím.

Každý slavík jednou dotrylkuje

Najde se i řada těch, co právě proto poprask kolem Gotta považují za přehnaný. Podle nich je normální, že Gotta trápí různé neduhy, a drsně upozorňují, že průměrný věk muže u nás dosahuje kolem pětasedmdesáti let. „Každý slavík jednou dotrylkuje,“ píše například cynicky jeden ze čtenářů, další si zase myslí, že Kája měl jít již dávno do důchodu. Jiným vadí, že média informaci o Gottově nemoci upřednostnila před tak závažnými věcmi, jako je neustávající příliv uprchlíků. Na zprávu, že Karel Gott vyděsil celý národ, reagují, že je více děsí hordy, valící se na nás. Některé diskuse reprezentují vášnivý souboj mezi jeho fanoušky a odpůrci. Ale i ti nejvěrnější si myslí, že by se měl Mistr šetřit a odpočívat. „Karle, budete muset ubrat plyn,“ radí mu upřímně.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace