Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Neumí prohrávat, bouchá jako atomovka a prudí rodinu. Jaké to je žít s „pánem a vládcem“ Ivanem Trojanem? Tajnosti slavných

22.07.2015
Neumí prohrávat, bouchá jako atomovka a prudí rodinu. Jaké to je žít s „pánem a vládcem“ Ivanem Trojanem? Tajnosti slavných

Autor: ČT

Popisek: Ivan Trojan v úspěšné komedii scenáristy a režiséra Jana Prušinovského František je děvkař

Zatímco on žije především pro svou práci, jeho žena pověsila svou kariéru na hřebík, protože musí všechno šlapat podle něj. Je Ivan Trojan tak velký sobec, nebo režim, který doma nastavil, jeho ženě opravdu vyhovuje?

Říká se o něm, že neumí prohrávat, a tak si vybírá jenom projekty, o jejichž úspěchu je dopředu přesvědčen. A zřejmě má na ně opravdu dobrý ‘nos‘, protože mu tato taktika prozatím vychází. Může za to děkovat osudu a nejspíš i těm správným kontaktům, protože se má co ohánět – doma na něj čeká manželka se čtyřmi syny. Manželství s ním se ale na jeho životní partnerce pořádně podepsalo. O čtrnáct let mladší Klára Pollertová-Trojanová se po jeho boku proměnila z kdysi temperamentní brunetky v křehkou zakřiknutou bytost, bojující s vážnými psychickými problémy.

Pět let trpěla Klára depresemi, než konečně šla k lékaři. Manžel si prý za celou dobu ničeho nevšiml.

Pět let trpěla Klára depresemi, než konečně šla k lékaři. Manžel si prý za celou dobu ničeho nevšiml.

Vyjít s ním není snadné

Těžko říct, zda to odkoukal v americkém Hollywoodu. Na veřejnosti Trojan se zpravidla chová jako velká hvězda, před níž by nejspíš měli všichni automaticky padnout na zadek. A leckdy zachází až za hranice slušnosti. Před pár lety jsem to zažila na vlastní kůži během filmového festivalu v Karlových Varech. Rozhovor s ním byl domluven již pár týdnů předem, na vyhlášené karlovarské golfové hřiště jsem dorazila s fotografkou a dalším kolegou-novinářem s dostatečným časovým předstihem.

Podotýkám, že nešlo o žádnou ‘čudlu‘, ale o interview pro prestižní společenský magazín. Přesto jsme se po příjezdu dozvěděli, že si pan Trojan šel zahrát a vzkazuje, abychom na něj počkali. To čekání se protáhlo na více než čtyři hodiny. Když jsme se poté své ‘hvězdy‘ konečně dočkali, upřel na nás Ivan Trojan pohled znuděného krále pouště, prohlásil, že už se mu odpovídat na otázky nechce, a bez jediného slova omluvy či snad nedej bože slušného ‚Nashledanou‘ se otočil zády a odkráčel.

Čtěte také:

Časovaná bomba v rodině Ivana Trojana: Jeho žena je kost a kůže. Co dostalo matku čtyř synů až na dno? Tajnosti slavných

Základ života, nebo pohodlí pána tvorstva?

Nemůžu si pomoct, od té doby se mi při pohledu na Trojana vždy vybaví oddaná maminka z legendární komedie Anděl na horách, která po manželově návratu z Tater hbitě přiskočí, popadne jeho kufr a vláčí se s ním po perónu, zatímco její ‚pán a živitel‘ kráčí v čele s prázdnýma rukama a už zase všechny komanduje. A ještě mnohem víc mi tuto scénu připomíná pohled na krásnou Kláru s očima plaché laně, o níž herec suverénně prohlašuje, že jí vlastně život po jeho boku báječně vyhovuje. Nejspíš proto, že si nikdy nepostěžuje.

Původně prý plánovali dvě děti, nakonec to ale dopadlo úplně jinak. Její problémy se poprvé naplno projevily v roce 2001 po porodu druhého syna. To už vážila méně než padesát kilogramů, cítila se k smrti unavená, ztratila zájem o cokoli a doslova se začala ztrácet před očima. Pak její sestra pochopila, že je zle, a objednala ji k lékaři, jenž stanovil diagnózu klinická deprese. A tak se Klára konečně začala léčit, její manžel si ale zřejmě nevšiml, že ji jím nastavený domácí režim zas až tak úplně neuspokojuje. Nebo si všimnout nechce, protože by to ohrozilo jeho pohodlí. „Zjistila, že je pro ni rodina smysluplnější. Je doma a těší se, že bude nejspíš dělat své projekty a nápady. Na stálé angažmá to nevidím,“ prohlásil Ivan Trojan suverénně o své ženě v rozhovoru pro Novinky.cz.

Trojanův domácí ‘tým‘ – s Klárou, Frantou, Pepou, Toníkem a Vašíkem

Trojanův domácí ‘tým‘ – s Klárou, Frantou, Pepou, Toníkem a Vašíkem

Na kluky jde tvrdě

Ani se svými syny se herec právě ‘nemaže‘ a otevřeně přiznává, že doma platí za největšího ‘prudiče‘. Jako polehčující okolnost mu ale lze v tomto směru přiznat, že se snaží své čtyři kluky řádně vychovat. „Jsem impulzivní element – prudič z obavy, aby děti neskončily u počítačů a prošly školou beze strachu, který by se jim vracel v různých úzkostech. Limituji počítače a jim podobné věci, ale je to těžké. Chlapci chápou, proč to chci, ale zároveň se jim zdá, že to přeháním. Zaujalo mě, co jednou napsal Ivan Lendl, že jeho děti musely po osmé hodině dát všechny iPady a počítače za dveře dětských pokojů a tím to skončilo. Ale tak daleko jsem to ještě nedotáhl,“ prohlásil Trojan.

Herec o sobě tvrdí, že je poměrně tolerantní, a dokonce své příkazy dokáže korigovat, ale až s chladnou hlavou. V rodině je dokonce oblíbené demokratické hlasování, v němž občas tatínkovo rozhodnutí dostane na frak. Zdá se tudíž, že Kláře alespoň postupně dorůstají doma v podobě synů opory a přinejmenším ti starší synové již začínají chápat, jak je leckdy její život těžký. „Občas si myslím, že je to hrdinka,“ prohlásil o své mámě v rozhovoru pro Magazín Dnes nejstarší syn, nyní již patnáctiletý František.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace