Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jako partner se Karel Gott moc neosvědčil. Trpký osud matek jeho čtyř dětí... Tajnosti slavných

13.07.2015
Jako partner se Karel Gott moc neosvědčil. Trpký osud matek jeho čtyř dětí... Tajnosti slavných

Autor: Stránky umělce / František Jirásek

Popisek: První dvě dcery zplodil 'omylem', a tak se do chomoutu nehrnul. Teprve s Ivanou Macháčkovou založil rodinu plánovaně.

Jazzová tanečnice, prodavačka a zdravotní sestra. Tři ženy, které porodily dcery jednomu z nejslavnějších Čechů, to leckdy neměly v životě právě snadné. Jak se stal ‘božský Karel‘ jejich osudovou láskou a čím vším si musely projít.

Dlouho to vypadalo, že legenda české populární hudby zůstane navždy zapřisáhlým starým mládencem. Zatímco s matkami svých prvních dvou dcer Karel Gott děti ani společný život nikdy neplánoval, prostě ‘se to stalo‘, s třetí Ivanou už byly obě nejmladší chtěné. Ve finále má ale Karel radost ze všech svých dcer a rozděluje mezi ně všechno spravedlivě. Otcovskou lásku i to ostatní.

Krásná tanečnice z Lady Carneval

O čtyři roky starší Antonii Zacpalovou, tanečnici pražského Hudebního divadla Karlín, vyslali, aby dělala Karlovi „křoví“ k jeho hitu Lady Carneval. „Tím okamžikem začal náš velmi krásný, romantický vztah,“ vzpomíná Antonie. V roce 1972 pak natáčel pro Československou televizi svůj medailon a nesměla přitom chybět ani Antonie. „Nemohla jsem tam nejít, velmi jsem toužila zase ho vidět,“ přiznala.

S tanečnicí Antonií Zacpalovou

S tanečnicí Antonií Zacpalovou

Po natáčení následoval malý večírek, a když z něj Antonie odcházela a byla už před budovou televize, Karel ji doběhl se slovy: „Tonko, odvezu tě domů.“ Antonie nasedla, a když jeli po Vinohradské třídě, Karel odbočil směrem ke své vile do Strašnic. A tam počali dceru Dominiku. Po půlnoci pak odvezl Táničku domů, protože tenkrát u něj ještě děvčata nezůstávala až do rána. „Potom jsem už jiného muže nikdy neměla,“ zdůrazňuje Antonie, která je již hezkých pár let v důchodu.

Nejstarší Dominika

„Jmenuje se Dominika, Karle, a je tvoje. Přijdeš se na ni podívat?“ zavolala mu z porodnice v pražské Londýnské nemocnici. A bylo zle. „Karel byl kyselý a já se mu dnes nedivím. Těhotná žena prostě přemýšlí jinak. Teď už vím, že jsem se zachovala hloupě. Měla jsem mu to říct,“ prohlásila po letech Antonie, která přivedla na svět jedinou dceru až v sedmatřiceti letech. Na své prvorozené dítě se ale Karel Gott přišel poprvé podívat až po půlroce a její existenci dlouho tajil před veřejností i před svou rodinou. Dokonce o ní nikdy neřekl ani mamince a otci prozradil pravdu jen pár měsíců před jeho smrtí. Poprvé se společná fotografie slavného otce a jeho dcery objevila na titulní straně Mladého světa, když bylo Dominice devět let. „Pamatuji si, že jsme s maminkou seděly v našem prvním bytě a já řekla – mami, podívej se, kdo je tenhle úžasný zpěvák? A ona – vždyť je to tvůj otec. Řekla jsem jí – ale ne! Nemohla jsem uvěřit, že to je ten umělec. Pro mě to nebyl otec, ale spíš takový dětský hrdina,“ přiznala Dominika po letech v rozhovoru pro Blesk.

Jedna z prvních zveřejněných fotografií s dcerou Dominikou

Jedna z prvních zveřejněných fotografií s dcerou Dominikou

Po dohodě s otcem pak Dominika vystudovala hotelovou školu, kde se intenzivně učila jazyky, a tak mluví finsky, německy, anglicky, rusky, švédsky a 'přičichla' i k japonštině. Nějaký čas pracovala jako servírka, pak se nechala zaměstnat v pražské luxusní restauraci La Provence. V osmadvaceti letech se zamilovala do Tima Tolkkiho, kytaristy finské heavymetalové skupiny Stratovarius, sbalila kufry a odletěla za svou láskou do Finska. Po více než třinácti letech se s ním nakonec ale rozešla kvůli jeho vážné nemoci. „Má maniodeprese, které jsou v pokročilém stadiu značně nebezpečné. Přinejmenším nesnesitelné pro společné soužití. I když má světlá a klidná období, nikdo neví, kdy pohroma zase vypukne. Proto odcházím, i když je mi to velmi líto. Ale nechci si zničit zbytek života,“ prozradila Blesku letos v lednu po svém návratu domů.

Fanynka, která se prodrala do šatny

Matka jeho druhé dcery byla vášnivá fanynka, která nevynechala jediný zpěvákův koncert. O tom, že bude mít dítě s Karlem Gottem, se jí prý zdálo poprvé v deseti letech. „Neodvezl byste nás s kamarádkou do Prahy?“ zeptala se ho drze Iveta Kolářová po jednom koncertu v Kladně, poté co se mu doslova prodrala do šatny. A Karel rád přikývl. Podruhé se setkali až po roce na jeho autogramiádě. „Jste teď velmi atraktivní, tak mi zavolejte,“ pochválil o sedmadvacet let mladší, sotva plnoletou dívku. A tak mu zavolala a Karel si prý pro ni přišel do hospody. „Máte hlad? Budete něco pít, Ivetko?“ okouzloval ji vždy dokonalý gentleman. Netrvalo dlouho a Iveta skončila v jeho luxusní vile na Bertramce.

Matka jeho druhé dcery Iveta Kolářová

Matka jeho druhé dcery Iveta Kolářová

Milostné hrátky na kožené sedačce v obýváku nezůstaly bez následků. Byl říjen 1986 a o devět měsíců později se narodila Lucie. Ani Iveta s oznámením, že s ním čeká dítě, příliš nespěchala, osmělila se až v roce 1987, dva měsíce před porodem. Dostatečně pozdě na to, aby se ještě dalo cokoli podniknout, kdyby si Karel miminko nepřál. „Přijď k nám domů, něco si musíme říct,“ vzkázala mu. Gott přišel a položil jí prý jedinou otázku: „Co budeš ode mě chtít?“

O Lucii nejprve pochyboval

V případě druhé dcery ho prý dlouho trápily pochybnosti, zda je vůbec jeho, navíc byl tak trochu zklamaný, protože se těšil na kluka. Dokonce si nechal udělat test otcovství. A i když testy DNA ukázaly 99procentní shodu, ani číslo, které potvrzuje absolutní důkaz paternity, ho nepřesvědčilo. Přesto prodavačku z obchodního domu Bílá labuť nenechal na holičkách. Pořídil jí družstevní byt na Vinohradech a později jí i vypomáhal finančně. Jak Lucie rostla, ani trošku se nepodobala Gottově ‘kopii‘ Dominice, jeho rysy však byly přesto nepřehlédnutelné. A tak se mohl konečně uklidnit.

U Lucie dlouho pochyboval, zda je vůbec jeho

U Lucie dlouho pochyboval, zda je vůbec jeho

Lucie dlouho netušila, kdo je ve skutečnosti jejím otcem, matka jí to prozradila až mnohem později. Když ji potom Karel navštívil ve škole, bylo z toho mezi spolužáky neskutečné pozdvižení. Lucie se chtěla stát prodavačkou jako její matka, to se ale Karlovi moc nelíbilo, přál si, aby měla větší ambice, a chtěl jí zaplatit vyšší vzdělání. Přesto nastoupila na Střední odborné učiliště. Pak se provdala za kuchaře Honzu a Karlovi už porodila dva vnuky, Vojtěcha a Jana. A po slavném otci zdědila výtvarné nadání.

Sestřička, kterou okouzlil Hollywood

Moravanka Ivana Macháčková původně vystudovala zdravotní školu a rok pracovala na chirurgii. Pak se vydala na studijní cestu do USA, díky níž perfektně mluví anglicky, francouzsky a španělsky. Pracovala jako asistentka hollywoodských hvězd, nějaký čas dokonce chodila s Michaelem Douglasem. Po návratu do Čech pracovala jako manažerka v pražském Divadle Broadway, a tak se v roce 1998 objevila i na party TýTý. „Líbila se mi. Chvilku jsem si s ní povídal jako s neznámou dívkou, a potom jsem si vzal její telefonní číslo. Nikdy jsem se ale nikam nedovolal. Časem mi Ivana řekla, že mi záměrně dala špatné číslo. Prý proto, že jsem nebyl její typ,“ zavzpomínal Gott.

S Ivanou Macháčkovou v době, kdy spolu začínali chodit

S Ivanou Macháčkovou v době, kdy spolu začínali chodit

Od Ivany to byl zřejmě skvělý psychologický tah. Populární zpěvák, kterému ženy padaly k nohám, najednou narazil na tu, která o jeho přízeň nestála. A tak si ji musel najít. Po roce spolu začali chodit, láska se prý ale dostavila až postupně. První Gottova opravdu chtěná a plánovaná dcera Charlotte Ella se narodila 30. dubna 2006, také tentokrát si ale Gott přál syna a domů jim chodily od fanoušků hromady modrých oblečků. „Všichni nám přáli jediné: Tak ať je to konečně kluk! Mně bylo ale jedno, jestli to bude holka nebo kluk, tolik jsem toužila po miminku,“ dodala tenkrát Ivana. A protože ho zprvu vlastně odmítla, nakonec ho dostala. Vzali se tajně 7. ledna 2008 v Las Vegas, to už byla Ivana podruhé těhotná, a 28. května přišla na svět druhá dcera Nelly Sofie. Mistr zářil štěstím a tentokrát už mu vůbec nevadilo, že se zase nedočkal chlapce.

Šťastná rodina z pražské Bertramky

Šťastná rodina z pražské Bertramky

Čtěte také:

Milovaný Karel Gott se ztrácí před očima. Jaké zdravotní potíže trápí Zlatého slavíka, jenž vyměnil kamarády za harém, který musí uživit?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace