Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Oceňovaný herec strašlivě sešel, je téměř k nepoznání. Kvůli čemu skončil za katrem a co mu jeho slavný otec Jiří Sovák nikdy neodpustil? Tajnosti slavných

10.07.2015
Oceňovaný herec strašlivě sešel, je téměř k nepoznání. Kvůli čemu skončil za katrem a co mu jeho slavný otec Jiří Sovák nikdy neodpustil? Tajnosti slavných

Autor: Falcon

Popisek: Důchodce Jiří Schmitzer prý pověsil herectví definitivně na hřebík a nyní už je jenom písničkář.

Za zabití člověka si Jiří Schmitzer odseděl půl roku za katrem a se slavným otcem Jiřím Sovákem poté až do jeho smrti spolu nepromluvili ani slovo. Co jeden druhému nedokázal nikdy odpustit a proč nyní populární syn slavného otce doslova schází před očima?

I když se spolu objevovali před jednou kamerou, jejich vztah byl odjakživa velmi napjatý. Jiří Schmitzer totiž nikdy neodpustil svému slavnému otci, že opustil rodinu v době, kdy ho nejvíc potřeboval. Jiří Sovák zase svého syna navždy zavrhl, poté co způsobil v opilosti nehodu, při níž zemřel člověk. Jejich neshody měly hluboké kořeny a vyústily ve vzájemné odmítání. Došlo to až tak daleko, že syn nepřišel otci ani nepohřeb. Jeho psychické problémy se však zřejmě dál prohlubují. Populární herec, který se mimo jiné stal mimořádnou hvězdou taneční show StarDance, v poslední době schází před očima.

S otcem Jiřím Sovákem v seriálu Chalupáři

S otcem Jiřím Sovákem v seriálu Chalupáři

Matka se prý mstila na dítěti

Po rozvodu Sovákova prvního manželství soud přiřkl malého Jirku do výhradní péče matce, čímž ale synovi udělal medvědí službu. Paní Blanka se zřejmě s rozpadem manželství nedokázala vyrovnat, a tak se nesmyslně mstila celému světu na svém vlastním dítěti. O Jirku se téměř nestarala, že školy ho vyzvedával dědeček, víkendy trávil u tety. Později dokonce chodil nějaký čas do takzvané celotýdenní družiny. „Možná že to mě naučilo tvrdohlavosti. Neustále jsme nad sebou měli nějakého drába, pořád platila spousta zákazů,“ zavzpomínal Jiří Schmitzer před časem v rozhovoru pro časopis Reflex.

Navíc mu bylo pouhých jedenáct, když se Jiří Sovák podruhé oženil se svou milovanou Aničkou, což byla pro kluka na prahu puberty velká rána. „Nevím, proč to tak jeho matka dělala. Sovčovi se to nelíbilo, ale nemohl nic dělat, když bylo dítě svěřeno výhradně matce,“ popsala tehdejší vztahy Anna Sováková a dodala: „Rozjížděla se mu kariéra a ona mu prostě dělala jenom samé schválnosti.“

S tanečnicí Simonou Švrčkovou se stal zbožňovanou hvězdou druhé řady StarDance

Se Simonou Švrčkovou se stal zbožňovanou hvězdou druhé řady StarDance

Proč otec zavrhl jediného syna

Definitivní konec vztahu otce a syna nastal krátce po konci natáčení populárního seriálu Chalupáři, v němž si zahráli dědečka a vnuka. V roce 1976 totiž Jiří Schmitzer způsobil nešťastnou náhodou dopravní nehodu, při níž zemřel chodec. Jenže řídil pod vlivem alkoholu, a tak byl soud nekompromisní a herec-neherec – skončil natvrdo za mřížemi.

Po půlroce byl sice předčasně propuštěn za dobré chování na svobodu, jeho slavný otec mu však řekl: „Že jsi porazil člověka, to se bohužel může stát, ale žes byl ožralej jak dobytek, to se nepromíjí. A bylo to,“ prozradil rodinný přítel Sováků a hercova manželka Anna k tomu dodala diplomaticky: „Jejich pozdější pohled na život, posuzování hodnot v jednání lidí se natolik vzdálily, že se už asi nedaly přemostit. Chyba byla asi na obou stranách.“

Ve filmu Jako nikdy

Ve filmu Jako nikdy

Jako by ho už nebavil život

Loni v létě Jiří Schmitzer oficiálně oznámil, že navždy opouští divadelní prkna a odchází do hereckého důchodu. Jeviště pražské Ypsilonky opustil po dlouhých 29 letech, předtím působil jedenáct let v Činoherním klubu v Ústí nad Labem. Několik let předtím už odmítal jednu filmovou roli za druhou, nakonec se přece jen nechal v roce 2013 přece jen přesvědčit, aby ztvárnil postavu umírajícího umělce v psychologickém dramatu Jako nikdy. K větší aktivitě ho ale nepřiměl ani fakt, že za svůj herecký výkon dostal Českého lva. Dokonce si ani cenu osobně nepřevzal a poslal místo sebe na slavnostní ceremoniál syna Jiřího a dceru Kristýnu, prů kvůli pracovnímu zaneprázdnění.

„Nechtěl hrát už ani v tomto filmu. Hrozně dlouho to odmítal, pořád mi vysvětloval, že to nemůže dělat, že je unavený, zhnusený. Tvrdil, že už nikdy ve filmu hrát nebude, že ho filmaři štvou, že lžou. A že bude hrát jenom svoje koncerty. Takže to byl možná jeho poslední film,“ prozradil deníku Aha! režisér snímku Zdeněk Tyc. Populární herec schází před očima, se svou image by se snadno ztratil mezi bezdomovci. Proslýchá se, že ho zase ovládl démon alkohol, k němuž měl navzdory trpké zkušenosti z mládí vždy velmi blízký vztah.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace