Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dramatické zhoršení ve slavné herecké rodině: Proč se Bára Munzarová vzdala vlastní kariéry? Tajnosti slavných

19.03.2015
Dramatické zhoršení ve slavné herecké rodině: Proč se Bára Munzarová vzdala vlastní kariéry? Tajnosti slavných

Foto: ČT

Popisek: Slavní manželé Jana Hlaváčová a Luděk Munzar před třemi lety, v jubilejním 500. pokračování úspěšného pořadu České televize Na plovárně s Markem Ebenem

Na kameru musí zapomenout, namísto toho se dcera mimořádných rodičů stala ošetřovatelkou na plný úvazek. Skvělou herečku Báru Munzarovou k tomu donutil vážný zdravotní stav obou rodičů.

Po celý život podporovali oni ji a určitě jim má co vracet. Nyní nadešla doba, kdy se Bára Munzarová musí postarat o oba nemocné rodiče. Její matka Jana Hlaváčová totiž trpí již delší dobu velmi vážnými psychickými problémy a v poslední době se k tomu ještě zhoršil zdravotní stav otce Luďka Munzara. „Jsem teď pečovatelka na plný úvazek, takže se starám o rodiče a o dceru. Dělá mi to ohromou radost,“ prozradila herečka pro server Ahaonline.cz.

Láskyplná rodina překoná všechno

Nádherná Jana Hlaváčová měla nakonec v životě na partnera velké štěstí. Poté, co její první manžel, herec Jiří Michný, zemřel v pouhých čtyřiatřiceti letech na sklerózu multiplex a herečka zůstala s tehdy dvouletou dcerou Terezkou sama, nechtěla o dalším manželství ani slyšet. O pět let starší Luděk Munzar byl však tak vytrvalý, že ji nakonec udolal. „Nepomýšlela jsem na to, že bych ještě někdy nějakého partnera chtěla. Až na základě skutků a činů jsem se začala znovu zamilovávat. Poznala jsem v Luďkovi člověka, o kterého se mohu kdykoli opřít, člověka, který je pro mě největší jistotou v životě,“ prozradila paní Jana v jednom rozhovoru.

Společně si manželé naposledy zahráli před čtyřmi lety v povídce Podvodnice z cyklu České televize Setkání s hvězdou

Společně si manželé naposledy zahráli před čtyřmi lety v povídce Podvodnice z cyklu
České televize Setkání s hvězdou

Svůj pohár hořkosti už měl v té době vypitý až do dna i Munzar. „Má bývalá žena se znovu vdala a emigrovala i s naší holčičkou. Neviděl jsem ji kolik let. Nesměl jsem za hranice. Když jsem se za ní konečně dostal, bylo jí už jedenáct. Je to smutná kapitola. Jana byla bez manžela a měla holčičku, která byla o rok mladší a s mou dcerkou se kamarádily,“ dodal. S Jasnou pak měl ještě o osm let mladší Báru a obě dcery také společně vychovali. Tím ale jejich péče zdaleka neskončila. Bára zůstala i v dospělosti v domě rodičů, takže si rodina prošla velmi těžkým obdobím, když bralo zasvé její manželství s hereckým kolegou Jiřím Dvořákem, s nímž má dvanáctiletou dceru Aničku. Proslýchalo se, že hlavním důvodem rozchodu byla Dvořákova láska k alkoholu. Mimořádně napjaté vztahy byly v té době psychicky obrovsky náročné pro celou rodinu, díky podpoře rodičů se však Báře nakonec podařilo všechny problémy zvládnout.

Kráska na dně

Paní Hlaváčovou donutil zdravotní stav rezignovat na hereckou profesi v roce 2011. Lékaři u ní diagnostikovali Parkinsonovu chorobu a její fyzické projevy způsobily u herečky i velmi těžké deprese, k nimž ještě navíc přispěly manželovy vážné zdravotní problémy. Půl roku po propuknutí psychických obtíží prakticky nevyšla z domu, naprostým peklem pro ni bylo každé ráno a dopoledne, odpoledne se její stavy začaly vždy lepšit. O svých obtížích mlčela, protože prostě neměla sílu něco někomu vysvětlovat.

Bára Munzarová s dcerou Aničkou

Bára Munzarová s dcerou Aničkou

Navíc herečka bohužel trpí i velmi vážnými pohybovými obtížemi, takže ji diváci naposledy viděli na jevišti pražského Vinohradského divadla na vozíčku v představení To byla moje písnička! „Dostala se až na dno, prostě se už nemůže vrátit zpět,“ potvrdil vážnost jejího stavu médiím její manžel. Paní Jana se necítí dobře, špatně chodí a obtíže jí občas působí i běžný mluvený projev.

Zdraví řeklo rázné „NE“

Dva roky se o nemocnou manželku staral 'na plný úvazek' herec Luděk Munzar, pak mu ale jeho organismus tvrdě vystavil účet. Po rakovině, která ho nakonec připravila o ledvinu, následoval další život ohrožující útok – rakovina prostaty. Hercova pevná vůle a lékařská péče opět dokázaly společnými silami zázrak, objevil se však vřed na dvanácterníku, problémy se zrakem, způsobené šedým zákalem, a poslušnost začala vypovídat i zbylá ledvina.

Letadla, automobilové závody... Luděk Munzar měl zkrátka záliby, které by leckterá manželka jen těžko 'vydýchala'

Letadla, automobilové závody... Luděk Munzar měl zkrátka koníčky, které by leckterá manželka
jen těžko 'vydýchala'

Zkrátka je jasné, že pro starého pána, který již překročil osmdesátku, je péče o nemocnou partnerku příliš velkou zátěží. Pan Munzar sice byl do vysokého věku frajer s úžasnou fyzickou kondicí a silnou vůlí, nyní však jeho organismus řekl hodně nahlas „dost“. A tak musí nastoupit dcera Bára a o oba churavějící rodiče se postarat.

Nejkrásnější herecké manželství

Jana Hlaváčová a Luděk Munzar divákům přinášeli radost v mnoha nezapomenutelných rolích a zároveň nikdy neslevili ze svých morálních zásad, ať už tím, že v roce 1977 nepodepsali Antichartu, nebo když po roce 1990 odešli z Národního divadla, protože nesouhlasili se směrem, kterým se začala ubírat jeho činohra. Jsou spolu déle než čtyřicet let a jejich láskaplný vztah se vyvinul postupně z pevného přátelství. „Oba jsme na počátku prošli velkými životními otřesy, takže nad nějakými hloupostmi, kvůli kterým by se jiní do krve hádali, jsme mávli rukou,“ prohlásila před časem paní Jana a její životní partner k tomu dodal: „Která ženská by vydržela všechny ty kraviny, které jsem v životě dělal!“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace