Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Šaría by se v Česku dobře uplatnila, na newyorská dvojčata útočila CIA… Hlava českých muslimů šokovala v ČT, neuvěříte, co ten pán vypustil z úst

10.01.2015
Šaría by se v Česku dobře uplatnila, na newyorská dvojčata útočila CIA… Hlava českých muslimů šokovala v ČT, neuvěříte, co ten pán vypustil z úst

Autor: ČT

Popisek: Ředitel Muslimské unie v ČR Muhamed Abbas

O postoji muslimů ke středečnímu útoku na redakci francouzského časopisu Charlie Hebdo nebo o tom, proč by měli muslimové v Evropě mít možnost uplatňovat právo šaría, diskutovali lámanou češtinou ve čtvrtečním Hyde parku ředitel Muslimské unie v ČR Muhamed Abbas a perfektní češtinou moderátor pořadu Bohumil Klepetko.

V úvodu pořadu odpovídal Abbas na výzvu diváka, aby se ‘rázně distancoval‘ od útočníků a aby na ně ‘seslal Alláhův trest‘. Abbas odpověděl v tom smyslu, že učenci z islámského světa útok na redakci odsoudili. Poukázal ale na to, že v Evropě žije 25 milionů muslimů. Řada z nich si myslí, že Evropa s muslimy válčí, a navíc je ještě uráží. Abbas tak naznačil, jakým směrem se možná ubíralo uvažování pachatelů středečního masakru ve zmíněné pařížské redakci.

Mluvilo se i o takíji, což je způsob, který někteří muslimští učenci schvalují a který dovoluje klamat bezvěrce v zájmu šíření muslimské víry. Ve snaze zmírnit dojem z násilného rozšiřování islámu Abbas uvedl, že kdysi slavný zpěvák Cat Stevens přestoupil na islám jen díky tomu, že si přečetl korán.

Popravy západních rukojmí prý byly možná fingované

Ohledně Islámského státu tvrdil, že jeho ozbrojenci dosud nezabili jediného amerického vojáka. Když moderátor poukázal na řadu poprav nejen občanů USA, ale i dalších západních států, Abbas tyto popravy zpochybnil. Naznačil, že mohly být jen fingované, protože jednoho z těch, kteří měli být údajně popraveni, prý jistý novinář viděl živého i v době, kdy už měl být po smrti.

Zpochybnil také většinou západních médií prezentovaný obraz Islámského státu. Poukázal na informace, podle nichž má být Abú Bakr al-Bagdádí, což je vůdce Islámského státu, agentem USA. Podle Abbase totiž Islámský stát v současnosti způsobuje problémy muslimským státům a vraždí muslimy.

Šaría by prý prospěla i v Evropě

Ohledně Evropy Abbas uvedl, že by bylo dobré, aby se muslimové, zde žijící, mohli řídit islámským právem šaría. Popřel, že by muslimové chtěli uplatňovat šaríu i na většinové obyvatelstvo.

Na námitku, že by se muslimové při příchodu do cizích zemí měli přizpůsobit tamním zvyklostem, odpověděl, že i křesťané mají například v Saúdské Arábii kostely. Poukázal i na to, že na Facebooku našel profil dvou Češek, které se v Saúdské Arábii koupaly v dvoudílných plavkách.

Po Hyde Parku vypuklo zděšení

Týdeník Echo24.cz Abbásovo vystoupení bezprostředně po skončení pořadu nazval PR katastrofou islámu. Na Abbasova slova reagoval na svém twitterovém účtu i šéf ODS Petr Fiala. Podle něj stojí Abbasovy názory rozhodně za pozornost. „Pokud je myslel vážně, je to vážné,“ obává se.

Nebyl jediný. Senátor Zdeněk Škromach (ČSSD) zase vyjádřil podivení nad tím, co vše může vysílat veřejnoprávní televize. „Pozdní večer a já se nestačím divit ‚tvorbě‘ ČT24. Nějaká podivná blondýna prezentuje terorismus jako umělecký čin prostřednictvím nějakých podivných karikatur,” posteskl si s tím, že ČT dělá umělecký zážitek ‚ze zavrženíhodného zvěrstva, kde byla povražděna spousta nevinných lidí‘. „Je čas udělat pořádek s podobnou tolerancí vůči světovému terorismu a jeho zlehčování v našich veřejnoprávních médiích,” dodal senátor.

Europoslanec volá po tvrdých trestech

V den tragického masakru v Paříži poskytl rozhovor Parlamentním listům europoslanec Tomáš Zdechovský, kterého přístup ředitele Muslimské unie v ČT k problematice radikálních islamistů také šokoval. „Tak jako za extremistu považuji Tomio Okamuru, tak na druhé straně považuji za extremistu i předsedu zdejší muslimské obce, který dokáže říci, že kamenování není nic proti naší civilizaci a že to schvaluje. Tak to v žádném případě. Za takovéto výroky budou tito lidé trestně odpovědní. Evropa dříve nebo později přestane být k tomuto tolerantní. Když chce někdo u nás žít, musí respektovat naši civilizaci. Není nic horšího, než tímto způsobem začít vystupovat proti evropské demokratické křesťanské civilizaci. Pachatelé musí být vypátráni a tvrdě potrestáni,“ vyzývá představitele naší zákonnosti europoslanec.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace