Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

S blbcem neuděláte nic! Já jsem od přírody vzteklá, proto mě debilové a omezenci dokáží opravdu rozzuřit. Sexbomba Bendová o mrchách i nahatých scénách ve filmu

25.10.2014
S blbcem neuděláte nic! Já jsem od přírody vzteklá, proto mě debilové a omezenci dokáží opravdu rozzuřit. Sexbomba Bendová o mrchách i nahatých scénách ve filmu

Autor: TV Prima

Popisek: Herečka Alice Bendová si nedávno pořídila dům v pražských Hodkovičkách.

ROZHOVOR Do dalšího dílu talkshow TGM přijala pozvání i herečka Alice Bendová. A i když premiéru dalšího dílu TGM uvidíte až v neděli na Primě, my už víme, co se dělo a o čem se mluvilo… Bendovou teď mohou vidět fanoušci seriálu Svatby v Benátkách jako Lolu.

Co se tedy bude v neděli v talk show dít? Moderátory zaujal titulek, v němž se píše, že Alice hraje pořád mrchy, přitom je ve skutečnosti úplně jiná. Michala zajímalo, jak jiná, a požádal Alici, ať to vysvětlí.  „Teď hraju ve Svatbách v Benátkách Lolu, která je pragmatická, nemá děti a ani je nechce. Já jsem úplně jiná, děti mám a miluju je. Proto říkám, že jsem jiná. Ale taky dokážu být hadice, občas pěkně zasyčím,“ přiznala.

Alice mluvila o tom, že ačkoliv je velmi obsazovanou seriálovou herečkou, vystudovala umělecko-průmyslovou školu místo herecké. Na to téma si notovala s Geňou, který je původem tanečník. Spolu také předváděli, kdo má hezčí úsměv. Michala zajímal postup, který občas údajně uplatňují herečky. „Herečky občas řeší, s kým se vyspat, aby se dostaly k roli. Je to lepší s režisérem nebo s kameramanem?“  ptal se Alice. Alice mu odpověděla otázkou: „A jak to děláte vy, chlapi?“  Michal na to: „Nejdřív koupíš nějaký dárek, pak jdete k němu nebo k tobě.“  Geňa dodal:  „A pak to nesmíš nikomu říct“

Došlo i na téma odvážných scén, v nichž se Alice ve filmech občas objevovala.  „Ano, točila jsem je a nebránila jsem se tomu. Říkala jsem si: holka, mladá jsi jen jednou, a když už tě obsadili a k roli to patří, tak co. Teď už se ale nahatým scénám bráním.“ Geňa zareagoval: „Já bych hrál nahej, až bych brečel, ale nikdo mě nechce.“ 

Neměla jste strach, jestli vám moderátoři nepoloží nějaké otázky tak zvaně příliš na tělo?

Neměla jsem vůbec strach. Kluky trochu znám a pořad sleduju, věděla jsem, do čeho jdu. Čekala jsem určité otázky a ty tam zazněly. Jiné jsem zase naopak nečekala, ale i na ty jsem bez problému odpověděla. Nemám problém komunikovat s lidmi. Nepřipadala jsem si zaskočená a doufám, že jsem tak nevypadala.

Co vás v životě nejčastěji zaskočí?

Debilita. Omlouvám se za ten výraz, ale je to tak. Blbost a omezenost mě pokaždé zaskočí. Přesto, že u některých lidí už ji rovnou očekávám, ale dokáže mě to strašně naštvat. V tu chvíli se cítím bezmocně. S inteligentním člověkem si řeknete argumenty a dá se s ním mluvit a rozebrat danou situaci. Ale s blbem neuděláte vůbec nic. Já jsem od přírody vzteklá, proto mě tohle dokáže opravdu rozzuřit.

Jste nejen vzteklá, ale na druhou stranu i velký smíšek. Míváte s tím někdy problém?

To je pravda, směju se často a nejvíc s dětmi, které vymýšlí neskutečné věci a mají neuvěřitelné hlášky. A problém s tím někdy mívám, dost často se směju i při natáčení seriálu Svatby v Benátkách. Hodně se odbouráváme s Petrou Hřebíčkovou, která hraje Olgu, ale i s jinými herci. Stačí kolikrát vyloženě drobnost. Jen pohled, náznak. Jednou mě například rozesmála masařka, která mi zrovna při natáčení ostré klapky bzučela u ucha. V tom naprostém tichu se její bzukot strašně rozléhal a mně to přišlo zkrátka směšné, i když to byla blbina. A smějeme se taky nejrůznějším přeřekům, které z nás občas vypadnou.

Vlastně je to dar umět se zasmát i ve chvíli, kdy člověku něco nejde.

Ale to je potřeba. Kolikrát natáčíme hodně obrazů, jsme na place od rána a jsme unavení. A kdybychom byli ještě zamračení a protivní, k čemu by to bylo? Kdybych se na lidi ze štábu tvářila nepříjemně, nikomu by to nepomohlo. Vždyť je to krásná práce a já jsem moc rád, že mě potkala, tak proč si ji kazit špatnou náladou?  Musím ale říct, že na natáčení nikdo nechodí nabručený, jsou tam samí fajn lidi.

Jak se Lola změnila od začátku seriálu?

Myslím, že je pořád stejná, jen ukázala vícero svých vlastností. A rozhodně to není negativní postava. Dokáže pěkně seknout a dokonce i podrazit, ale na druhou stranu pak umí své přátele podržet a pomoct jim. A umí se i zamilovat. Je to holka, která mě fakt baví.

Co máte teď momentálně před sebou?

Natáčím pořád další díly Svateb v Benátkách a jsem zvědavá, jestli bude pokračovat projekt Kdo je kdo? Nic jiného si z časových důvodů dovolit nemůžu. Vašíček je v první třídě a Alička je ve školičce a zvládat práci a péči o děti a hlavně spoustu kroužků, které mají, je dost náročné. Vašik má dramatický kroužek a fotbal, Alička gymnastiku a taneční kroužek, všechno to dohromady skloubit je někdy masakr. Vůbec si neumím představit, že bych se po natáčení třeba sebrala a jela do divadla. Rozhodli jsme se, že si uděláme pár dní volno, pojedeme lyžovat na ledovec, děti už jsou natěšené. Já osobně bych si sice vybrala spíš cestu k moři, ale nechci vytrhnout děti na týden ze začínající zimy a jet na delší dobu stejně kvůli natáčení nemůžu. A vlastně ani kvůli Vašíkově škole, nechci, aby ji moc zameškával.

Lyžujete ráda?

Nelyžuju vůbec. Už víc než dvacet let jezdím na prkně. Ale kvůli dětem jsem se loni na lyže postavila, abych je učila lyžovat. Vašík už to docela umí, Aličku to chci naučit. A musím říct, že dnešní carvingové lyže jsou skvělá věc, na nich se jezdí samo, oproti lyžím, které byly k mání před dvaceti lety, je to velký rozdíl. Vlastně mě lyžování docela i bavilo.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace