Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ať vaří rovnou nahá, radí diváci! U Haliny v kuchyni: Další bizarní kuchařská show ve znamení obřích, třesoucích se ňader

08.10.2014
Ať vaří rovnou  nahá, radí diváci! U Haliny v kuchyni: Další bizarní kuchařská show ve znamení obřích, třesoucích se ňader

Autor: TV Nova

Popisek: Vaří se opravdu „U Haliny v kuchyni“, v její vile v pražském Podolí.

Úspěch všemožných pořadů o vaření vyhecoval všechny televizní stanice k ostrému souboji, kdo odvysílá úspěšnější cooking show. Vaří profíci i amatéři a úměrně tomu je výsledek více, či méně zdařilý. Někde jde skutečně o snahu naučit národ vařit, jindy jde především o kšeft. A to dost nevkusný.

Ten přivedl k likvidaci svých televizních Dobrot svérázný kuchař Jiří Babica, který nakonec víc propagoval své pánvičky, než kulinářské umění.  Babicovi nyní konkuruje známá spisovatelka a moderátorka Halina Pawlowská, proslulá svým talentem zpeněžit celou svoji rodinu, včetně tragických okamžiků. Pawlowská se společně s Babicou a Láďou Hruškou nejspíše zapíše to trojice nejbizarnějších televizních kuchařů. Zatímco pánové excelují svérázným slovníkem a  kuriózními recepty, Halina dominuje své nové show U Haliny v kuchyni  obřím dekoltem. V její kuchyni je vše menší než ona sama a  její stále se třesoucí ňadra odvádí pozornost od plotny i od samotných receptů. To samozřejmě vyvolává bouřlivé reakce diváků, z nichž někteří z nich se přiznávají, že pořad  zapnuli pouze z „úchylné zvědavosti“ a doporučují, aby pro zvýšení sledovanosti (neboť již sami pochopili, že o ni jde především) Halina rovnou vařila nahá.

Hlavně kšeft

Pawlowská vaří,  podobně jako její novácký kolega Hruška,  skutečně ve  své kuchyni. Ta je, stejně jako celá její luxusní vila v Podolí, výsledkem jejího nebývalého obchodního talentu. Místo, kde před kamerami ochotně vaří, totiž slouží také jako kulisa pro skrytou reklamu.  Nelze například přehlédnout, že je vybavena drahou keramikou známé značky. Úvod  prvního dílu U Haliny v kuchyni zase obstaral tzv. product placement. Statná moderátorka vybalila  nákup takovým způsobem,  že nebylo možné přehlédnout značky výrobků. V případě králíka, jehož  poté vařila na černo, nezapomněla zdůraznit, že jej koupila v supermarketu. S jistotou se dá předpokládat, že svůj nový pořad vzápětí převtělí do knížky,  další  úspěšné kuchařky, a národ, který si stále stěžuje, že má hluboko do kapsy, na něj bude stát fronty, jako nedávno v případě kuchařky Ládi Hrušky.

Ať žije vlast, kde máme chlast?

Na českých show z kuchařskou tématikou však není nejhorší to,  že v nich vaří kde kdo, ale jazykový projev jejich aktérů. To platí například i o jinak zdařilém pořadu Dity Pecháčkové, který mnohé  příznivce jejich kuchařek kvůli tomu velmi zklamal.  Bohužel i  Halina, která se většinou umí projevovat kultivovaně a vtipně,  nasadila  laťku podle  Pohlreicha a zřejmě s pocitem, že divák Novy je víceméně křupan, volila  slovník. Během vaření chrlí svá obvyklá zrýmovaná moudra, ale v obhroublém tónu: „Ať žije vlast, kde máme chlast?“ nebo „Všechno je putna, jen když nám chutná!“  Korunu trapností nasadila v okamžiku, kdy si v přiblblé scénce stěžovala, že jí „sežrali králíka“.  Jenže televizní diváci nejsou často hlupáci. Někteří si například myslí, že by hvězdy televizních pořadů  o vaření měli podle své mluvy spíše „žrát šrot“.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace