Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Už nejsem zpupný racionalista! Spisovatel Michal Viewegh se pořád cítí jako lazar, dva roky po téměř smrtelné nehodě. Podívejte se, jak teď vypadá

01.10.2014
Už nejsem zpupný racionalista! Spisovatel Michal Viewegh se pořád cítí jako lazar, dva roky po téměř smrtelné nehodě. Podívejte se, jak teď vypadá

Foto: TV Prima

Popisek: Michal Viewegh u Krause

FOTO Do dalšího dílu Show Jana Krause, jehož premiéru uvidíte dnes na Primě, přijali pozvání spisovatel Michal Viewegh, zpěvačka Olga Lounová a hypnoterapeut Martin Komínek. A prvním hostem byl právě nejúspěšnější český spisovatel, který přežil svou smrt: V prosinci 2012 mu praskla aorta a jen díky včasné operaci přežil.

Prvním hostem pořadu byl teda spisovatel  Viewegh, podle Jana Krause nejoblíbenější český spisovatel současnosti. Moderátor pustil ukázku z filmu Andělé všedního dne, který má zrovna premiéru a je natočen podle knižní předlohy právě přítomného spisovatele.

Michal Viewegh přiznal, že je kromě spisovatele také pacient. „Ale vy jste se také podruhé narodil!“ doplnil moderátor a společně se bavili o tom, že pan Viewegh přežil rupturu aorty, kterou přežije jen deset procent postižených  – „Vy jste tedy jedním z těch málo vyvolených! A proč vy jste stále takovej jako přidotčenej?“ rýpnul si Jan Kraus a dozvěděl se, že se jeho host nemá stále lépe, byť podle soudu moderátora jen vzkvétá. Prý se má hůř, není úplně spokojený s léčbou. „Přes všechny alternativní léčby jsem k tomu optimismu nedospěl,“ zhodnotil své rozpoložení pan Viewegh.

 

„Ale vyloženě nějaké zdravotní následky nemáte, ne?“ tázal se moderátor a dostal tuto odpověď: „Ne, už hledám klíče jen čtyřicet minut, zatímco dříve jsem je hledal i hodinu a půl!“ „To já tak mám ale denně,“ nehodlal připustit výjimečnost tohoto stavu Jan Kraus. „Co si myslíte, že ještě z toho máte?“ vyzvídal dál moderátor. Michal Viewegh připustil, že by to mohla být jeho zapomnětlivost – zatímco dříve býval dochvilný, nyní se například těší, že půjde na abiturientský večírek, ale nakonec tam stejně nepřijde. Sám sebe definoval jako zpupného racionalistu, kterým býval před nehodou s aortou, dnes už prý takový není. „Michale, Vy, člověk u lidí oblíbený, budete po jedné nehodě se srdíčkem kňourat?!“ dostal svého hosta Jan Kraus. „Já tušil, že to dneska bude tak trochu léčba…“ přišla na tento jeho výrok odpověď s pousmáním a Michal Viewegh se konečně trochu uvolnil.

 

Vzápětí popsal, že blížící se problém s aortou vlastně sám poznal, zavolal si sanitku, a tak si zachránil život. Rozhovor se pak stočil na téma alternativní léčby, která byla spisovateli nabízena – například rozředit si sliny osmdesáti litry vody a dělat si pak kolečko na čele. „Michale, co vy byste vlastně chtěl?“ „Kdyby se mi vrátila paměť a energie!“ „Ale zase abyste nechtěl být jako dvacetiletej, to by nešlo!“ zlehčil téma moderátor a přiznal, že podle něho vypadá jeho host lépe než kdy předtím! „Když já bych chtěl třeba zase běhat maratón!“ trval si na svém host. „A co byste z toho měl? Byl byste zpocenej…“ Jan Kraus uzavřel rozhovor s Michalem Vieweghem tím, že opravdu vypadá lépe než kdy jindy, ale i kdyby se necítil dobře, tak ho z toho zcela jistě jeho žena dostane!

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

 

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace