Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Komu obětoval Vlastimil Zavřel z Ordinace téměř celý život a proč se nakonec přece jen oženil… Čtěte Tajnosti slavných

14.09.2014
Komu obětoval Vlastimil Zavřel z Ordinace téměř celý život a proč se nakonec přece jen oženil… Čtěte Tajnosti slavných

Foto: TV Nova

Popisek: Léta hrozilo Vlastimilu Zavřelovi, že na stará kolena skončí jako kůl v plotě. Před dvěma lety však jeho život nabral úplně jiný směr. Co to způsobilo?

Na vlastní soukromí rezignoval představitel Jindřicha Valšíka z Ordinace kvůli přehnané lásce ke své matce a celoživotnímu vztahu k pěnivému moku. Co ho nakonec přece jen dovedlo do chomoutu? Čtěte!

Dlouhá léta hrozilo, že populární herec Vlastimil Zavřel zůstane ve stáří sám jako kůl v plotě. Pokud vyrazil představitel svérázného strýce Jindřicha Valšíka z nováckého seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 do společnosti v dámském doprovodu, pak se po jeho boku nikdy neobjevil nikdo jiný než jeho matka. Bývalá baletka, které nikdo neřekl jinak než Vlastička, vždy dokázala muže vyburcovat svou křehkostí ke galantnosti a této její schopnosti už v raném mládí podlehl i její syn.

Potrpí si na tradice

Vlastimil je velmi nesmělý, svou plachost úspěšně maskuje díky smyslu pro humor. Má rád klid a věci na svém místě, potrpí si na tradice, je nepřekonatelný perfekcionista. Sotva by ho někdo přiměl přestěhovat se z pražského Braníka, kde se napevno uhnízdil jako tříletý v roce 1957, když jeho otec dostal angažmá v Hudebním divadle Karlín. Když má volno, zajde za kamarády na pivo do hospody U báby, a od jara do podzimu jezdí po Praze na dvou kolech. Miluje totiž Babettu, tu plechovou se šlapkami. Populární motokolo se zrodilo v roce 1970 a herec si postupně pořídil dokonce dvanáct exemplářů – osm z nich mu totiž ukradli. Je skvělý na jevišti i před kamerou, jen se ženskými to nikdy moc neuměl.

Vlastimil Zavřel se svým televizním věrným druhem Čendou. Bez jeho svérázného Jindřicha Valšíka, který páchá škody v mezilidských vztazích jako kuna v kurníku, si už nováckou Ordinaci diváci ani nedovedou představit

Vlastimil Zavřel se svým televizním věrným druhem Čendou. Bez jeho svérázného
Jindřicha Valšíka, který páchá škody v mezilidských vztazích jako kuna v kurníku,
si už nováckou Ordinaci diváci ani nedovedou představit

Zatímco jeho seriálový Jindřich Valšík se chová v dámské společnosti jako slon v porcelánu, v reálném životě se herec drží raději zpátky. Velkou část viny na tom má jeho dávná láska z mládí. Celé tři roky, co spolu chodili, odmítala nejen sex, ale jakýkoliv tělesný kontakt. „Nakonec jsem ji poslal za sexuologem, a ten jí poradil, ať změní partnera. A ona to udělala,“ přiznal Zavřel v jednom rozhovoru. Najednou jí to prý šlo. O další přítelkyni se zase připravil tím, že ji seznámil se svým sousedem. Dopadlo to tak, že se kvůli němu s Vlastimilem rozešla v den, kdy rukoval na vojnu.

Na hledání ženské byl líný

Zavřel však rozhodně není zhrzenou obětí zrazené lásky. Otevřeně přiznává, že velký podíl na jeho partnerských karambolech měl jeho vřelý vztah k pivu a branické hospůdce. „Kdybych mohl vzít ty roky zpátky, snažil bych se vztah udržet a udělat mezi hospodou a přítelkyní kompromis. Tenkrát mi ale připadalo, že je všechno v pořádku,“ povzdychl si. Pak už mu dlouhá léta brala šanci na rodinný život milující maminka. „Vaří mi a hezky se o mě stará, takže mi nic nechybí,“ říkával rozmazlený jedináček.

Dříve zapřísáhlý starý mládenec prožil 57 let se svou maminkou, křehkou bývalou baletkou, které nikdo neřekne jinak než Vlastička

 Dříve zapřísáhlý starý mládenec prožil 57 let se svou maminkou, křehkou
bývalou baletkou, které nikdo neřekne jinak než Vlastička

Křehká dáma ho držela na pořádně silném řetězu, takže se ani v pokročilém věku neodvážil přivést si přítelkyni domů. Občas si sice postěžoval, většinou kamarádům u pivka, rozhodně ale nikoli před maminkou. A když došla řeč na jeho staromládenectví před ní, stará dáma byla nevinnost sama. „Ani nevíte, jak bych mu přítelkyni přála. Jenže to by si ho opravdu musela najít sama,“ prohlašovala.

Nakonec si ho našla

Kvůli svému staromládenectví byl Zavřel dokonce podezříván, zda není homosexuál. A pak si ho konečně ta pravá opravdu našla a po dvouleté známosti řekl „ano“ o šest let mladší přítelkyni Juditě Härtelové. V Kolinci u Sušice, kde má herec svoji milovanou chalupu, je oddal tamní starosta. Vlastimilovi šel za svědka jeho budoucí švagr, bratr nevěsty David, Juditě jeho žena Šárka, ženich přivedl svou maminku, nevěsta zase pár příbuzných a syna, který je muzikant a celou slávu fotil. Svatební hostinu měli v místním hostinci U Zajíců, kam chodí Vlastimil rád na pivo. Večer jim přišla zahrát muzika, takže si i zatancovali.

Paní Juditu si Vlastimil Zavřel vzal v Kolinci u Sušice, kde má svou milovanou chalupu

Paní Juditu si Vlastimil Zavřel vzal v Kolinci u Sušice, kde má svou milovanou chalupu

Podle Zavřela se toho ale kromě prstýnku a příjmení ženy moc nezměnilo. „Okouzlila mě tím, jak je krásně obyčejná. Ona se nemaluje, nenosí šperky, je na mě hodná a milá. Vydržel jsem dlouho být svobodný, pak jsem se oženil a je nám spolu dobře,“ pěje ódy na svou ženu a institut manželství oblíbený seriálový herec. Paní Judita má prý dokonce i pochopení pro jeho lásku k dobrému pivu. Jediné, na co dohlíží jako ostříž, je Vlastimilova životospráva. Před pěti lety ho totiž potrápily potíže s játry, zhubnul osmnáct kilo a lékaři mu zakázali alkohol. Problémy poté ustoupily a ztracené kilogramy už jsou zase dávno zpátky. „Rady lékařů příliš nerespektuje, dělá si tak trochu, co chce,“ posteskla si paní Judita. „Já se ho snažím hlídat, ale stejně mě neposlouchá.“

Svoje pivko si nenechá nikdy vzít, prý mu vděčí i za nejkrásnější roli v dabingu - otce Homera v populárním animáku Simpsonovi

Svoje pivko si nenechá nikdy vzít, prý mu vděčí i za nejkrásnější roli v dabingu
- otce Homera v populárním animáku Simpsonovi

V jediné věci si Vlastimil nedá do smrti říct – svoje pivo si vzít v žádném případě nenechá. Dokonce tvrdí, že mu vděčí za svou nejkrásnější roli v dabingu, postavičku otce Homera v seriálu Simpsonovi. „Oni strašně dlouho neměli žádného dabéra, který by Homera mohl namluvit,“ prozradil serveru revue.idnes.cz. „Já jsem přišel na poslední chvíli, a když jsem viděl, že se o ten post budu ucházet společně se samými dabérskými bardy, co to dělají celý život, tak jsem si šel koupit do kantýny pikslové pivo. Když mě pak viděl režisér, jak se s tím pikslovým pivem vracím zpátky, tak řekl: Hele, to je jasný Homer. A bylo to.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace