Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V ČT se vyčistil vzduch, pochvaluje si po odchodu Veselovského a Drtinové ředitel Dvořák. Čísla mluví jinak, odešli i diváci

24.08.2014
V ČT se vyčistil vzduch, pochvaluje si po odchodu Veselovského a Drtinové ředitel Dvořák. Čísla mluví jinak, odešli i diváci

Foto: ČT

Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Ředitel České televize Petr Dvořák po třech letech svého působení ve funkci považuje ČT za sebevědomou instituci. V rozhovoru pro MF Dnes přiznal, že když do křesla šéfa televize nastupoval, tak si myslel, že ta úloha je jednodušší. Napětí, které vzniklo loni na podzim ve zpravodajství, je už prý pryč a sám říká, že se díky tomu vyčistil vzduch.

Před třemi lety se stal ředitelem České televize Petr Dvořák. V rozhovoru pro MF Dnes zhodnotil její současný stav a kondici. „Je ve velmi stabilizované kondici. Je to respektovaná instituce. To, co jsem chtěl do České televize přinést, odvahu dělat nové věci, být kreativní, se podařilo,“ říká Dvořák s tím, že spousta věcí se dá ještě posouvat dál. „Ale sebevědomost, kterou jsem chtěl, aby televize vyzařovala, už z toho cítit je,“ bilancuje v polovině svého funkčního období její ředitel.

„Už když s našimi lidmi mluvíte, tak to poznáte. Když přicházejí různí tvůrci prezentovat své nové projekty, už v nich není jen snaha o průměrnost, snaha hlavně neudělat chybu. Ti lidé přicházejí s odvážnými novými věcmi, u kterých vědí, že si mohou natlouct. Zároveň ale vědí, že jedna chyba se odpouští. Právě proto, že chceme zkoušet nové věci,“ popisuje Dvořák a působí prý uvolněně.

Stížnost byla v některých místech trochu účelová

V rozhovoru pro MF Dnes se Dvořák nevyhnul ani napětí ve zpravodajství, které nakonec vyústilo v odchod moderátorů Událostí, komentářů Daniely Drtinové a Martina Veselovského. Loni na podzim totiž 24 redaktorů sepsalo stížnost na zásahy do vysílání. Dvořák prý už necítí žádnou pachuť, která by z té doby přetrvávala. „Myslím, že ne. Naopak, vzduch se tady výrazně vyčistil. I díky tomu, čím jsme si tu prošli,“ vzpomíná ředitel ČT a netají se tím, co díky těmto událostem v redakci zpravodajství změnili.

„V rámci zpravodajství jsme si nastavili jasné kompetence a odpovědnosti jednotlivých lidí, upravili jsme organizační strukturu, ustanovili editoriální panel. Prošli jsme si nepříjemným obdobím, ale všechno špatné je vždy pro něco dobré,“ míní Dvořák.

Zároveň v MF Dnes odmítl, že by na stížnosti redaktorů bylo něco pravdy. Ti si například stěžovali, že údajně nesměli vysílat některé zprávy, a naopak zase museli vysílat ty zprávy, které vyznívaly kladně vůči Miloši Zemanovi. „Celá ta stížnost byla v některých místech trochu účelová, protože stěžovat si na cenzuru osmnáct měsíců potom, co proběhla, mi připadá příliš. Na druhou stranu, už jen to, že podezření z cenzury mohlo vzniknout, bylo špatně, proto jsem rád, že jsme udělali zmíněné změny,“ uzavírá kauzu Dvořák.

Interview na ČT 24 přišlo o 60 tisíc diváků

V březnu tohoto roku opustila pořady ČT24 dvojice moderátorů, na které byly výmluvy mnohých politiků krátké. Daniela Drtinová a Martin Veselovský odešli a vytvořili soukromou internetovou televizi DVtv. Jak si vedou pořady ČT24 po jejich odchodu, ptá se řada novinářů?

Podle výsledků sledovanosti, které dává dohromady Asociace televizních organizací, není o Interview ČT24 ani o Události, komentáře mezi diváky takový zájem, jako býval před třetím měsícem tohoto roku. V březnu opustila Daniela Drtinová Interview a Martin Veselovský odešel z pořadu Události, komentáře.

Březnová vysílání Interview Daniely Drtinové sledovalo kolem 200 tisíc diváků. Po jejím odchodu je znatelný výrazný pokles přibližně o desetinu. Od té doby se sledovanost nezlepšila, naopak spíše klesá. V polovině dubna Interview sledovalo jen kolem 140 tisíc diváků, jak uvádí iDnes.cz. Za Danielu Drtinovou přišla do Interview ČT24 dvojice moderátorek, která se v pořadu střídá – Zuzana Tvarůžková a Světlana Witowská.

Události, komentáře přišly o 50 tisíc

Události, komentáře, které jsou vlajkovou lodí mezi zpravodajskými pořady České televize, zaznamenaly po odchodu Martina Veselovského také pokles. Několik měsíců před odchodem Veselovského pořad sledovalo průměrně 350 tisíc diváků, poté počet poklesl zhruba o 50 tisíc a stále klesá. V červnu pořad sledovalo kolem 300 tisíc diváků. Nyní pořad uvádí Zuzana Tvarůžková, Lukáš Dolanský, David Borek a Daniel Takáč.

Jak si vede DVtv?

Server Lupa.cz, který sleduje dění na českém internetu, o tom napsal: Videoprojekt DVtv má za sebou první týden a půl od ostrého startu a vydavatelství Economia publikovalo první čísla sledovanosti.  „Za prvních sedm dní (od 28. 5. do 2. 6) od spuštění projektu Drtinová Veselovský TV bylo přehráno 400 tisíc videí, z toho 90 % na webu a 10 % na mobilech a tabletech,“ informoval mluvčí firmy Luděk Březina. Pojem „přehrání“ si samozřejmě přeložte jako „spuštění“. Obchodní ředitel Economie Pavel Vopařil na dotaz Lupy upřesnil, že až do konce si diváci přehrají asi třetinu videí. „U internetových videí je přitom průměr asi 45 %, jde ale většinou o krátká, cca minutová videa, kdežto my se ve stopáži pohybujeme kolem 7 až 12 minut,“ dodal. Pro začátek jde podle Lupy o docela zajímavá čísla: 400 tisíc spuštění týdně znamená necelých 60 tisíc denně.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace