Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nečasovi se přihodilo to nejhorší, co se v Česku vůbec může stát: Je pro srandu králíkům. Aneb o neposlušném poklopci, který polámal modrému ptáčkovi křídla

04.07.2014
Nečasovi se přihodilo to nejhorší, co se v Česku vůbec může stát: Je pro srandu králíkům. Aneb o  neposlušném poklopci, který polámal modrému ptáčkovi křídla

Foto: aTeo

Popisek: Tuto fotokoláž nazval aTeo Hrobař Nečas.

Kauza Nagygate je opět na tapetě, tentokráte proto, že Jana Nečasová (dříve Nagyová) odešla od soudu s roční podmínkou. Navíc právě uplynul rok od dramatických okamžiků, kdy policie vtrhla na Úřad vlády a pro paní vrchní ředitelku Nečasova kabinetu si přišlo domů komando… „Soudkyně Helena Králová v pondělí nepravomocně rozhodla o ukřivděné sekretářce, která si potrpí na značkové dárky všeho druhu a dovolí si úkolovat zpravodajce tak, že se vlastně skoro nic nestalo. O výši trestu nechť si každý udělá svůj vlastní obrázek, takže toto komentovat nebudu,“ píše Radek Rozvoral, člen grémia Hnutí Úsvit přímé demokracie, pro server PrvníZprávy.cz.

A pokračuje: „Mě na této kauze spíše nejvíce baví to, že ani předseda vlády, tedy jeden z nejvyšších státních představitelů v sobě nezapřel pudy pána tvorstva a zamiloval se do své kávo vařičky tak pro něho nešťastně, že kvůli tomu musel podat demisi, kterou určitě všichni v budoucnu velice oceníme. Od té doby se totiž začala psát úplně nová epocha politického spektra v České republice. Svým neposlušným poklopcem totiž způsobil modrému ptáčkovi klinickou smrt, který se s těžce polámanými křídly jen z důvodu elit přisátých na státní zakázky ještě udržel nad pomyslnou čarou volitelnosti – bohužel. Musím to slovo vyslovit a to i přes to, že jsem ateista a ve své mluvě ho skoro vůbec nepoužívám.

Viróza páně Kalouskova

Je jen velká škoda, že se nějaká podobná nehoda neprovalila i na bývalého strážce naší státní pokladny, jelikož i jeho neúčast na nově se vytvářející politické scéně by také byla ku prospěchu nás všech. Bylo totiž až do nebe volající, jak ten si dovolil s našimi daněmi hrát a dělat z voličů takzvané pravice hlupáky a dojné krávy. Slyšeli jste někdy o pravicové straně, která slibuje před volbami, že nebude zvyšovat daně, aby je pak s úsměvem zvýšila? To umí jen politici, kteří mají hroší kůži. Mimochodem po internetu koluje video z youtube.com, na kterém tento pán předčítá dne 13.5.2014 v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky paragrafové statě o osobě blízké. Na tom by nebylo nic tak divného, pokud by ovšem při tom čtení nebyl napaden prezidentskou virózou. Nešťastné na tom všem je to, že i přes takovéto přešlapy je někteří lidé stále dokola volí a dávají jim svůj zastupitelský mandát.

Já jen doufám, že jich postupem času bude stále méně a méně a do popředí se svou čestnou a čistou politikou dostanou taková politická uskupení, která dokáží lidem nabídnout spolurozhodovací právo, ale na druhou stranu také odpovědnosti a povinnosti vyplývající ze zákonů právního státu. Ten jim bude poskytovat za odvedené daně služby standardní kvality, nebude nikoho okrádat, ale na druhou stranu ti, kteří by toho chtěli zneužívat, budou řádně motivováni, aby si prostředky ze společného koláče zasloužili,“ uzavřel Rozvoral.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace