Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Důvěra v ČT klesla za 3 roky o třetinu. Není divu: Redaktor Událostí vzkázal politikovi, že reportáž natočí, jen když mu někdo vyrazí zuby

03.03.2014
Důvěra v ČT klesla za 3 roky o třetinu. Není divu: Redaktor Událostí vzkázal politikovi, že reportáž natočí, jen když mu někdo vyrazí zuby

Autor: ČT

Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Nejdůvěryhodnějšími médii jsou podle internetového průzkumu společnosti SANEP Česká televize a Český rozhlas. Oběma veřejnoprávním médiím údajně důvěřuje přes 50 procent dotázaných. I přesto však oproti roku 2010 poklesla důvěra v Českou televizi o více než 30 procent.

Na otázku, zda důvěřují informacím ze zpravodajství, odpovědělo kladně 57,9 procenta v případě České televize, 57,1 procenta u Českého rozhlasu a 48,4 procenta v případě internetových zpravodajských médií. Nejnižší důvěře v oblasti zpravodajství se podle tohoto průzkumu těší zpravodajské pořady rozhlasových celoplošných stanic (28,2 procenta).

Česká televize sklízí ostrou kritiku

Zároveň ale respondenti kritizují Českou televizi za její sklony podléhat vlivu politických a finančních skupin. Českou televizi považuje v tomto ohledu za nejovlivnitelnější 18,7 procenta dotázaných. Hned po ní skončily soukromé televizní stanice se 17,2 procenty. Bezmála třetina lidí však míní, že různým zájmovým skupinám slouží všechna média.

Tristně vychází Česká televize ze srovnání s rokem 2010. Tehdy jejím informacím důvěřovalo 88,3 procenta lidí, zatímco dnes už zmíněných 57,1 procenta. Důvěra v Český rozhlas se oproti tomu prakticky nezměnila.  

Strana Republika podává žalobu

Vzhledem k údajně neprofesionálnímu chování České televize a záměrnému bojkotu ustavující konference podává strana Republika podnět Radě pro rozhlasové a televizní vysílání, aby chování ČT prošetřila, informovalo tiskové oddělení Republiky ParlamentníListy.cz.

O co šlo? Republika je přesvědčena o tom, že podle zákona o rozhlasovém a televizním vysílání měla v sobotu 22. února veřejnoprávní televize informovat veřejnost o ustavující konferenci nové celorepublikové strany Republika, která se chystá jít do voleb do Evropského parlamentu. „Máme důkazy o tom, že pracovníci ČT měli v dostatečném předstihu a na několika místech velmi podrobné informace o této akci," tvrdí tiskové prohlášení strany, které mají ParlamentníListy.cz k dispozici.

„Dále poukazujeme na velmi neprofesionální a arogantní chování redaktora Františka Lutonského, který nám sdělil přes tiskovou mluvčí, že by veřejnoprávní televize přijela udělat reportáž pouze v případě, že by Michalu Babákovi opět někdo vyrazil zuby," upřesnila strana Republika.

Exposlanci vyrazili dva přední zuby

Odpověď Františka Lutonského se získat nepodařilo. „Ve dnech 22.2. - 1.3. jsem mimo ČR. Na Vaše emaily budu schopen odpovídat až po tomto datu," uvedl.

Dodejme, že bývalý poslanec Věcí veřejných Michal Babák se soudí s bývalým boxerem Jaroslavem Hášou, který prý exposlanci úderem pěstí vyrazil dva přední zuby. Obhájce Háši tvrdí, že Babák si zranění způsobil sám tím, že upadl. K incidentu došlo v srpnu 2011 v pražském baru Blue Light. Háša je kvůli tomu obviněn z těžkého ublížení na zdraví, za což mu hrozí až osm let vězení.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace