Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Odporné: ČT se zbavila nepohodlných moderátorů, odchází Veselovský i Drtinová. Využili jejich dětí

26.02.2014
Odporné: ČT se zbavila nepohodlných moderátorů, odchází Veselovský i Drtinová. Využili jejich dětí

Foto: ČT

Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Z České televize odchází moderátor pozdně večerního pořadu Události, komentáře Martin Veselovský. Informoval o tom server Lidovky.cz. V Českém rozhlase, kde moderuje pořad Dvacet minut Radiožurnálu, zatím Veselovský zůstává. Odchází ale i Daniela Drtinová a další…

Moderátor Veselovský svůj odchod zdůvodnil potřebou radikální pracovní změny. Uplynulých šest let, během nichž působil v redakci Událostí, komentářů, prý pro něj bylo velmi cenných a inspirativních. „…a sama Česká televize je jedním ze dvou médií, kterým vděčím za to, kde profesně jsem," uvedl Veselovský.

Máme děti

Podle ředitele zpravodajství ČT Zdeňka Šámala v pořadu zůstává Lukáš Dolanský. Kdo Veselovského, který odchází s koncem března, nahradí, zatím není jasné.  

Veselovský na sociální síti Twitter naznačil, že mu nevyhovoval nový systém služeb. „Co takhle dodat, že pokud má editor děti, tak je kvůli novému rytmu neuvidí pět dní v týdnu?"

Podle informací serveru končí v pondělí v ČT také další bývalý moderátor Událostí, komentářů Daniela Drtinová, která má nyní vlastní diskusní pořad Interview Daniely Drtinové. Ten vysílá program ČT24 vždy od pondělí do čtvrtka v podvečer.

Odchází i Drtinová

I moderátorka Daniela Drtinová se po více než dvaceti letech působení v České televizi rozhodla odejít. Důvodů bylo hned několik, přesto by se po čase ráda vrátila, s ČT má prý stejné kořeny. Drtinová v rozhovoru pro iDnes.cz také prozradila, že její krok má přímou souvislost s odchodem Martina Veselovského, chtějí jako tým zůstat spolu.

Daniela Drtinová popsala pro server iDnes.cz dva hlavní důvody, které vyústily v její odchod z České televize. „Jednak jsem nechtěla dál pokračovat bez původního týmu, odešli už skoro úplně všichni. A také jsem nemohla vysílat Interview i v pátek. Proto jsme se dohodli v létě s vedením na modelu pondělí až čtvrtek. V týdnu se míjím se svou 12tiletou dcerou. Přijdu večer domů, ona jde pomalu spát, dopoledne, kdy jsem doma, je ve škole. Ta práce obnáší i náročnou přípravu, není to zdaleka jen 25 minut ve studiu, jsou to hodinové rešerše po nocích nebo přes den," říká moderátorka.

„Když vedení přišlo s tím, že chce, abych Interview moderovala i v pátek, pomalu to rozhodnutí ve mně začalo krystalizovat. Ale samozřejmě v tom hrály roli i události posledního půl roku," dodala.

Spolu s Drtinovou opouští moderátorské řady ČT také Martin Veselovský, nejde o shodu náhod. „Pro mě osobně bylo důležité, abychom zůstali spolu jako tým. Když potom odpoledne dala výpověď i dramaturgyně Interview DD Lenka Vinšová, po pátečním odchodu editora Jana Ouředníka, došlo mi, že bych v kanceláři zůstala vlastně sama," uvedla pro iDnes.cz.

Krize v České televizi

Jedna z nejznámějších tváří veřejnoprávní televize loni v srpnu nedobrovolně skončila v Událostech, komentářích a podepsala podnět Radě ČT, který hovořil o manipulaci s obsahem zpravodajství a publicistiky v ČT. Rada prý v pondělí doručila signatářům vyrozumění, že jejich podnět shledává neoprávněným. I to hrálo v rozhodování moderátorky svou roli.

„Od Rady ČT jsem jako od kontrolního orgánu veřejnosti čekala, že se bude víc snažit, aby právě tomuto úkolu kontroly dostála. Čekala jsem, že dá vzniknout nezávislé komisi, která podezření ve zpravodajství prověří, ne že je zamete pod koberec. Jsem přesvědčena, že se volba radních ČT musí změnit tak, aby už je nevolili jen politici. Jinak se podobné krize budou pořád opakovat," podotýká Drtinová. A k současné situaci v ČT dodala: „K diskusím o vzniku etického panelu jsem přizvána nebyla, nic o tom nevím, jen to, co se napsalo v médiích. Obecně platí, že důvěra se buduje zdola. Pokud naordinujete panel vedením, bez širší diskuse, možná se lidé opět neotevřou.“

K výpovědi ji prý nikdo nenutil, spíše ji přemlouvali, aby své rozhodnutí ještě jednou zvážila. „Já jsem s Českou televizí po těch letech jako v kořenech svázaná. Je pro mě jako partner. Těžko se to vysvětluje, ale najednou mi přišlo, že se v posledních letech vzájemně držíme tak trochu jako rukojmí. Tak si od sebe aspoň odpočineme, já od ní, ona ode mě," říká moderátorka.

Drtinová dostala podle svých slov řadu nabídek, je třeba pořádně si vybrat. Že chce zůstat v médiích, ví jistě. „Pracovala bych pro každé médium, které by se upsalo, že budu moct mluvit a že se budu moct ptát kohokoliv na cokoliv," říká Drtinová. Tiše však prý doufá v to, že se zase vrátí do České televize.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace