Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vyrazili Fischerovou, Kačera a Kubišovou! Vyšla najevo velká ostuda České televize

18.11.2013
Vyrazili Fischerovou, Kačera a Kubišovou! Vyšla najevo velká ostuda České televize

Foto: ČT

Popisek: Tenhle obrázek už na obrazovkách ČT neuvidíme...

Herečka Táňa Fischerová poskytla Příbramskému deníku rozhovor, v němž se nevyhýbala ani názorům na současnou politiku. A najevo vyšly „zajímavé“ skutečnosti. Například, že letošní Adventní koncerty, mimořádně noblesní, oblíbené a populární, které vždy vybraly spoustu peněz pro potřebné děti, byly prý příliš „staré a málo dynamické“. A tak vedení ČT přistoupilo k vyhazovům.

Na otázku, zda se diváci mohou i letos těšit, že paní Fischerovou uvidí na ČT1 při adventních koncertech, odpověděla striktně: „Ne, skončili jsme všichni tři. Adventní koncerty sice budou, ale v jiném obsazení. Nový management televize se rozhodl, že pořad omladí a zdynamizuje. Navíc podmínky byly nastaveny tak, že nám neustále zkracovali časy, kdy jsme vystupovali. Nebyl to televizí milovaný projekt, budou tedy noví moderátoři. Pořad jsme dělali dvacet let a měl v té podobě velmi dobrou odezvu. Uvidíme, zda si sledovanost udrží. Ale potřebným dětem, pro které se peníze prostřednictvím adventních koncertů vybírají, je jistě potřeba pomáhat dál.“

Jsem nezničitelná

Velkou část svého života věnujete také politice. V roce 2002 jste usedla na jedno volební období v Poslanecké sněmovně. O deset let později jste se přihlásila coby kandidátka do přímé volby prezidenta republiky. Letos kandidovalo neúspěšně hnutí Změna do poslanecké sněmovny. Budete se dál v politice angažovat, zeptal se redaktor. „Jsem nezničitelná. To, co mě do politiky přivedlo, byl idealismus i touha poskytnout lidem naději a přinést nové vize. S hnutím Změna jsme se spojili, protože to v předčasných volbách jinak ani nešlo. Jsme nicméně klíčové hnutí, máme hodně vizionářský program. Uvidíme, zda a s kým se v příštích volbách spojíme. Určitě bychom se ale spojili jen za podmínek, že bychom více upozornili na náš program,“ odpověděla Táňa Fischerová.

Ratha všichni odsoudili dopředu

Řeč přišla i na kauzu Davida Ratha: „Jsem jedna z těch, kteří se za něj zaručili, takže jsem do toho přímo zaangažována. Udělala jsem to po úvaze a za tímto svým krokem si rozhodně stojím. Není ospravedlnitelné, že jeho vazba trvala tak dlouho. Vazba přeci není trest, ale je to jediný důvod, proč by měl být člověk oddělený od ostatních, aby je nemohl ovlivňovat, aby nemohl pokračovat v činnosti. Nepřijala jsem vysvětlení, že David Rath má někde peníze a že by utekl. Stal by se celoživotním psancem a to by musel mít někde sakra veliké konto, což nepředpokládám. A aby vůbec odjel navždy ze svého domova, to je hodně přitažené za vlasy. Navíc Radovan Krejčíř utekl z vily plné policistů a dodnes za to nikdo nenese odpovědnost. To je prostě neskutečné! Navíc mi vadilo, že jsme Ratha všichni odsoudili dopředu, ačkoliv všechna pro a proti musí zvážit teprve soud. Odmítám učinit někoho vinným dopředu. V civilizované společnosti to tak být nemá,“ míní Táňa Fischerová.

„Sestavení vlády nebo předčasné volby? To nikdo netuší, je to nepředvídatelné prostředí. Všichni jsou kouzelníci. Nikdy bych například nepředpokládala, že budeme mít vládu, kterou parlament neschválí a fungovala tak dlouho. Scénářů je několik a předčasné volby mezi nimi figurují. Já to ale nepovažuji za šťastné řešení. Od předčasných voleb si každý slibuje, že bude líp. Ale není, je to jen destabilizace společnosti a v tom se daří všem šmejdům a není to pro zemi dobře. Uvidíme,“ zakončila úvahou nad současnou politickou situací herečka.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová