Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Starosta Prahy 4 Štěpánek prý ohrozil život dětí ve školce v Hudečkově ulici. Vaše dopisy

07.09.2018
Starosta Prahy 4 Štěpánek prý ohrozil život dětí ve školce v Hudečkově ulici. Vaše dopisy

Foto: Pixabay

Popisek: Děti; ilustrační foto

FOTO Na redakci KrajskýchListů.cz se opakovaně obrátili dva lidé, kteří žijí na Praze 4. V čem spočívá jejich problém? Obecně lze říci, že v parkování. To je mimochodem oříšek prakticky po celé metropoli. Jenomže v oné Hudečkově ulici nejde ani tak o počet míst na stání, jako spíš o fakt, kde auta stojí. V ulici se totiž nachází jedna z několika školek této městské části. V tomto případě se jedná o MŠ Trojlístek.

„Praha 4 zavedla okolo Budějovické modré zóny. Tím se samozřejmě stalo, že většina z těch, kteří dojíždí za prací, hledá místo jinde. V případě ulice Hudečkova, kam vodíme každý den děti, se stalo to, s čím nikdo nepočítal. Auto se postaví na normální komunikaci, tedy na silnici, zaberou celý jízdní pruh a vy máte jen dvě možnosti. Jet v protisměru přibližně padesát metrů a modlit se, aby do vás protijedoucí auto nenarazilo, což se může kdykoli stát, anebo čekat," uvedl muž, který se na redakci obrátil s tím, že tato situace trvá už řadu týdnů.

Auta stojí u přechodu a ohrožují výhled

Podle něho by se tento problém snad i dal zvládnout, pokud by auta nestála rovněž u přechodu a neohrožovala tak životy dětí ve školce.„Pravidelně se děje to, že dodávky, ale i normální osobní auta stojí na pár centimetrů od přechodu, čímž zcela blokují výhled dětí. To auto má na výšku snad dva metry a děti, které chodí do školky, mohou kdykoli vběhnout do silnice, protože přes to auto nevidí!" rozčiluje se dále. Jako důkaz KrajskýmListům.cz poslal několik fotografií, které jeho slova dokazují.

Stává se prý pravidelně, že do ulice nelze vůbec najet, jelikož zaparkovaná auta blokují jízdní pruh

 

„Viděl jsem v posledních dvou týdnech policejní auto, respektive auto městské policie jednou, ačkoli ve školce se o tom bavili i rodiče, že „měšťáky“ volají pravidelně. Policie s tím nic nedělá. A chtěl bych upozornit, že nejde o rodiče, jako jsme my, kteří dítě dovezou a odvezou. Ta auta, která tam stojí, dost často mimopražská, tam stojí v jízdním pruhu i několik dnů. A co je největší paradox? Asi čtyřicet metrů od té ulice, kterou blokují a nikdo s tím nic nedělá, je plácek pro přibližně sto aut. Bez poplatku, bez závory. Nechápu, jak může starosta Štěpánek ohrožovat život dětí!" dodal dále.

ANO, ANO, Zelení, ODS...

Politický aspekt je v tomto ohledu mnohem hlubší. Ředitelkou školky, která může problematiku jistě řešit, je totiž Irena Michalcová, lídr hnutí ANO pro říjnové komunální volby. Radním pro dopravu Prahy je potom Libor Hadrava, její kolega z ANO. Starostou Prahy 4 je pro změnu Petr Štěpánek, který údajně dlouhodobě bojuje za zájmy „zelených". Vzhledem k počtu nových administrativních budov, které na Praze 4 v posledních letech vyrostly, jde spíše o vtip. Radním pro školství, který by problematiku taky měl řešit, ale neřeší, je pak zástupce údajně obrozené ODS Jaroslav Míth.

„Je bohužel jen otázkou času, kdy v Hudečkově ulici k něčemu dojde," uzavírá náš zdroj. Tuto velmi nepříjemnou situaci, kterou místní garnitura odmítá řešit, budeme sledovat i nadále.

Auta se rozhodla parkovat v jízdním pruhu na běžné komunikaci, čímž ohrožují výhled dětí. A nikomu to podle všeho nevadí. Školka je přitzom vzdálená jen pár kroků

 

 

Zdánlivě maličkost, ve skutečnosti alarmující zpráva. A fotky jako důkaz. Proč alarmující? Za prvé: Dítě vnímá provoz zcela jinak než dospělí. Neuvědomuje si všechna nebezpečí. Do 12 let má navíc oproti dospělému zúžené periferní vidění. Vnímá předměty před sebou přibližně v úhlu 30° a není tedy schopno reagovat na nebezpečí přicházející ze strany. Takže nebezpečí je velké a fakt, že ani městská policie, ani radnice nereagují na upozornění rodičů, znamená jediné. Nezajímá je to. Začne je to zajímat až v momentě, kdy se, bůh nedopusť, něco opravdu stane. A chytí se toho média. Jenže – to už bude pozdě, že?

Reakce redakce...

Tak ta je rozličná. Neb redakce Krajských listů.cz nejenže není názorově jednotná, naopak – byť malá, je názorově rozrůzněná, jak to jen jde, a navíc, názorová uniformita není vyžadována. Čili ´reakce redakce´ je eufemismus, je to reakce toho člena redakce, který je pod článkem podepsán… Tento oznam dáváme dosud pod každou reakci, aby bylo jasno jak v poledne na rovníku.

Vložil: Zdeněk Svoboda