Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Mohl by direktor ČT poskytnout studii, která dokládá, že Češi jsou necivilizovaná hovada? Komentář Štěpána Chába

15.03.2018
Mohl by direktor ČT poskytnout studii, která dokládá, že Češi jsou necivilizovaná hovada? Komentář Štěpána Chába

Foto: Facebook

Popisek: Ředitel ČT, na jejíž obranu troubí celá ´kulturní národní fronta´, Petr Dvořák

Dnes máme výročí vpádu německé armády do Prahy, obsazení republiky a vyhlášení Protektorátu Čechy a Morava. Dějiny nám olemovala fotografie pochodující německé armády po nádvoří Pražského hradu. Vpád německé armády byl důsledek Mnichovské zrady, která proběhla o půl roku dříve. Někdo se zkrátka v tu dobu rozhodl, že nemáme nárok na vlastní rozhodnutí. Vlastním rozhodnutím státu a jeho obyvatel byla obrana. Těsně před Mnichovskou zradou bylo v plné zbroji přes jeden milion Čechů. Nebýt zrady, nebyla by možná druhá světová, nebo alespoň ne v tak obludných rozměrech. Němec by zkrátka dostal přes prsty už v úvodu. Ale nejspíš by se pak nevědělo, jaké až je to hovado panovačné.

Fajn, výročí, naši studenti budou protestovat proti Zemanovi a Babišovi. Kavárna bude křepčit proti tomu samému. Předmětem křepčení bude i „obrana“ České televize, která má zůstat nadále nedotknutelná. České televize, která v programu na dnešek nemá jedinou zmínku o výročí vpádu německé armády. Jeden by si řekl, že by takové výročí mělo být předmětem vysílání veřejnoprávní televize. Už jen proto, že je prostě veřejnoprávní a že vpád cizí armády na naše území je vcelku důležitý moment naší novodobé historie. Alespoň jeden dokument na ČT2? Nic, vymetýno. Dva dokumenty o komunismu, jeden o druhé světové, ale pouze o jakémsi americkém letadle. A co druhý den? Nějaká zmínka? Nic. Dokument o tom, jak byla druhá světová krutá ve Francii. Další o konci druhé světové a nárůst nového nepřítele, Sovětského svazu. Pak dokument o komunismu, tradičně.

Co tím Česká televize říká?

Česká televize tím říká, že české dějiny nejsou tolik důležité. Důležitější je americké letadlo. Důležitější jsou francouzské dějiny. Není vpád do republiky divácky dostatečně lákavý? Lákavější je dokument o americkém letadlu? Vždyť roky 38 a 39 byly pro republiku neuvěřitelně dramatické a tragické.

Další podvratná činnost České televize?

Do obhajoby České televize se v České televizi se po projevu Miloše Zemana pustil i ředitel České televize Petr Dvořák. Během diskuse zaznělo něco neuvěřitelného. Češi nejsou připraveni na to, aby znali platy moderátorů a dalších účinkujících v ČT. Tak já vám nevím, platy jsou hrazené z veřejných peněz (koncesionářské poplatky JSOU veřejné peníze), právo na svobodný přístup k informacím je ukotvený v zákonech, evropské právo nadřazuje právo na svobodný přístup k informacím nad ochranu práv na soukromí, pokud se tyto týkají veřejných institucí placených z daní. Ale Češi, podle Dvořáka, nejsou připraveni. Cože? To se Dvořák tolik bojí defenestrace? Češi jsou něčím horším než Britové, u kterých zveřejnění platů u televizní stanice BBC prošlo bez problémů? Mohl by pan Dvořák poskytnout nějakou studii, která dokládá, že Češi jsou méně připravení, tedy méně rozvinutí, méně civilizovaní? Protože bez doložitelných důkazů se jedná pouze o jeho subjektivní pocit, kterým se může řídit on osobně, ale rozhodně se jím nemusí řídit společnost.

Spojme nespojitelné

A já do té změti napasuji ještě jedno téma, které s výše řečeným zdánlivě nesouvisí. A tím je upírání práva na referendum. Nebojte, na závěr textu všechna témata spojím do jednoho velkého COŽE a mnoha vykřičníků. Právo na celostátní referendum je radikálně odmítané z té „správné“ strany. Opět se dočkáme odsudků. Češi nejsou jako Švýcaři, Češi by nedokázali rozhodnout moudře, Švýcaři jsou národ se staletou zkušenností přímé demokracie. To my, neandrtálci s kyjem v ruce a pěnou u huby nikdy nebudeme. A my nestojíme o to, aby o nás v referendu rozhodoval nějaký Jarda z Horní Dolní, kterého zajímá jen fotbal, pivo a nenávist. Stejně mohou ale argumentovat i Švýcaři – my si nenecháme kecat do politiky nějakým Helmutem, kterého zajímá jen fotbal, jódlování a stádo ovcí. A přesto nechávají a stát se jim nebortí. A že ve Švýcarsku nejsou Helmuti? Jak malých psů jich tam je. Stejně jako všude.

Spojíme to dohromady

Tři témata v jednom textu, to je ale kopanec. Ale má to jednu jednotící linku. Češi jsou podle výše uvedeného neschopní chovat se civilizovaně, nejsou schopni o sobě rozhodovat, musí je někdo neustále vodit za ručičku, nebo by se tu ti chudáčci vytloukli. Nemají nárok na to, aby byli přijati do civilizované společnosti, protože jsou… hloupí. Zájmy cizích zemí jsou nadřazené zájmům Čechů, historie cizích zemí je nadřazená nad historii českou. Jsme zkrátka jen stafáž do počtu, která má platit daně, koncesionářské poplatky a držet hubu. Všechny výše uvedené otázky ponižují českého občana, ponižují Českou republiku. Protože k Čechům dávají násilím nálepku – necivilizovaná hovada, prosíme nekrmit!

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace