Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

ČT drtí komerční stanice. Stupidních seriálů a tristních reality show už mají diváci plné zuby a Dana Drábová porazila erotiku

06.02.2017
ČT drtí komerční stanice. Stupidních seriálů a tristních reality show už mají diváci plné zuby a Dana Drábová porazila erotiku

Foto: ČT / repro

Popisek: Dana Drábová v GENu

Jakkoliv je veřejnoprávní Česká televize dnes a denně na pranýři, především kvůli zpravodajství a publicistice, její původní tvorba dělá vrásky majitelům komerčních stanic. Zatímco dříve Českou televizi většinou ve sledovanosti porážely, dnes je tomu naopak, a není výjimkou, když ČT svými pořady obsadí v žebříčcích sledovanosti rovnou první tři místa.

Tak například v pátek Česká televize doslova kralovala a  hned  tři její pořady přilákaly nejvíce diváků. Velký zájem měli především o pokračování Četníků z Luhačovic. I když je tento nový kriminální seriál přijímán mnohem vlažněji než skvělé Četnické humoresky, díl, nazvaný Evička, rozhodně nepostrádal napětí a především skvostné herecké etudy.  Divákům se prozatím líbil ze všech nejvíce. Mnozí si pochvalují  neokoukané  tváře (stále více obdivu například získává Karel Dobrý v jedné z hlavních rolí), a často se shodují: „Díl od dílu lepší“. Ostatně, podobně nadšeni jsou z nových tváří a  mistrovství některých herců i obdivovatelé závažného seriálu České televize Bohéma. Například Vladimír Javorský sklízí jako Vlasta Burian samé ovace.  

Z  Ordinace paskvil a úpadek herecké profese i sledovanosti

Četníci již dokonce dokázali v počtu diváků porazit hlavní hit televize Nova Ordinaci v růžové zahradě, který obvykle kraluje modle sledovanosti. Díky bohu. Z kdysi  docela příjemné podívané vznikl postupem času neuvěřitelný paskvil s nesmyslnými zápletkami, úpadkem herecké profese, navíc plný trapného product placementu.  Zatímco dříve si Ordinaci nenechalo ujít  přes  dva miliony fanoušků, jejich počet se stále snižuje. Definitivně tak ztratila pověst nejsledovanějšího českého seriálu. Tvůrci se bohužel nedrželi moudré zásady „v nejlepším přestat“, a tak budou muset skončit v nejhorším.

Stará komnata porazila nový Přístav

Je až překvapivé, že na třetím místě pátečního televizního souboje skončila reprízovaná 13. komnata, navíc věnovaná méně známému moderátorovi.  Porazila premiérový díl  seriálu televize Prima Přístav.  Ale jiným seriálům Primy se vcelku daří. Vlídné Ohnivé kuře, originálně obohacené výbornými recepty, stále láká víc než milion příznivců.  A  na rekord aspiruje nová kriminálka Primy Temný kraj s Lukášem Vaculíkem, kterou si nyní pouští jen o něco méně diváků než Četníky.

Jasný propadák

Velkým zklamáním jsou pro majitele komerčních kanálů dříve tolik oblíbené reality show. Jejich sledovanost se na rozdíl od seriálů pohybuje výrazně pod milionem, což platí i pro vykalkulovanou Výměnu manželek. Za jasný propadák zimní sezóny lze považovat Robinsonův ostrov, který dokonce  válcují i publicistické pořady České televize. Diskusní pořad Michaely Jílkové Máte slovo, věnovaný kontroverzní elektronické evidenci tržeb,  dokázal zaujmout přibližně tolik lidí jako stále nudnější  talentová show Česko Slovensko má talent,  nedělních  168 hodin sledoval  zhruba stejný počet diváků jako zmíněný Robinsonův ostrov.  A je příjemným překvapením, že další pokračování cyklu Galerie elity národa, tentokrát věnované Daně Drábové, si ukrojilo větší „koláč“ publika než národem tolik oblíbená drastická česká komedie Slunce, seno, erotika.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .  

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace