Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Nadrogovali ho, prý omylem, a když se ozval, dostal nakládačku. Snoubenka mrtvého vězně z pankrácké věznice promluvila

10.01.2017
Nadrogovali ho, prý omylem, a když se ozval, dostal nakládačku. Snoubenka mrtvého vězně z pankrácké věznice promluvila

Autor: FTV Prima

Popisek: Snoubenka Miroslava H., který zemřel v pankrácké věznici na předávkování metadonem

KRIMI Vyšel najevo skandál v pankrácké věznici v Praze, kde vězeň zemřel pravděpodobně na předávkování metadonem. Ten mu přitom měli dát sami zaměstnanci věznice. Televize Prima zjistila další podrobnosti k případu a natáčela i se snoubenkou mrtvého muže.

Zdrcená přítelkyně nechápe, proč musel Miroslav H. zemřít. Hlavou se jí honí stále dokola jediná otázka: Proč zaměstnanci věznice předávkovanému muži nepomohli? Jejich rychlá reakce by ho mohla zachránit. Stačilo, aby mu včas podali protilátku. Jenže to se nestalo. A co víc, 105 miligramů metadonu měl Miroslav H. dostat přímo od zaměstnanců věznice. Pro třicetiletého muže to byla smrtelná dávka.

Byl na počátku omyl?

Nad tím, co se o tragédii dozvěděla jeho přítelkyně, zůstává rozum stát. „Šel pak na celu a začalo mu být zle. Když to chtěl oznámit bachařům, tak ho ještě zmlátili za to, co tady dělá na patře, byl o patro níž. Ať to jde prý vyspat,“ řekla televizi Prima snoubenka mrtvého muže. Na začátku přitom nejspíš byl jen obyčejný omyl. Miroslav měl totiž stejné příjmení jako vězeň, který metadon běžně užíval. Tahle chyba ale měla pro život mladého muže fatální následky.

Miroslav H. měl ve věznici na Pankráci strávit čtrnáct měsíců. Doufal prý, že ho za slušné chování pustí ven dřív. „Žili jsme spolu, plánovali jsme svatbu, jsme zasnoubení… nebo byli jsme zasnoubení, že jo. Žili jsme spolu šest let,“ svěřila se televizi jeho snoubenka a současně prozradila, jak se za mříže vůbec dostal. „Za klukovskou chybu. Přišel o řidičák a řídil, i když ho neměl, takže za maření výkonu.“

Možná jen poslechl příkaz

Jak je možné, že si Miroslav metadon vzal? A věděl vůbec, co polyká? Možná si jen myslel, že dostává obyčejné léky. A třeba prostě jen poslechl příkaz zaměstnanců věznice. Jasně odpovědět na tyto otázky by mělo vyšetřování. „Ráda bych v tuto chvíli zdůraznila, že my neznáme příčinu úmrtí,“ řekla televizi Prima mluvčí Vězeňské služby ČR Petra Kučerová. Stále se totiž čeká na výsledky pitvy.

A čekají na ně i Miroslavovi nejbližší. Je pro ně důležité vědět, jestli je někdo za jeho smrt opravdu zodpovědný. „K případným personálním opatřením přistoupí vedení vězeňské služby až na základě výsledků vyšetřování,“ dodala Kučerová. V pankrácké věznici to není první skandál. Před dvěma lety bachařům utekl nebezpečný vězeň Jan Novák. Tehdejší ředitel Pavel Hadrava krátce na to z funkce odstoupil. Dnes šéfuje věznici znovu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Redaktor KL

Tagy
krimi,
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace