Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tak to byla vážně hrůza. Veřejnoprávní televize urazila své diváky. Na konec roku jim podstrčila ubohé slepence nebo trapnou estrádu s vtipy o orálním sexu. Okamžitě zprivatizovat ČT!

02.01.2017
Tak to byla vážně hrůza. Veřejnoprávní televize urazila své diváky. Na konec roku jim podstrčila ubohé slepence nebo trapnou estrádu s vtipy o orálním sexu. Okamžitě zprivatizovat ČT!

Foto: ČT

Popisek: Různé fígle, jejichž cílem je co nejvíc zvýšit sledovanost a poslechovost, v poslední době stále častěji požívají jak Česká televize, tak Český rozhlas. V info-show mění i zpravodajství.

Na to, že si české televizní stanice neváží svých diváků, si část z nich bohužel zvykla. Než aby ignorovali, že jím poslední den roku, který má být příležitostí dobře se pobavit, byly naservírovány slepence, odevzdaně se s nimi smířili a zajistili jim milionovou sledovanost. A místo aby se mezi televizními kanály odehrála soutěž o nejlepší silvestrovský program, byla to soutěž toho nejhoršího.

Jak už jsme několikrát konstatovali, Česká televize již zcela rezignovala na to, aby svým koncesionářům poskytovala kvalitní veřejnoprávní servis a také vkusnou zábavu. Namísto toho plýtvá penězi na natáčení kontroverzních detektivních seriálů a stupidních pohádek. Naštěstí je zřejmé, že mnohým divákům už došla trpělivost a letos dali nelibost s úrovní sváteční nabídky patřičně najevo. A některá média se dokonce pozastavila nad šokujícím faktem, že vánoční program ČT 1 byl až na pár malých výjimek okopírován z loňského roku. Obzvláště trestuhodná je pak skutečnost, že pokud ČT vůbec vysílá něco špičkového, například některé zahraniční seriály, pak je jejich fanouškům o svátcích zatrhla a nabídla jim jako ‘dárek‘ pod stromeček tisíckrát reprízované pořady. Nebo jsou snad skvěle placení šéfové ČT opravdu přesvědčeni, že naprostá většina národa je tak zdegenerovaná, že chce o Vánocích pouze pohádky a na Silvestra Bohouše?

Stále drzejší Česká televize

Jenže vedení ČT si s tím zjevně hlavu neláme a je stále drzejší. Když mu už několikrát prošlo, že lidu stačí předhodit ohryzanou kost, hází mu ještě horší. Dávno již rezignovala na natáčení kvalitních zábavných pořadů, jakými byly slavné Silvestry z Kavčích hor nebo show Možná přijde i kouzelník, v nichž vystupovala umělecká elita. Nenamáhá se už realizovat ani speciální silvestrovské vydání své populární talkshow Všechnopárty. Namísto toho ji sestříhala do ledabyle poskládané mozaiky starých vydání. Ta ale byla bohužel stále snesitelnější než ubohoučká estráda před půlnocí Do roka a do dna, v níž si pár českých celebrit vyprávělo dosti trapné vtipy. Patří opravdu na veřejnoprávní obrazovku historky o orálním sexu v jisté umělecké instituci?

Velký silvestrovský výprodej

Zcela svoji práci odflákla i zpravodajská ČT 24. Také zde si dopřáli velkorysou dovolenou a donekonečna opakovali reprízy repríz. A zatímco jindy kvůli každému teroristickému útoku ČT 24 okamžitě nasadí ‘speciál‘, novoroční masakr v Istanbulu pojala jako jednu z mnoha jiných událostí. Navíc kdyby přenášela živé záběry z oslav Nového roku ve světě, byla by to možná zajímavější podívaná než obvyklý silvestrovský výprodej.

Okamžitě zprivatizovat

Na reakcích mnoha diváků je zřejmé, že televizní program někteří již řeší tím, že ho zkrátka vypínají nebo se na něj koukají jen výjimečně. Ostatně k nejsledovanějším silvestrovským pořadům opět patřily státní hymna a půlnoční přípitek. Mnoho lidí se také přiznává, že si televizní zábavu zajistí sami a pustí si dobrý film nebo hudbu. Ale stále častěji se dožadují, aby byla ČT konečně zprivatizovaná. Vůbec se jim nelze divit, obzvlášť po letošních Vánocích a Silvestru.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová

Tagy
ČT,

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace