Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

S Pirátem na palubu EU

S Pirátem na palubu EU

Evropské volby se blíží, pojďme do toho

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

To je neuvěřitelné, co se objevilo na běžícím modrém pruhu na ČT 24. Je to opravdu šokující a alarmující. Česko zasáhlo udávání ve velkém

03.12.2016
To je neuvěřitelné, co se objevilo na běžícím modrém pruhu na ČT 24. Je to opravdu šokující a alarmující. Česko zasáhlo udávání ve velkém

Autor: radiotv.cz

Popisek: Různé fígle, jejichž cílem je co nejvíc zvýšit sledovanost a poslechovost, v poslední době stále častěji požívají jak Česká televize, tak Český rozhlas. V info-show mění i zpravodajství.

Sedmadvacet let po listopadové revoluci se do Čech plíživě vracejí někdejší bolševické praktiky. Současná vláda, v níž figuruje na vlivném postu ministra financí prominent bývalého režimu, tento týden naplno rozjela nebezpečný experiment EET, jehož cílem je šmírovat určitou část podnikatelů a živnostníků a veřejnost lákat k udávání. Postupně se ale udávání bude týkat úplně všech.

„Když jsem si včera pustil zprávy na ČT 24, nemohl jsem uvěřit tomu, co se objevilo na běžícím modrém pruhu s aktuálními zprávami. Udělalo se mi z toho špatně. Kromě údajů o počtu účtenek, poslaných finanční správě, se tam točilo číslo, kolik již bylo lidmi udáno podnikatelů za to, že zákazníkům nevydali účtenku. To si nedovolili takto okatě ani bolševici. Jsem rozhodnutý obrátit se na nějaké organizace, případně soudy, aby tomuto udávání učinily přítrž,“ napsal nám rozhořčený podnikatel Tomáš.

Bývalý prominent

Ve svém dopisu se mimo jiné pozastavuje nad tím, že na vlivném postu ministra financí sedí bývalý prominentní člen KSČ, a upozorňuje, že se členem této strany stal až v roce 1980. Zároveň nám sdělil řadu dalších vážných informací o minulosti tohoto člena vlády, bohužel se nám prozatím nepodařilo ověřit je z jiných zdrojů. Ale skutečností zůstává, že ministr financí stále čelí vážnému podezření, že byl spolupracovníkem StB, a celá kauza, které se spolupráce s StB týká, dosud není uzavřena. Navíc ministr financí průběžně názorně předvádí, jak si umí poradit s nepohodlnými. Nepříjemné kontroly z finančního úřadu se například dočkali redaktoři názorového týdeníku Echo24.cz, naštěstí jim tato kontrola nic nenašla.

Babišův zabiják

Ostatně tento týden se podobně jako podnikatel Tomáš rozhořčil i senátor Jan Horník, když kritizoval zákon o EET s tím, že pochází z pera člověka, podezřelého ze spolupráce s StB. A jistě není náhodné, že web Daňové správy, nabádající veřejnost, aby hlásila podnikatele, kteří nevydají účtenku, patří pod ministerstvo financí. Naplno se tak potvrzují obavy mnoha kritiků, že EET spustí lavinu udávání. Tomuto odpornému záměru se velmi podrobně věnuje právě Echo24.cz například ve speciálním vydání, nazvaném Babišův zabiják.

Udávání hrozí všem

I když je podle zlých jazyků cílem ministra financí poštvat proti sobě dvě skupiny obyvatel, tedy podnikatele a zaměstnance (a již se to podařilo), možnost udat konkurenci nebo nepohodlného člověka se od začátku prosince týká každého z nás. Prostřednictvím podnětů z veřejnosti se totiž mohou finanční úřady zajímat i o soukromý majetek. Pokud se bude hodnota  majetku občanů a jejich přiznané příjmy lišit o pět milionů, může být tento majetek dodatečně zdaněn včetně odvodů na pojistné. Zákon přitom nevylučuje žádného poplatníka, dopadá na právnické i fyzické osoby. A právě řadoví občané mohou mít největší problémy. Zatímco firmy a živnostníci totiž vedou účetnictví, které musí archivovat, řada lidí tak nečiní. Nabytí majetku a příjmy se přitom budou zkoumat zpětně. Stačí, když se někdo, podobně jako nepohodlný podnikatel konkurenci, třeba znelíbí svému závistivému sousedovi.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace