Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Fejeton(ky) Jiřího Macků

Fejeton(ky) Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Týden v kultuře

Týden v kultuře

Nejen knížky, i ´živá´ kultura nás zajímá. Aneb Pavel Přeučil každé pondělí

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

S poutníkem za Bílou paní

S poutníkem za Bílou paní

Strašidla pro víkendy i všední den. Kde? No přeci na hradech a zámcích

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Rapl i v Sama doma. Rada České televize řeší množství stížností na vysílání, ale vedení ČT si z kritiky žádnou hlavu nedělá. Spíš naopak

15.09.2016
Rapl i v Sama doma. Rada České televize řeší množství stížností na vysílání, ale vedení ČT si z kritiky žádnou hlavu nedělá. Spíš naopak

Autor: ČT

Popisek: Hynek Čermák jako detektiv Kuneš v seriálu Rapl

Nejen politici, ale také řada koncesionářů kritizuje práci veřejnoprávní České televize. Jejich snaha o nápravu je však marná. Vedení ČT si z kritiky evidentně hlavu nedělá, a naopak v nevyváženém zpravodajství a plýtvání peněz na natáčení zbytečných pořadů pokračuje stále dál. A to přestože Rada České televize na každém svém jednání řeší množství stížností. Výsledkem je pravý opak, ČT kontroverzní pořady ještě hlasitě propaguje.

Většina stížností na ČT se týká nevyváženého a neobjektivního zpravodajství nebo dramaturgie pořadů všech veřejnoprávních kanálů. Letos v lednu si například paní J. Dieneltová stěžovala na velké množství kriminálních pořadů, na což jsme ostatně v Krajských listech několikrát upozornili i my. Výsledkem je ovšem natáčení dalších kriminálních seriálů. Dostatečně vypovídající je například zápis z jednání Rady ČT ze dne 16. srpna. Když generální ředitel ČT Petr Dvořák informoval členy Rady o podzimním vysílacím schématu, na prvním místě zmínil nový detektivní seriál Rapl.

Velký fenomén ČT?

Tento projekt, plný vulgarit,  je podle míry pozornosti, která je mu věnována, patrně považován za vlajkovou loď ČT. Tento týden se mu dokonce věnovali v oblíbeném dámském magazínu Sama doma. Rozjařené moderátorky Alena Veliká a Ester Janečková se předháněly v jeho vychvalování a tvrdily, že se stal velkým fenoménem ČT a je předurčen k velikému úspěchu. Veliká dokonce dala k dobru historku, že v MHD vyslechla, prý nechtěně, hned tři rozhovory, v nichž byla řeč o tom, že je Rapl super a že je to po dlouhé době něco, co tady ještě nebylo. Chybička se ovšem vloudila, když Janečková vzápětí prozradila, že neviděla ani jeden díl.

Vymývání mozků

Vymývání vyvrcholilo seběvědomým tlacháním scenáristy a režiséra Rapla Jana Pachla. Ten se nechal slyšet, že kromě toho, že to je standardní detektivka, tak nabízí jistý kaleidoskop do soukromí postav a řeší se tam poměrně aktuální, současné problémy, které se společnosti dotýkají. Jako by jiné kriminálky aktuální problémy neřešily. Nemluvě o tom, že fanoušci detektivek rychle prohlédli, že Rapl je prachsprostě obšlehnutý podle zahraničních vzorů. Nicméně Veliká Pachlovi dál podkuřovala, že to je seriál, který působí velmi odpracovaně a ne narychlo uvařeně, jak jsme byli dosud zvyklí. Pachl se pochlubil vysokou sledovaností, která je ovšem u většiny detektivních seriálů běžná, a řekl, že asi není co zlepšovat.

Tričko s Raplem

Kupodivu ale došla řeč i na kritiku. Pachl se například přiznal, že dostal za uši od nimroda, který mu vytkl, co vše porušil v rámci pravidel honu, který se odehrával ve třetím dílu. Snažil se ale vyvrátit kritické hlasy, že seriál je machistický a šovinistický, a tvrdil, že má rád silné ženy, a když přišel do televize, sám si prý v maskérně vyžehlil tričko. Vyvrcholením debaty byl okamžik, kdy Pachl divákům ukázal vlastnoručně vyžehlené tričko, propagující Rapla zepředu i zezadu. Moderátorky vyzvaly diváky, ať se na Rapla dívají zepředu, a nalákaly je na další řadu.

Čtěte také:

Do ruda vytočený Sobotka ve sněmovně přiznal, že Česko přijímá tisíce azylantů, a připustil, že vláda platí cenzuru na sítích

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na ');

 

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace