Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hana Zagorová v těchto dnech oslavila významné jubileum. Je jí 70 let. Vypadá ale na 50 a suverénně vyprodává koncerty. Co stálo za jejím rozvodem s Harapesem, z jakého důvodu je bezdětná a proč měla koncem 80. let zákaz zpívat?

09.09.2016
Hana Zagorová v těchto dnech oslavila významné jubileum. Je jí 70 let. Vypadá ale na 50 a suverénně vyprodává koncerty. Co stálo za jejím rozvodem s Harapesem, z jakého důvodu je bezdětná a proč měla koncem 80. let zákaz zpívat?

Foto: youtube.com

Popisek: Čerstvá sedmdesátnice Hana Zagorová

Duhová víla oslavila neuvěřitelné sedmdesátiny. Poprvé na sebe upozornila už počátkem 60. let v ostravské soutěži Hledáme nové talenty a roce 1968, poté co zakončila studia na brněnské JAMU, vydala první singl. V letech 1977 až 1985 se jí podařilo získat celkem devět Zlatých slavíků a koncem 70. let koncertovala po ČSSR se slavným italským zpěvákem Drupim. V té době také hrála v muzikálovém filmu Trhák po boku Juraje Kukury a její hvězda stoupala.

Statečná Hanička

Jenže Hana Zagorová měla krom talentu i charakter. V červnu 1989 podepsala dokument Charty 77, takzvaných Několik vět, kde se Zdeňkem Svěrákem, Rudolfem Hrušínským, Jiřím Bartoškou nebo Martinem Stropnickým a dalšími 40 tisíci signatáři požadovala propuštění politických vězňů a svobodu slova. Nevěděla, že komunistický režim skončí za pár měsíců, a tak počítala s tím, že si už nezazpívá. Svůj podpis neodvolala ani pod nátlakem komunistických funkcionářů, na což prohlásila: „Nebylo tam nic, s čím by slušný člověk nesouhlasil.“ Mnozí její kolegové, kteří podepsali Antichartu, to ovšem viděli jinak – třeba takový Jiří Korn.

Těžká nemoc

Jednoduchý neměla nikdy ani osobní život, málokdo ví, že trpí vzácnou krevní nemocí – rychlým rozpadem červených krvinek. Nemoc se objevila, když jí bylo dvacet, a zmizela až v roce 2002. Celou dobu musela zpěvačka jezdit na pravidelné transfúze, bez nich byla unavená a často mezi koncerty kolabovala. A nemohla otěhotnět. Po dětech přitom velmi toužila. Na prahu čtyřicítky se proto vdala za tanečníka Vlastimila Harapese. „Kdyby manželství nebylo nutné k tomu, abychom mohli adoptovat dítě, možná bychom to tehdy nechali být a nebrali bychom se,“ prozradila později o manželství se slavným baletním mistrem. Šlo prostě o účelový sňatek dvou dobrých kamarádů – Harapes měl už tehdy jasno ve své sexuální orientaci.

Adopce nevyšla

O adopci se zpěvačka opravdu pokusila, ale bohužel to nevyšlo. Holčičku, které měla být novou maminkou, měla Zagorová už na zkoušku u sebe doma, jenže pak přišla krutá rána – podraz od ženy, která jí s adopcí pomáhala. Ta si totiž nechala dítě napsat na sebe a údajně už si ho nechala. Zpěvačka se zhroutila a od dalších pokusů o adopci upustila.

Štefan se zamiloval do vdané paničky

Pak se ale Hanka konečně dočkala štěstí, i když na vlastní děti již bylo pozdě. Potkala totiž o deset let mladšího operního pěvce Štefana Margitu a byla to láska jako trám. Co na tom, že byla ještě vdaná, všechno šlo rychle. Margitu si Hanka vzala 22 hodin poté, co se oficiálně rozvedla. Pár se smířil i se skutečností, že nebudou mít potomka: „Chtěl jsem ji jako člověka, kterého miluji, a tak jsem oželel i dítě,“ svěřil se tehdy Margita.

Happy end a oslava v Lucerně

Hana byla konečně šťastná – a dokonce přerušila vlastní kariéru, aby se mohla starat o Štefana. Po čtyřech letech v ústraní se pak rozhodla vrátit na scénu a kompletně vyprodala Lucernu. V harmonickém vztahu žije dvojice dodnes a Hanka aktivně pracuje na novém albu. Happy end se, zdá se, konal. A koncert k sedmdesátinám v pražské Lucerně? „Bylo to velmi příjemné a musím říct, že pro mě osobně nádherné a strhující. Lidé byli senzační a bylo vidět, jak mě mají rádi, a to je moc krásný pocit,“ řekla serveru Novinky.cz.

Mrzelo ji jen, že v Lucerně chyběl milovaný Štefan, který je pracovně v USA. Jeho vystoupení v Chicagu se domlouvalo už před třemi lety a nedalo se s tím nic dělat. Zpěvačka mu ale jako prvnímu po koncertu telefonovala. Navíc za ním za dva týdny poletí a její narozeniny spolu oslaví dodatečně. V únoru pak manžele čeká cesta do Dubaje, kterou ona dala Štefanovi k šedesátinám, jež oslavil v létě.

Čtěte také:

Inteligent blba zahraje, ale blbka intelektuálku? Kateřina Brožová coby doktorka Kellerová by měla raději nasadit černé brýle, aby nepřečetla, co diváci píší: Obludná břečka, žumpa, odpad

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Dáša Vrchotová