Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hana Zagorová v těchto dnech oslavila významné jubileum. Je jí 70 let. Vypadá ale na 50 a suverénně vyprodává koncerty. Co stálo za jejím rozvodem s Harapesem, z jakého důvodu je bezdětná a proč měla koncem 80. let zákaz zpívat?

09.09.2016
Hana Zagorová v těchto dnech oslavila významné jubileum. Je jí 70 let. Vypadá ale na 50 a suverénně vyprodává koncerty. Co stálo za jejím rozvodem s Harapesem, z jakého důvodu je bezdětná a proč měla koncem 80. let zákaz zpívat?

Autor: youtube.com

Popisek: Čerstvá sedmdesátnice Hana Zagorová

Duhová víla oslavila neuvěřitelné sedmdesátiny. Poprvé na sebe upozornila už počátkem 60. let v ostravské soutěži Hledáme nové talenty a roce 1968, poté co zakončila studia na brněnské JAMU, vydala první singl. V letech 1977 až 1985 se jí podařilo získat celkem devět Zlatých slavíků a koncem 70. let koncertovala po ČSSR se slavným italským zpěvákem Drupim. V té době také hrála v muzikálovém filmu Trhák po boku Juraje Kukury a její hvězda stoupala.

Statečná Hanička

Jenže Hana Zagorová měla krom talentu i charakter. V červnu 1989 podepsala dokument Charty 77, takzvaných Několik vět, kde se Zdeňkem Svěrákem, Rudolfem Hrušínským, Jiřím Bartoškou nebo Martinem Stropnickým a dalšími 40 tisíci signatáři požadovala propuštění politických vězňů a svobodu slova. Nevěděla, že komunistický režim skončí za pár měsíců, a tak počítala s tím, že si už nezazpívá. Svůj podpis neodvolala ani pod nátlakem komunistických funkcionářů, na což prohlásila: „Nebylo tam nic, s čím by slušný člověk nesouhlasil.“ Mnozí její kolegové, kteří podepsali Antichartu, to ovšem viděli jinak – třeba takový Jiří Korn.

Těžká nemoc

Jednoduchý neměla nikdy ani osobní život, málokdo ví, že trpí vzácnou krevní nemocí – rychlým rozpadem červených krvinek. Nemoc se objevila, když jí bylo dvacet, a zmizela až v roce 2002. Celou dobu musela zpěvačka jezdit na pravidelné transfúze, bez nich byla unavená a často mezi koncerty kolabovala. A nemohla otěhotnět. Po dětech přitom velmi toužila. Na prahu čtyřicítky se proto vdala za tanečníka Vlastimila Harapese. „Kdyby manželství nebylo nutné k tomu, abychom mohli adoptovat dítě, možná bychom to tehdy nechali být a nebrali bychom se,“ prozradila později o manželství se slavným baletním mistrem. Šlo prostě o účelový sňatek dvou dobrých kamarádů – Harapes měl už tehdy jasno ve své sexuální orientaci.

Adopce nevyšla

O adopci se zpěvačka opravdu pokusila, ale bohužel to nevyšlo. Holčičku, které měla být novou maminkou, měla Zagorová už na zkoušku u sebe doma, jenže pak přišla krutá rána – podraz od ženy, která jí s adopcí pomáhala. Ta si totiž nechala dítě napsat na sebe a údajně už si ho nechala. Zpěvačka se zhroutila a od dalších pokusů o adopci upustila.

Štefan se zamiloval do vdané paničky

Pak se ale Hanka konečně dočkala štěstí, i když na vlastní děti již bylo pozdě. Potkala totiž o deset let mladšího operního pěvce Štefana Margitu a byla to láska jako trám. Co na tom, že byla ještě vdaná, všechno šlo rychle. Margitu si Hanka vzala 22 hodin poté, co se oficiálně rozvedla. Pár se smířil i se skutečností, že nebudou mít potomka: „Chtěl jsem ji jako člověka, kterého miluji, a tak jsem oželel i dítě,“ svěřil se tehdy Margita.

Happy end a oslava v Lucerně

Hana byla konečně šťastná – a dokonce přerušila vlastní kariéru, aby se mohla starat o Štefana. Po čtyřech letech v ústraní se pak rozhodla vrátit na scénu a kompletně vyprodala Lucernu. V harmonickém vztahu žije dvojice dodnes a Hanka aktivně pracuje na novém albu. Happy end se, zdá se, konal. A koncert k sedmdesátinám v pražské Lucerně? „Bylo to velmi příjemné a musím říct, že pro mě osobně nádherné a strhující. Lidé byli senzační a bylo vidět, jak mě mají rádi, a to je moc krásný pocit,“ řekla serveru Novinky.cz.

Mrzelo ji jen, že v Lucerně chyběl milovaný Štefan, který je pracovně v USA. Jeho vystoupení v Chicagu se domlouvalo už před třemi lety a nedalo se s tím nic dělat. Zpěvačka mu ale jako prvnímu po koncertu telefonovala. Navíc za ním za dva týdny poletí a její narozeniny spolu oslaví dodatečně. V únoru pak manžele čeká cesta do Dubaje, kterou ona dala Štefanovi k šedesátinám, jež oslavil v létě.

Čtěte také:

Inteligent blba zahraje, ale blbka intelektuálku? Kateřina Brožová coby doktorka Kellerová by měla raději nasadit černé brýle, aby nepřečetla, co diváci píší: Obludná břečka, žumpa, odpad

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace