Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Fejeton(ky) Jiřího Macků

Fejeton(ky) Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Týden v kultuře

Týden v kultuře

Nejen knížky, i ´živá´ kultura nás zajímá. Aneb Pavel Přeučil každé pondělí

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

S poutníkem za Bílou paní

S poutníkem za Bílou paní

Strašidla pro víkendy i všední den. Kde? No přeci na hradech a zámcích

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Všechno to začalo smrtí babičky. Nemluví spolu a skoro vůbec se nevídají, rodina se prostě rozpadla. Dost mě to ranilo, prozradila Kristýna Hrušínská. Proč vůbec vypukla válka mezi Janem a Rudolfem? Víme to

26.08.2016
Všechno to začalo smrtí babičky. Nemluví spolu a skoro vůbec se nevídají, rodina se prostě rozpadla. Dost mě to ranilo, prozradila Kristýna Hrušínská. Proč vůbec vypukla válka mezi Janem a Rudolfem? Víme to

Autor: Divadlo Na Jezerce

Popisek: Jan a Rudolf Hrušínští. Válečná sekyra je zakopána, bratři se sejdou na jevišti

Začalo to smrtí staré paní Hrušínské v roce 1997. Tehdy vyšlo najevo, že velká soudržná rodina je iluze a že bratři Rudolf a Jan Hrušínští v jednom domě prostě žít nemohou. Kvůli penězům za dědictví spolu bratři nemluvili 20 let!

„Všechno to začalo smrtí babičky. Najednou jsme přestali žít v jednom baráku. Se strýcem Rudolfem a jeho rodinou jsme se vůbec nevídali a jsou to teprve dva roky, kdy jsem znovu navázala kontakt s bratranci,“ řekla Janova dcera Kristýna Hrušínská v rozhovoru pro týdeník Instinkt. „Že by ti dva šli spolu na oběd, to opravdu nehrozí. Nemluví spolu a skoro vůbec se nevídají. Rodina se prostě rozpadla. Dost mě to ranilo,“ smutně dodala Kristýna.

Kvůli mamince se ještě drželi, pak to vypuklo

Co stojí za nenávistí mezi bratry? Co jiného než peníze.  Vztahy prý vázly už před smrtí paní Hrušínské, která svého manžela přežila jen o tři roky, ale kvůli ní se bratři prý ještě drželi. Po maminčině smrti do toho ale šli s plnou parádou. Jan chtěl v rodinné vile v Nuslích zůstat, Rudolf, který v ní měl také byt, chtěl odejít. A vůbec se mu nelíbila cena, kterou mu Jan za půlku domu jako odstupné nabídl. Přestali spolu komunikovat a Rudolf dokonce chtěl svůj podíl prodat někomu jinému.

Honza dělá jménu Hrušínský ostudu

Napjaté vztahy mezi bratry pak ještě vyhrotilo nejasné financování  divadla Na Jezerce, které si Jan Hrušínský před lety založil. Problematický je už dlouhé roky především pronájem divadla, který Janu Hrušínskému poskytla Městská část Praha 4. Za objekt v hodnotě sedmdesát milionů korun totiž Hrušínský ročně platí „směšných“ sto tisíc korun, ačkoliv jen za pronájem restaurace, která je v areálu divadla, od jejích provozovatelů sám Jan inkasuje více jak milion korun ročně. „Honza těmi věcmi kolem divadla udělal jménu Hrušínský takovou ostudu, že se skoro stydím, že se tak jmenuju,“ prohlásil údajně dokonce před lety znechucený Rudolf, když se ptali, co na to, jak Jan s rodinným odkazem nakládá, říká.

Nechali zchátrat tatínkovo nejmilejší místo

Janovi se zase vůbec nezamlouvalo, že Rudolf prodal rodinnou chatu v Plané nad Lužnicí, kam jezdili už jejich rodiče, kteří se v Plané dokonce na místní plovárně seznámili. Rodina chatu po jeho smrti prodala, ale ani její nový majitel s nemovitostí nic nedělá a nechává ji dál chátrat. „Říká se, že to Hrušínský prodal za milion,“ řekla Nedělnímu Aha! sousedka. Za to, jak chata vypadá, ale prý mohou především sami synové Hrušínského, bratři Jan a Rudolf, kteří se kvůli dědictví nepohodli. „Jeden čas na chatu jezdil Rudolf sám a Honza si postavil hned vedle úplně novou krásnou chaloupku. Pak se nemohli dohodnout, zasekli se, takže to skončilo tak, že Rudla tam přestal úplně jezdit a Honzík tu svou prodal,“ dodala sousedka.

Potkali se až v nemocnici

Vzájemné handrkování ale časem přece jen polevilo a teprve v uplynulých letech se dokázali domluvit na částce čtyř milionů za Rudolfovu polovinu vily. Loni to už konečně začalo vypadat na smíření. „Já myslím, že momentálně s bratrem vycházíme dobře,“ utvrzoval Aha! Jan, který stejně jako Rudolf o rodinných vztazích odmítal většinou mluvit. K průlomu došlo, když Jan těžce onemocněl. Skončil ve vážném stavu nemocnici s prasklým žlučníkem, tepnou a oboustranným zápalem plic. Tehdy za ním jeho starší bratr konečně přišel a začalo velké usmiřování. „Měli jsme s Rudlou v minulosti nějaké spory, ale už se vše vyřešilo. A když mě navštívil v Krči, povídali jsme si spolu skoro hodinu. Bylo to moc příjemné setkání, tak v klidu jsme se dlouho nepotkali," řekl tehdy Jan.

A nyní se rýsuje první společná práce po dlouhých letech. Měli by si spolu zahrát v americké komedii, jejíž titul Jezerka zatím nezveřejnila a to dokonce v režii Jiřího Menzela. Zdá se, že bratrovo divadlo už Rudolfovi až tak nevadí. Otázka je, jak moc jde o reálné smíření a jak o zajímavý marketingový tah. Vždyť kdo by se nechtěl podívat, jak znepřátelení bratři stojí bok po boku na jevišti…

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace