Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ten si zkrátka nedá pokoj. Před operací srdce se legendární diblík ještě honem vrátil alespoň na skok do dětství. A navíc s mladou kočkou po boku

11.08.2016
Ten si zkrátka nedá pokoj. Před operací srdce se legendární diblík ještě honem vrátil alespoň na skok do dětství. A navíc s mladou kočkou po boku

Foto: BigMedia

Popisek: Václav Neckář se zpěvačkou Patricií při natáčení

VIDEO, FOTOGALERIE Vyrostlo na něm několik generací a až po téměř půlstoletí dostává nyní úplně novou podobu. Večerníčkové legendě propůjčila svoji tvář i hlas další legenda – neúnavný Václav Neckář se proměnil v Kluka z plakátu.

Známý a populární večerníček Kluk z plakátu má konečně i svůj stejnojmenný letní hit. Duet nazpíval Václav Neckář s mladou zpěvačkou, textařkou a skladatelkou Patricií. Písnička, kterou nahrála Neckářova skupina Bacily, slavící letos v srpnu své 45. výročí založení, má i při svižném tempu příjemnou nostalgickou atmosféru a svojí náladou a charakterem se odkazuje na nezaměnitelný zvuk Neckářových největších hitů. „Text písničky se mi líbil už při prvním přečtení,“ prozradil legendární zpěvák. „Oslovila mě hlavně myšlenka, že si stále můžeme plnit svá přání a snít o nich. Jde přece o to pořád se mít na co těšit, mít se z čeho radovat, mít proč žít.“

Potkali se na fesťáku

Mladičká autorka hudby a textu si pro tento projekt Václava vyhlédla již loni. „S panem Neckářem jsme se loni v létě potkali na několika hudebních festivalech, a protože si ho už od dětství velmi vážím, zeptala jsem se ho, zda bych mu nemohla poslat nějaké svoje písničky. Když mi potom manažer Václava Neckáře napsal, že se panu Neckářovi líbí právě Kluk z plakátu, byla jsem moc ráda,“ pochlubila se Patricie.

Samotné natáčení písničky probíhalo v Čechách a ve Španělsku. Patricie totiž momentálně studuje Berklee College of Music ve Valencii, takže nemohla přijet do Čech. Proto byly hudební základy, natočené v Čechách, posílány za ní do Španělska, kde ve školním studiu nazpívala své pěvecké party. Potom se písnička dokončovala zase v Čechách.

Zahraje si s Klukem

Neobvyklý hudební klip, který k písničce vznikl v režii Tomáše Krejčího, vtipně a nápaditě kombinuje Václavovo a Patriciino herectví s klasickou ‘večerníčkovskou‘ animací. Mimo jiné v něm populárního zpěváka uvidíme třeba jako pilota letadla, surfaře či Malého prince. „Bylo pro mě i pro celý můj tým velkým potěšením natáčet s Václavem Neckářem, už proto, že mít na place oscarového herce se nestává každý den. Byla to pro mě velká výzva, ale také velký závazek. Bylo to velmi příjemné, i když náročné natáčení a pan Neckář v sobě profesionála rozhodně nezapře,“ prohlásil režisér Krejčí.

Nový duet uslyšíme již v těchto dnech například v síti rádií Blaník, naživo si ji příznivci Václava Neckáře a skupiny Bacily budou moci poprvé vychutnatna výročním koncertu k pětačtyřicátým narozeninám skupiny Bacily, který se uskuteční 31. srpna od 19.30 hodin na pražském Střeleckém ostrově. K propagaci písničky poskytne své venkovní reklamní plochy společnost BigMedia, protože „kde jinde než na plakátu by se měl Kluk z plakátu objevit“ říká CEO BigMedia Marek Pavlas.

Již o víkendu chce vystupovat

Kvůli silné arytmii Václav Neckář podstoupil počátkem týdne v pražské Nemocnici na Homolce plánovanou katetrizaci a netajil se tím, že má z operace strach. Na odborné vyšetření, které je současně i léčbou, ho odvezl syn Václav, kromě něj ale o něm nikdo jiný neměl ani ponětí. Václav se dokonce nesvěřil ani bratru Janovi a členům kapely, protože jim prý nechtěl přidělávat starosti. O tom, že by ho snad zákrok mohl na delší čas ‘vyřadit z provozu‘, ale ani chvilku neuvažoval a dál chce jet na plný plyn. Již tuto sobotu v 18 hodin by totiž měl s Bacily odstartovat Valašské folkrockování v Rožnově pod Radhoštěm.

Čtěte také:

Ženatý byl dvakrát, aby si vylepšil image u soudruhů, stejně to ale o něm všichni věděli. Přesto oficiálně nepřiznal ‘barvu‘ ani při oslavě svého jubilea a o první manželce dál mlčí jako hrob. Tajnosti slavných

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská