Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zatímco před kamerou se na sebe usmívali, v zákulisí StarDance prý panovala nevraživost. Proč? Jako vždy – kvůli penězům. ČT ale plánuje změnu, letos budou poprvé platit pro všechny soutěžící jednotná pravidla. A přijde to dráž

05.08.2016
Zatímco před kamerou se na sebe usmívali, v zákulisí StarDance prý panovala nevraživost. Proč? Jako vždy – kvůli penězům. ČT ale plánuje změnu, letos budou poprvé platit pro všechny soutěžící jednotná pravidla. A přijde to dráž

Foto: ČT

Popisek: Tereza Kostková a Marek Eben moderovali první řadu StarDance v roce 2006

O úspěšné show celebrit StarDance se od prvopočátku šušká, že pro soutěžící celebrity znamená pořádný ‘vývar‘. Jenže jak pro koho. Doposud totiž měl každý soutěžící vlastní smlouvu. To se ale má letos na podzim změnit.

Osmý a údajně již opravdu poslední ročník úspěšné show České televize StarDance pomalu ťuká na dveře diváckých příbytků, a tak další parta soutěžících z řad známých osobností již trénuje, až se z nich kouří. A mají k tomu velmi pádný důvod. Pokud si ale myslíte, že jim jde především o báječný pocit z dokonalého tance, jste vedle jak ta jedle. Podobně jako v řadě jiných projektů, a nejen těch televizních, jde i v tomto pořadu především o peníze. A rozhodně nejen o pár drobných.

Draho přijde již samotný podpis

Možná by vás ani nenapadlo, za co všechno se účinkujícím platí v naší veřejnoprávní televizi, která je financována z koncesionářských poplatků, takže jí na její velkorysost přispíváme my všichni. Pokud jde o StarDance, ohodnocen konkrétní sumou je již samotný podpis smlouvy. Věřte-nevěřte, jenom za to, že se upíší ‘tanečnímu ďáblu‘, zkasírují soutěžící podle informací serveru Expres.cz neuvěřitelných 70 000 korun. Už jste někdy za jeden jediný podpis takovou sumičku dostali? Tím to ale všechno teprve začíná. Podle nových pravidel, které mají definitivně dát STOP zákulisním rozbrojům kvůli výši honorářů, stanovila Česká televize pro nadcházející ročník zcela nový, přesně definovaný ‘ceník‘.

Kdo vydrží déle

Princip je jednoduchý, kdo déle vydrží, ten si také přijde na zajímavější sumičku. Soutěžící sice dřou na tanečním parketu do úmoru, nicméně za částky, o nichž si běžní smrtelníci opravdu mohou jenom nechat zdát. Trénují sice takzvaně zdarma, za účast na každém přímém přenosu si ale připíšou na konto 50 000 korun. I tomu, kdo vypadne v prvním vyřazování, se tudíž účast vyplatí – za podpis smlouvy a účast v prvním a posledním večeru si totiž i největší nemehlo ročníku vydělá 170 000 korun. A tři finalisté, kteří vydrží po celou dobu a předvedou své umění v přímém přenosu desetkrát, si přijdou na neuvěřitelných 570 000 korun. No řekněte – kdo by se za takové peníze nesnažil. Pokud bychom vzali k ruce kalkulačku, došli bychom snadno k závěru, že nový systém přijde Českou televizi mnohem dráž než ten předchozí. Management ale sází na to, že se jí velká část investovaných korunek vrátí na konto díky esemeskám, kterými nadšení fanoušci podpoří své favority. A co by snad chybělo, doplní nedobrovolně její koncesionáři.

Dojde i na ostatní

Zkrátka nepřijdou ani další tváře, které k pořadu neodmyslitelně patří. Hlavní hvězda večera, moderátor Marek Eben, údajně již od prvopočátku show kasíruje za každý přímý přenos 50 000 korun a jeho kolegyně Tereza Kostková o patnáct ‘smetanů‘ méně. Výrazně hůř na tom jsou porotci, kteří doposud brali celkem 120 000 korun za účast v celé StarDance. Výrazně méně dostávají i profesionální tanečníci. Doposud měli 20 000 korun za každý přímý přenos, pokud se jim ale podařilo dostrkat právě to své nemehlo až do finále, přistála jim na účtu i tak velmi příjemná sumička.

Taneční sláva vydrží

Navíc pro soutěžící finálovým večerem příjmy rozhodně nekončí, většina z nich vystupuje s profesionálním partnerem dál na různých společenských i soukromých akcích. Například herečka Mahulena Bočanová se netajila tím, že pokud jde o honorář, s tanečníkem Jaroslavem Kunešem pod 30 000 korun nejdou. Na účasti ve StarDance se dá ale ex post vydělávat i jinak. Například loňská vítězka, herečka Marie Doležalová, se s tanečním partnerem a přítelem Markem Zelinkou stále objevuje na televizních obrazovkách v několika variantách reklamního spotu na ochucenou minerální vodu. A jejich honorář za tuto exhibici, o níž prý Marie původně zvažovala, zda vůbec má takovou nabídku přijmout, se pohyboval v řádu statisíců.

Soutěžící ročníku 2016

Původně mělo zůstat tajemstvím i to, že letošní řada StarDance bude poslední, nakonec se ale v jednom rozhovoru podřekla moderátorka Tereza Kostková. Současně prý televize plánovala, že tentokrát nechá soutěžit všechny dosavadní vítěze. Tato myšlenka ale padla, prý kvůli neochotě některých bývalých vítězů dřít dalšího půl roku na tanečním parketu. A tak bude všechno ‘postaru‘ a o další titul Krále či Královny parketu se utkají nové známé osobnosti. Na podzim se v populární soutěži můžeme těšit na souboj následujících tváří:

  • herečka Jana Plodková, kterou současně uvidíme i v seriálu Já, Mattoni
  • hvězda seriálu Gympl a Ohnivé kuře Kristýna Leichtová
  • představitel Mikuláše ze seriálu Hop nebo trop Roman Zach
  • pětinásobná držitelka hudební ceny Anděl Anna K.
  • bývalý alpský lyžař a mnohonásobný mistr ČR Ondřej Bank
  • mistryně v aerobiku Olga Šípková
  • Zdeněk Piškula, který poprvé stanul před kamerou jako Honzík Dvořák v seriálu Vyprávěj
  • česká Marilyn Monroe Miluše Bittnerová
  • legendární fotbalista Ladislav Vízek
  • populární televizní kuchař Emanuele Ridi

Při pohledu na sestavu se zdá, že Česká televize tentokrát vzdala snahu dosadit mezi soutěžící za každou cenu ‘čistokrevné‘ nemehlo, jakým byl naposledy Lukáš Pavlásek. Zřejmě se poučila z obrovské vlny nesouhlasu, která ji zavalila, poté co překvapivě odsouval ze hry mnohem lepší konkurenty a pro milovníky společenského tance ze zcela nepochopitelných důvodů obsadil třetí místo. Možná ale některý z nových soutěžících v tomto směru teprve překvapí.

Čtěte také:

Otřesná zpověď české pošťačky: Po přečtení budete děkovat za svou práci, ať je jakákoli

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská