Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Co chystá ČT na podzim? Další kriminálky, jako by jich v komerčních televizích nebylo dost… Jenže všechny válcuje starý dobrý Dietl. A chlapi budou zase slintat nad Čvančarkou, říká divačka

03.08.2016
Co chystá ČT na podzim? Další kriminálky, jako by jich v komerčních televizích nebylo dost… Jenže všechny válcuje starý dobrý Dietl. A chlapi budou zase slintat nad Čvančarkou, říká divačka

Autor: ČT repro

Popisek: Jitka Čvančarová v seriálu Doktor Martin, který dostal další sérii.

Vedení České televize tento týden představilo novinky, které divákům nabídne poté, co jim celé prázdniny vysílala reprízy repríz. Což o to, program to bude pestrý a atraktivní, ale příliš se nebude lišit od nabídky konkurenčních komerčních stanic, které musí pořady natáčet za své a z výnosů za reklamu. Diváky čeká především souboj kriminálních seriálů, zatímco skutečně kvalitní podívaná opět přijde ze zahraničí a bude ukrytá na nejméně sledované stanici.

To, že generální ředitel České televize Petr Dvořák řídil komerční stanici, je patrné v ČT stále více. Více než veřejnoprávním posláním se řídí kritériem sledovanosti a při propagaci programového schématu zdůrazňuje pořady, o nichž by bylo lepší pomlčet, zatímco skutečné perly, které čas od času vysílá, si musí náročný  divák pečlivě hlídat. Příkladem je strhující americký seriál Šílenci z Manhattanu. Premiéru třetí řady uvedl kanál ČT art  k velkému překvapení fanoušků  o prázdninách.  Odpověď na otázku, proč se tak v ČT vlastně děje, dal před časem její kreativní producent Jan Štern. Ten totiž dospěl k názoru, že čeští diváci ještě mentálně nedorostli k tomu, aby sledovali produkty tzv. „Quality tv“.

Starý dobrý Pitaval

Divákům ČT 1 proto o prázdninách raději naservírovali více než třicet let starý detektivní seriál  Malý pitaval z velkého města, Angeliku a Vinnetoua. A šéfové ČT si mohli bez uzardění mnout ruce, díky scénáři geniálního Jaroslava Dietla Pitaval dokonce vévodil prázdninové sledovanosti a porazil premiérovou novinku TV Prima Jetelín. Mimochodem, je paradoxem, že socialistická Dietlova kriminálka působí věrohodněji než všechny ty nové seriály, masově vyráběné napříč stanicemi, v nichž figurují vykalkulované, ale o to směšnější „sexy týmy“ vyšetřovatelů.

Místo Cirkusu Rapl

Protagonistou nového, třináctidílného detektivního seriálu ČT Rapl, který bude uveden na podzim, a je volným pokračováním seriálu Cirkus Bukowsky, se stane momentálně největší česká herecká hvězda, Hynek Čermák. Opět hraje nekompromisního vyšetřovatele Kuneše, který má problémy, a tak je uklizen do  zapadákova v pohraničí, kde ovšem bují kriminalita ve velkém. Autoři projektu se chlubí, že jde o první „spin off“, tedy přechod určité postavy z jednoho díla do druhého. A slibují také napínavou podívanou. Napínavější než je skutečná válka českých policistů, odehrávající se ve zpravodajských relacích, ale bude jen stěží. 

Budou chlapi slintat?

A na politickou satiru, tak jak ji známe z prestižních televizních stanic, může divák ČT  také zapomenout. Na místo toho mu ČT nabídne komediální cyklus Kosmo, v němž  český národ  u piva sleduje přistání českých kosmonautů na Měsíci, ale zjistí se, že státní projekt je vytunelovaný, nebo  pokračování kancelářského sitcomu Marta a Věra.  Rekordy ve sledovanosti jistě opět obstará osmá řada StarDance či pokračování úspěšného Doktora Martina. Jedna z divaček ČT si v této souvislosti posteskla, že chlapi zase budou slintat nad Čvančarkou. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace