Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Co chystá ČT na podzim? Další kriminálky, jako by jich v komerčních televizích nebylo dost… Jenže všechny válcuje starý dobrý Dietl. A chlapi budou zase slintat nad Čvančarkou, říká divačka

03.08.2016
Co chystá ČT na podzim? Další kriminálky, jako by jich v komerčních televizích nebylo dost… Jenže všechny válcuje starý dobrý Dietl. A chlapi budou zase slintat nad Čvančarkou, říká divačka

Foto: ČT repro

Popisek: Jitka Čvančarová v seriálu Doktor Martin, který dostal další sérii.

Vedení České televize tento týden představilo novinky, které divákům nabídne poté, co jim celé prázdniny vysílala reprízy repríz. Což o to, program to bude pestrý a atraktivní, ale příliš se nebude lišit od nabídky konkurenčních komerčních stanic, které musí pořady natáčet za své a z výnosů za reklamu. Diváky čeká především souboj kriminálních seriálů, zatímco skutečně kvalitní podívaná opět přijde ze zahraničí a bude ukrytá na nejméně sledované stanici.

To, že generální ředitel České televize Petr Dvořák řídil komerční stanici, je patrné v ČT stále více. Více než veřejnoprávním posláním se řídí kritériem sledovanosti a při propagaci programového schématu zdůrazňuje pořady, o nichž by bylo lepší pomlčet, zatímco skutečné perly, které čas od času vysílá, si musí náročný  divák pečlivě hlídat. Příkladem je strhující americký seriál Šílenci z Manhattanu. Premiéru třetí řady uvedl kanál ČT art  k velkému překvapení fanoušků  o prázdninách.  Odpověď na otázku, proč se tak v ČT vlastně děje, dal před časem její kreativní producent Jan Štern. Ten totiž dospěl k názoru, že čeští diváci ještě mentálně nedorostli k tomu, aby sledovali produkty tzv. „Quality tv“.

Starý dobrý Pitaval

Divákům ČT 1 proto o prázdninách raději naservírovali více než třicet let starý detektivní seriál  Malý pitaval z velkého města, Angeliku a Vinnetoua. A šéfové ČT si mohli bez uzardění mnout ruce, díky scénáři geniálního Jaroslava Dietla Pitaval dokonce vévodil prázdninové sledovanosti a porazil premiérovou novinku TV Prima Jetelín. Mimochodem, je paradoxem, že socialistická Dietlova kriminálka působí věrohodněji než všechny ty nové seriály, masově vyráběné napříč stanicemi, v nichž figurují vykalkulované, ale o to směšnější „sexy týmy“ vyšetřovatelů.

Místo Cirkusu Rapl

Protagonistou nového, třináctidílného detektivního seriálu ČT Rapl, který bude uveden na podzim, a je volným pokračováním seriálu Cirkus Bukowsky, se stane momentálně největší česká herecká hvězda, Hynek Čermák. Opět hraje nekompromisního vyšetřovatele Kuneše, který má problémy, a tak je uklizen do  zapadákova v pohraničí, kde ovšem bují kriminalita ve velkém. Autoři projektu se chlubí, že jde o první „spin off“, tedy přechod určité postavy z jednoho díla do druhého. A slibují také napínavou podívanou. Napínavější než je skutečná válka českých policistů, odehrávající se ve zpravodajských relacích, ale bude jen stěží. 

Budou chlapi slintat?

A na politickou satiru, tak jak ji známe z prestižních televizních stanic, může divák ČT  také zapomenout. Na místo toho mu ČT nabídne komediální cyklus Kosmo, v němž  český národ  u piva sleduje přistání českých kosmonautů na Měsíci, ale zjistí se, že státní projekt je vytunelovaný, nebo  pokračování kancelářského sitcomu Marta a Věra.  Rekordy ve sledovanosti jistě opět obstará osmá řada StarDance či pokračování úspěšného Doktora Martina. Jedna z divaček ČT si v této souvislosti posteskla, že chlapi zase budou slintat nad Čvančarkou. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace