Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Facka koncesionářům: Generální ředitel neustále kritizované ČT si za rok 2015 přijde na pět milionů. Splnil prý kritérium kvality... Těžko se tomu věří

25.06.2016
Facka koncesionářům: Generální ředitel neustále kritizované ČT si za rok 2015 přijde na pět milionů. Splnil prý kritérium kvality... Těžko se tomu věří

Foto: ČT

Popisek: Ředitel ČT Petr Dvořák

Díky rozhodnutí Rady České televize dostane generální ředitel ČT Petr Dvořák za rok 2015 bonus ve výši 2,3 miliony korun. Bonus je desetinásobkem měsíčního platu, který v případě generálního ředitele ČT činí 230 tisíc korun. Šéf veřejnoprávního kanálu si tak ročně přijde na pět milionů korun! Rada to zdůvodňuje tím, že splnil nastavená kritéria hospodaření, manažerských výsledků a kvality.

Dodejme, že Rada České televize je podle zákona orgánem, jímž se uplatňuje právo veřejnosti na kontrolu činnosti této veřejnoprávní instituce. Členy Rady volí a odvolává Poslanecká sněmovna, údajně tak, aby v ní byly zastoupeny významné regionální, politické, sociální a kulturní názorové proudy. Dostatečně vypovídajícím faktem o její vyváženosti je například pozoruhodná skutečnost, že mezi patnácti radními, jejichž jména jsou veřejnosti téměř neznámá, je pouze jediná žena. Na seznamu nefiguruje nikdo, koho byste si okamžitě vybavili. Snad s výjimkou novináře Luboše Beniaka. Předsedou rady je také novinář - Jan Brandejs, který působil jako rozhlasový redaktor a začátkem 90. let byl mluvčím Kanceláře prezidenta republiky. 

Kritika? Hlavně TV Prima!

Zajímavé je i zjištění, čím se vlastně rada zabývá. Podle zápisu z 8. června ji například ředitel Petr Dvořák seznámil s tím, že Česká televize nabídne divákům padesát zápasů z mistrovství Evropy ve fotbalu a že byl vyhlášen  vítěz Ceny ČT na  56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež ve Zlíně. Informoval také o tom, že se v prostorách Karlovy univerzity konal seminář na téma volební zpravodajství.  Nejzajímavější je ale zmínka, že Česká televize vystoupila proti některým výrokům společnosti TV Prima a kritizovala zneužívání nedůvěryhodných výzkumů, které prý mohou poškozovat dobré jméno veřejnoprávního média. 

Milion sem, milion tam

Zatímco Rada schválila generálnímu řediteli bonus za to, že splnil nastavená kritéria hospodaření, zpráva dozorčí komise  ovšem v rozporu s tím například konstatuje, že příjmy z televizních poplatků dosáhly 5,62 miliardy korun, což je méně, než se plánovalo. A uvádí také, že náklady a výnosy dosáhly shodné výše 6,8 miliardy korun, tedy o více než 104 milionů korun méně oproti plánu.

Zápis z jednání Rady rovněž obsahuje přehled desítek stížnosti na vysílání ČT. Jedná se například o pořady Islám v  ČR nechceme, 168 hodin, Nedej se, Reportéři, ale také třeba o reklamu na některé zboží a na skrytou reklamu. Na tu ostatně v Krajských listech upozorňujeme často i my, ale bezvýsledně.  Ze zápisu rady však nelze zjistit, jakým způsobem byly stížnosti vyřízeny, ani jejich obsah. V poslední době době se Rada České televize musela zabývat i velmi rozsáhlou stížností, týkající se nevyváženého a neobjektivního vysílání o Ukrajině v uplynulých dvou letech. Podle dostupných informací ji radní jednoduše smetli ze stolu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace