Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pád z výšky rovnou na ústa. Hana Zagorová přiznává, že se jí o někdejším úspěchu může jen zdát. Dnes je ráda, že se dočkala desky

29.05.2016
Pád z výšky rovnou na ústa. Hana Zagorová přiznává, že se jí o někdejším úspěchu může jen zdát. Dnes je ráda, že se dočkala desky

Foto: youtube.com

Popisek: Hana Zagorová varuje kolegyně před příliš dlouhou pauzou

Pro mnohé bude možná překvapením, že Hana Zagorová je přes různé pauzy ve své kariéře stále nejprodávanější českou zpěvačkou, jejíž desky si koupilo více než deset milionů fanoušků. Sama ale přiznává, že se jí o někdejším úspěchu, kdy vydávala své písničky ve stotisícových nákladech, může jen zdát. Její hvězdná kariéra přesto trvá už půl století.

Původně vůbec být zpěvačkou nechtěla, spíše herečkou, ale nejvíc zpočátku uvažovala, že by dělala něco s pohybem, denně se totiž věnovala sportu. Tatínek ji zase směroval k nějaké technické profesi. Místo s panenkami si totiž raději hrála s kladívkem. Jak už to bývá, nakonec sehrál podstatnou roli osud. S kamarádkami z dívčí třídy se přihlásila z legrace do soutěže Hledáme nové talenty a nakonec do finále postoupila ona a v této talentové soutěži skončila druhá. A hned nato zahájila spolupráci s legendárním Orchestrem Gustava Broma.

Nádherné období

Přesto začala studovat herectví na JAMU a nebylo to vůbec jednoduché. Kvůli vadě řeči jí pedagogové vytýkali, že „mluví jako prase“, a tak se musela obrátit na logopedy. Nicméně na své začátky vzpomíná jako na nádherné období veškerého rozkvětu kultury. „Měli jsme pocit, že nám všichni chtějí pomáhat a že jim záleží na tom, abychom něco dokázali,“ vzpomínala nedávno v Nočním Mikrofóru. A v rozhovoru pro idnes.cz si zase pochvalovala, že tehdy nebyl žádný bulvár, s kolegy mohla jít do hospůdky, vrátit se v pět ráno a nikdo o tom dva měsíce nepsal. Hančiným prvním velkým hitem se stal Svatej kluk, k písničce si napsala i text. Její desky se vydávaly v mnohatisícových nákladech, a ještě se přilisovávaly další a další. „To jsou samozřejmě čísla, o kterých se nám dnes může jenom zdát a snít,“ přiznává otevřeně. A klesá také frekvence vydávání nových alb. Na desku Vyznání, která vyšla v roce 2014, čekali její fanoušci celých sedm let.

Pád z výšky

Úžasný rozjezd kariéry však nečekaně přerušila velmi vážná nemoc. „To tělíčko to nezvládlo. Ono řeklo ne, ne, to už je hodně.“ V té době totiž měla koncert prakticky každý den. Půl roku musela být v nemocnici, ale věřila, že se uzdraví a bude opět v pořádku. Přesto to pro ni bylo velmi těžké: „Byl to pád z výšky opravdu na ústa, “ vzpomíná s odstupem času. A onemocnění si nese až do dnešního dne a hovoří o něm pouze výjimečně. V mnohém se proto poučila a neváhá dát si delší pauzy. Naposledy dokonce čtyřletou. Byla prý hrozně unavená a upracovaná a měla pocit, že už vše odzpívala. Ale Karel Vágner a její muž Štefan Margita na ni naléhali, aby nazpívala alespoň desku, jenže ona to pořád odmítala. „Najednou se mi však začalo strašně stýskat po lidech, po publiku, po písničkách, po všem, co je okolo.“ Nicméně pauzu si pochvaluje, prý pomohla její psychice. Ale když některé její kolegyně také chtějí skončit se zpíváním, dává jim na to jenom dva roky, jako například Marii Rottrové. Přitom podle ní rozhodně není lehké se po čase vrátit. Dnes je Hana Zagorová opět na výsluní a na září chystá v Lucerně velký koncert ke svému životnímu jubileu. Po dvou letech vydá také novou desku, kterou opět, jak sama říká „vyčekala“.

Čtěte také:

Biatlonistka Gabriela Soukalová se stala obětí doposud nejtvrdšího rasistického vtipu

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová