Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Abrhám a Šafránková: Dojemná péče o milovanou ženu, nebo pozdní lítost? Pár snů podle známých až tak snový nebýval, Popelka prý často plakala

30.04.2016
Abrhám a Šafránková: Dojemná péče o milovanou ženu, nebo pozdní lítost? Pár snů podle známých až tak snový nebýval, Popelka prý často plakala

Foto: youtube

Popisek: Herec Josef Abrhám

Před dvěma lety byla milované filmové Popelce Libuši Šafránkové diagnostikována rakovina plic. Při operaci jí dokonce lékaři část plic museli odebrat. Jak je na tom dnes a proč se o ni Abrhám tak krásně stará?

Slavná Popelka rozhání obavy o své zdraví. Loni se poté, co si nepřišla na Hrad pro státní vyznamenání, spekulovalo, že je na tom velmi špatně, skutečnost je zřejmě jiná. Podle dostupných zpráv se cítí lépe, než bychom doufali. „Děkuji vám za zájem. Nedělejte si o mě žádné starosti, jsem v pořádku, nicméně léčba ještě není dokončena," vzkázala Šafránková přes německé novináře. S těmi tuzemskými příliš nekomunikuje od doby, kdy jí lékaři našli na plicích smrtelnou nemoc.

Libušce je lépe, ale vařit nebude

Její slova jsou přitom skutečně skvělou zprávou, protože neúčast herečky při přebírání ocenění z rukou Miloše Zemana u mnoha lidí vyvolala chmurné myšlenky. U nás i v Německu se pak psalo o tom, že to s ní zřejmě vypadá zle. K hraní už se Šafránková patrně ale nevrátí, nechodí do společnosti, celé dny tráví jen s manželem Josefem Abrhámem, obědy jim vaří její sestra Miroslava anebo Abrhám chodí do restaurace Koliba na pražských Roztylech, poblíž které bydlí.

Roztomilí důchodci

„Oba se velmi milují. Pan Abrhám ale není zřejmě velký kuchař, takže sem často jezdí pro obědy,“ dozvěděl se deník Blesk od štamgastů v restauraci, která je vzdálená jen pár desítek metrů od domu, kde Šafránková žije. „Po telefonu jí pak vždycky předčítá menu a nechává ji vybrat. Je to roztomilé,“ komentoval to jeden z hostů. Svědci je také vídají v nedalekém Krčském lese, kde se slavný pár rád prochází nebo jen tak sedí na lavičce.

Naše generace se nerozvádí

Ti dva jsou spolu už čtyřicet let. „Asi je to tím, že jsme měli podobné předky a štěstí. Naši předkové měli dost síly bojovat se všemi komplikacemi, problémy a existenčními věcmi,“ začal s vysvětlováním Abrhám, který upozornil na to, že jeho rodiče zažili světové války a po tom všem spolu vydrželi. V minulosti se lidé podle něj tak často nerozváděli. Abrhám s Šafránkovou mají naprosto ukázkový, romantický vztah….Nebo že by ne?

Josef Abrhám a Libuše Šafránková

Zamykal ji do chatky

Od rodinného známého jsme se dozvěděli, že údajně v minulosti nebylo vše růžové. Pamatujete na Libuščina žárlivého manžela Turka z Vesničky mé střediskové? Podobně cholerický prý býval i Abrhám. Na rodinných dovolených prý kolikrát manželku a malého synka zamkl do chatky a šel pařit. Nesnesl prý, aby se jeho žena bavila s jinými muži.

Jablko nepadá daleko od stromu?

To už je zdá se minulostí.  Manželé zůstali spolu – ale jejich jediný syn, Josef Abrhám junior, možná právě kvůli svým dětským zkušenostem, rodinu opustil. Mladý Josef má dvě děti s režisérkou Denisou Grimmovou, ale už s ní nežije. Libuška ji koneckonců nikdy neměla ráda. „Abrhám jezdil k synovi a snaše na návštěvu jednou za čtrnáct dní. Šafránková tak dvakrát, třikrát do roka,“ tvrdí známý rodiny Abraháma magazínu Sedmička. Že by byl Josífek až takový mamánek?

Ať už bylo jejich manželství jakkoliv italské, nyní se zdá, že šestasedmdesátiletý Abrhám o svou těžce nemocnou ženu opravdu dojemně pečuje. Návštěvníci pražského lesoparku by ve dvojici zakuklených důchodců asi nepoznali oblíbené hvězdy… 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Dáša Vrchotová