Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Žije jako na lochnesce. Sotva se vrátila s velkou slávou na obrazovku, už zase bude končit. S moderátorkou svého největšího programového dojáku se na Kavčích horách fakt nemazlí

31.03.2016
Žije jako na lochnesce. Sotva se vrátila s velkou slávou na obrazovku, už zase bude končit. S moderátorkou svého největšího programového dojáku se na Kavčích horách fakt nemazlí

Autor: Česká televize

Popisek: Moderátorka Ester Janečková z Pošty pro tebe

V České televizi zřejmě levá ruka neví, co dělá pravá, a když se konečně setkají, nejspíš vítězí právo silnějšího. Jak jinak si vysvětlit, že populární Pošta pro tebe, kolem jejíhož loňského zrušení se nadělalo tolik řečí, už zase bude končit, sotva se na obrazovce trošku ohřála.

Divák jediné veřejnoprávní televize v republice, kterou platíme my všichni ze svých kapes formou koncesionářských poplatků, si opravdu nemůže stěžovat na nedostatek překvapení. Zřejmě těch milionů jde na Kavčí hory pořád málo. Jak si jinak vysvětlit, že velká část ‘velkolepých‘ pořadů České televize je tvořena sestřihy scének z archivu, které už všichni viděli nejméně stokrát. Každý film, který náhodou koupí, zopakují alespoň třikrát, nejspíš pro jistotu, aby o něj opravdu nikdo nepřišel. O neustále dokola omílaných záznamech silvestrovských pořadů, které se zrodily ještě v dobách Zelenkovy ideologicky přísně střežené Československé televize, ani nemluvě. A když už se zmůže na vlastní pořad, jeho osud se vyvíjí jako na staré pouťové lochnesce.

Už zase musí z kola ven

Jednou nahoře, jednou dole, nebo spíš šup na obrazovku a zase pryč. Poté co se téměř před rokem rozpoutala obrovská vlna nevole nad rozhodnutím, že divácky stále oblíbený pořad ze života Pošta pro tebe končí, kdosi v managementu hodil zpátečku a formát, v němž jde především o usmíření, pochopení, radost a lásku, se před pár týdny znovu do programového schématu vrátil. S velkou slávou moderátorka Ester Janečková a Martin Kavan alias pošťák Ondra představili 6. ledna mladou maminku Ivetu, která hledala svého pokrevního otce, muzikanta Rudolfa, pátrajícího po bývalém kolegovi, kterému kdysi něco slíbil, a doposud nejmladší účastnici, devítiletou Simonku, jež toužila sdělit celému světu, jak je šťastná. A sotva diváci odkoukali desáté vydání nové řady, už je tu ‘jobovka‘znovu. S příchodem letních prázdnin Pošta už zase pro letošek skončí.

Ester je prý v klidu

Podobný formát funguje v mnoha zemích světa roky, nikoho ani nenapadne ho rušit a ani česká Pošta pro tebe si rozhodně nemůže stěžovat na nezájem diváků. Přesto management létá při rozhodování o její budoucnosti neustále od zdi ke zdi. Už i na chodbách ČT se mluví o tom, že je její programové vedení jedna obrovská katastrofa. „Máme příslib, že po Novém roce bude pořad zase pokračovat. Nastolil se tam takový systém, že by šlo o tradiční součást jarního schématu. A myslím, že ten příslib bude naplněn,“ věří sympatická Ester, která se prý z vývoje situace rozhodně nehroutí. Je ale poněkud zvláštní, že jiné pořady, které zdaleka nedosahují takové sledovanosti, se drží, i když jsou mnohem nákladnější. „Jsou za tím lobby skupin a lidí a ČT je neskutečný moloch, který by měl někdo prověřit od půdy až po sklep. Opravdu se tu programově nepracuje efektivně, to ani v nejmenším. To je ostatně vidět v programu, jaký televize vysílá," dodala pracovnice televize, která raději nechtěla být jmenována.

Čtěte také:

Ve zpravodajství na Nově je zase veselo, takový hysterák ale ještě nikdo nepředvedl. Co nedokázala ustát sexy blondýna, která si myslela, že má své jisté na doživotí?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace