Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Žije jako na lochnesce. Sotva se vrátila s velkou slávou na obrazovku, už zase bude končit. S moderátorkou svého největšího programového dojáku se na Kavčích horách fakt nemazlí

31.03.2016
Žije jako na lochnesce. Sotva se vrátila s velkou slávou na obrazovku, už zase bude končit. S moderátorkou svého největšího programového dojáku se na Kavčích horách fakt nemazlí

Foto: Česká televize

Popisek: Moderátorka Ester Janečková z Pošty pro tebe

V České televizi zřejmě levá ruka neví, co dělá pravá, a když se konečně setkají, nejspíš vítězí právo silnějšího. Jak jinak si vysvětlit, že populární Pošta pro tebe, kolem jejíhož loňského zrušení se nadělalo tolik řečí, už zase bude končit, sotva se na obrazovce trošku ohřála.

Divák jediné veřejnoprávní televize v republice, kterou platíme my všichni ze svých kapes formou koncesionářských poplatků, si opravdu nemůže stěžovat na nedostatek překvapení. Zřejmě těch milionů jde na Kavčí hory pořád málo. Jak si jinak vysvětlit, že velká část ‘velkolepých‘ pořadů České televize je tvořena sestřihy scének z archivu, které už všichni viděli nejméně stokrát. Každý film, který náhodou koupí, zopakují alespoň třikrát, nejspíš pro jistotu, aby o něj opravdu nikdo nepřišel. O neustále dokola omílaných záznamech silvestrovských pořadů, které se zrodily ještě v dobách Zelenkovy ideologicky přísně střežené Československé televize, ani nemluvě. A když už se zmůže na vlastní pořad, jeho osud se vyvíjí jako na staré pouťové lochnesce.

Už zase musí z kola ven

Jednou nahoře, jednou dole, nebo spíš šup na obrazovku a zase pryč. Poté co se téměř před rokem rozpoutala obrovská vlna nevole nad rozhodnutím, že divácky stále oblíbený pořad ze života Pošta pro tebe končí, kdosi v managementu hodil zpátečku a formát, v němž jde především o usmíření, pochopení, radost a lásku, se před pár týdny znovu do programového schématu vrátil. S velkou slávou moderátorka Ester Janečková a Martin Kavan alias pošťák Ondra představili 6. ledna mladou maminku Ivetu, která hledala svého pokrevního otce, muzikanta Rudolfa, pátrajícího po bývalém kolegovi, kterému kdysi něco slíbil, a doposud nejmladší účastnici, devítiletou Simonku, jež toužila sdělit celému světu, jak je šťastná. A sotva diváci odkoukali desáté vydání nové řady, už je tu ‘jobovka‘znovu. S příchodem letních prázdnin Pošta už zase pro letošek skončí.

Ester je prý v klidu

Podobný formát funguje v mnoha zemích světa roky, nikoho ani nenapadne ho rušit a ani česká Pošta pro tebe si rozhodně nemůže stěžovat na nezájem diváků. Přesto management létá při rozhodování o její budoucnosti neustále od zdi ke zdi. Už i na chodbách ČT se mluví o tom, že je její programové vedení jedna obrovská katastrofa. „Máme příslib, že po Novém roce bude pořad zase pokračovat. Nastolil se tam takový systém, že by šlo o tradiční součást jarního schématu. A myslím, že ten příslib bude naplněn,“ věří sympatická Ester, která se prý z vývoje situace rozhodně nehroutí. Je ale poněkud zvláštní, že jiné pořady, které zdaleka nedosahují takové sledovanosti, se drží, i když jsou mnohem nákladnější. „Jsou za tím lobby skupin a lidí a ČT je neskutečný moloch, který by měl někdo prověřit od půdy až po sklep. Opravdu se tu programově nepracuje efektivně, to ani v nejmenším. To je ostatně vidět v programu, jaký televize vysílá," dodala pracovnice televize, která raději nechtěla být jmenována.

Čtěte také:

Ve zpravodajství na Nově je zase veselo, takový hysterák ale ještě nikdo nepředvedl. Co nedokázala ustát sexy blondýna, která si myslela, že má své jisté na doživotí?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská