Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zničující vlna odporu prý dostala Pavláska na kolena. Nemám slov! Nechápu! dodává ke StarDance baletní mistr Vlastimil Harapes. A ‘Tydýt‘ se otřepal a brousí si zuby na finále

12.12.2015
Zničující vlna odporu prý dostala Pavláska na kolena. Nemám slov! Nechápu! dodává ke StarDance baletní mistr Vlastimil Harapes. A ‘Tydýt‘ se otřepal a brousí si zuby na finále

Foto: ČT

Popisek: Vlastimil Harapes je z Lukáše Pavláska upřímně zděšený.

Do každého ročníku StarDance nějaké to ‘dřevo‘ prostě patří, to letošní ale překročilo již úplně všechny meze. Nemyslí si to jenom diváci, ale i uznávaná legenda českého baletu. A vlna kritiky, která se snesla na jeho hlavu, údajně přímo zdrtila dokonce i ‘Tydýta‘ Lukáše Pavláska. Dlouho mu to ale nevydrželo.

Populární taneční soutěží České televize už prošla řada antitalentů, nad jejichž výkony kroutila hlavou porota i diváci. I takoví experti ale do tohoto pořadu prostě patří. Rámcovou skladbu adeptů na titul určuje již samotný formát, takže se pokaždé můžeme těšit na sportovce, dámu v letech, fyzicky zdatného seniora… a rovněž někoho, kdo doposud viděl tanec maximálně z rychlíku. Ten letošní ale spíš než soutěžícího připomíná maskota, což podotkl i porotce Radek Balaš.

„Pokud budeme u Lukáše hledat zvířecí charakteristiku, pak by se asi na první pohled hodilo připodobnění k zábavnému zvířeti, jakým je osel. Rozhodně je to přesná ilustrace toho, do čeho se Lukáš vědomě stylizuje. Ale pozor! Rozhodně nejsou žádné pochybnosti o jejich vysoké inteligenci,“ uvedl na adresu neohrabaného Pavláska. Na rozdíl od něj ale uznávanému baletnímu mistrovi Vlastimilu Harapesovi jeho vyhlášený smysl pro humor tentokrát úplně došel. „Nemám slov, nechápu. Ode všech je sice veliká odvaha vůbec se zúčastnit, ale musím konstatovat, že letošní ročník je velmi slabý v porovnání s některými předešlými,“ řekl týdeníku 5plus2.

Osmé kolo a opět nalomené šraňky

Osmé kolo a opět nalomené šraňky...

Není dřevo jako dřevo

Nejobdivuhodnější výkon mezi nemehly, která se již ve StarDance stihla představit, předvedl podle Harapese bezesporu herec Václav Vydra. Pod vedením Petry Kostovčíkové na sobě velmi tvrdě zapracoval, takže dotančil na stříbrnou příčku zaslouženě. „Pro mě byl největším překvapením. Udělal v průběhu soutěže obrovský pokrok a podle mého názoru měl vyhrát,“ prohlásila někdejší legenda baletní scény Národního divadla. Až do finále se podle něj zaslouženě protančil i hokejista Martin Procházka, jenž své působení v soutěži přirovnával k přípravě na mistrovství světa, a Harapes konstatoval, že v jeho podání se tanec opravdu proměnil ve sportovní disciplínu.

Těsně před finále skončil sportovní komentátor Jaromír Bosák a ani na jeho adresu nešetřil Harapes chválou. „Byl velmi dobrý a myslím, že měl ambici skončit s lepším umístěním,“ dodal. To šedesátník Oldřich Navrátil se na parketu vyloženě trápil a po vyřazení ve čtvrtém kole si viditelně oddychl. Nicméně prý pojal svoji účast ve StarDance s vtipem sobě vlastním. Další ‘senior‘ Vladimír Kratina podle Harapese prokázal, že je mnohem odvážnějším hercem než tanečníkem, a boxerskému mistru Rostislavu Osičkovi zase jako koníček určitě sedí mnohem víc malování. Jen prapodivný úkaz Pavlásek se podle Vlastimila Harapese nehodí do žádné škatulky. Není ani snaživý senior, ani vtipný elegán, ani dříč, který má píli a snahu v krvi…

...a tohle svět nejspíš také ještě neviděl

...a tohle svět nejspíš také ještě neviděl

Lucie brání svého ‘oslíka‘ zuby nehty

Pavláskova taneční partnerka Lucie Hunčárová otevřeně přiznala, že zpočátku vůbec netušila, do čeho vlastně jde. „První trénink nebyl tak strašný, protože jsem mu ukazovala základní krok do waltzu a do tanga, ten mu šel. Netušila jsem, že je na tom tak špatně. Až když jsem začala stavět variace na hudbu, tam jsme narazili, protože Lukáš necítí rytmus,“ konstatovala v rozhovoru pro server Žena.centrum.cz. Přestože připouští, že se s Pavláskem příšerně nadře, obhajuje ho a tvrdí, že jde do všeho úplně na maximum. „I přes kritiku tancuje tak, jak nejlíp může. Vypadá to na kameru, že se nesnaží. Ale on zhubnul šest kilo a opravdu jde na kůži a dře,“ prohlásila s tím, že kdyby s ním dřela denně dva roky, určitě by se tančit naučil.

S kritikou si prý zpočátku nelámali hlavu, vlna odporu, která se vzedmula po vyřazení cílevědomého dříče Leoše Mareše, ale Pavláska podle ní doslova srazila na kolena. Dlouho mu to ale nevydrželo. V pondělí byl prý smutný a hodně demotivovaný, již ve středu ale prohlásil, že chce být ve finále. „Vím, že v našem podání nejde o tanec, ale jsme zábavní. Dáváme divákům něco, co ostatní páry ne,“ dodala Hunčárová.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .cz');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace