Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Drží ČT Pavláska ve hře podvodem? Nepovedený robot, totální nemehlo, exot, šašek... O výsledcích StarDance prý rozhodují diváci, čísla ale ještě nikdy nikdo neviděl

23.11.2015
Drží ČT Pavláska ve hře podvodem? Nepovedený robot, totální nemehlo, exot, šašek... O výsledcích StarDance prý rozhodují diváci, čísla ale ještě nikdy nikdo neviděl

Foto: ČT

Popisek: Namísto snahy o tanec Lukáš Pavlásek ve StarDance šaškuje ze všech sil a milovníci společenského tance a noblesy už toho mají plné zuby. Tohle prý už Česká televize fakt přehnala.

Na sociálních sítích to vře, diváci se zlobí, přesto komik Lukáš Pavlásek „tančí“ dál. Na parketu je navíc tak nemožný, že už je to do očí bijící, a Česká televize je vážně podezírána, že manipuluje výsledky hlasování ve prospěch 'zábavy'.

Komik Lukáš Pavlásek patří mezi výrazné osobnosti s velmi svérázným druhem humoru, takže ho buď máte rádi, nebo ho nemusíte vůbec. Jeho nynější účast v taneční soutěži České televize StarDance je ale stále aktuálnějším tématem diskusí na sociálních sítích. Zpočátku většina diváků brala jeho šaškování jako doplněk, který fanoušci společenského tance a etikety se skřípěním zubů jakžtakž překousli. Nyní ale začíná přituhovat, protože zatímco postupně odcházejí ze hry soutěžící, na jejichž výkonech přece jen bylo znát postupné zlepšování a urputná snaha něco dokázat, exot, připomínající na parketu nepovedeného robota, postupuje dál. Je to vůbec možné?

Zpočátku brali fanoušci společenského tance Pavláskovy kreace s rezervou

Zpočátku brali milovníci společenského tance jeho kreace s rezervou, nyní už se ale opravdu zlobí

Úspěšná nemehla zvedala sledovanost

Totální nemehlo na parketu není ve StarDance žádnou novinkou, koneckonců je nezbytnou součástí úspěšného zahraničního projektu, na nějž Česká televize zakoupila licenci. Vzpomeňme na herce Václava Vydru, jenž první večer působil ve srovnání se soupeři jako úplný mimoň. Přesto se ‘vypracoval‘ mezi nezbožňovanější hvězdy první řady a nakonec se dokonce utkal ve finále o vavříny vítězství s Romanem Vojtkem.

Stejným způsobem si získal diváckou přízeň i herec Jiří Schmitzer, jehož výkony zpočátku připomínaly spíš stahování nalomených železničních závor. Jeho humor ale nepostrádal jemnost a eleganci. Při sledování sestřihů z tréninků sice diváci nad jeho podvlékačkami řvali smíchy, současně ale museli ocenit urputnou snahu a obrovskou dřinu, kterou do soutěže vkládal. Prostě chtěl nejen pobavit, ale také předvést, že na sobě umí makat. Vyneslo mu to pomyslnou bronzovou medaili a České televizi navíc mimořádně vysokou sledovanost. Letošní situace je ale úplně jiná.

Noblesa, nebo fraška?

Po obrovském úspěchu obou zmíněných pánů jako by StarDance naplno zaplula do škatulky noblesní zábavy. Důstojné nástupce, kteří by dokázali před kamerami předvést něco podobného jako Vydra či Schmitzer, prostě Česká televize nedokázala najít. Nejspíš i to bylo jedním z důvodů, proč následovala po šesté řadě roční přestávka. A v letošní řadě by zjevně měl roli nezapomenutelných soutěžících převzít právě Lukáš Pavlásek. Jenže jeho druh humoru z noblesního společenského formátu trčí jako dráty z rezavého plotu. Divák by totiž přece jen chtěl vidět svého komika tančit, a to zjevně Pavlásek nepochopil. Sebemenší snaha není na jeho výkonech patrná při tréninku ani v přímém přenosu, namísto toho šaškuje ze všech sil a při verbální komunikaci ‘zdobí‘ show rádoby vtipnými hláškami, které jsou naprosto ‘mimo mísu‘. Přesto už přeskočil již pátého soupeře a v soutěži se drží dál. Jak je to možné?

O tohle milovníci společenského tance nestojí. Pavlásek se prostě snaží proměnit noblesní záležitosti v další Partičku.

Pavlásek se snaží proměnit noblesní záležitost v další Partičku, a o to fanoušci StarDance moc nestojí

Jak je to s těmi čísly?

Přesně tuhle otázku si kladou diváci při pohledu na Pavláska stále častěji. Od prvopočátku vysílání StarDance Česká televize tvrdí, že hodnocení poroty je pouze odborným zhodnocením kvality předvedených výkonů a o úspěšnosti soutěžících rozhodují pouze a jedině divácké hlasy. V tomto kontextu je tudíž snadno pochopitelné, že jako první vypadla ze hry DJ Lucca – populární ‘dýdžejka‘ má přece jen výrazně odlišné spektrum fanoušků než společenský tanec. Obdobně lze zdůvodnit i druhého vyřazeného Rosťu Osičku, jelikož i box je této disciplíně na míle vzdálen. A ani nemilosrdné vymítání zasviněných lednic, které ve svých pořadech předváděla odbornice na zdravou výživu Kateřina Cajthamlová, nemusí mít právě davy příznivců. Vlna nevole, která se zvedla minulou sobotu po vyřazení populárního herce Marka Taclíka, který mimo jiné nyní baví diváky konkurenční Primy v seriálu Vinaři, už ale připomínala tsunami a poté co tuto sobotu skončila v soutěži zpěvačka Leona Machálková, rozhořčené reakce začaly plnit sociálnáí sítě ihned po vyhlášení výsledků.

Marek Taclík se jako tanečník bezesporu týden od týdne zlepšoval, Leona Machálková byla na tom bezesporu s tancem ještě o třídu lépe, protože již od začátku zúročovala bohaté zkušenosti z muzikálových jevišť. Přesto museli oba odejít, zatímco šaškující nemehlo Lukáše Pavláska prý fanoušci podrželi. „Nechápu, jak někdo může obdivovat Ufona, co si myslí, že umí tančit – hrůza, děs. Taclík neměl vypadnout, je a byl skvělý. To, co předvedl – krása,“ píše na Facebooku Tereza. „Tahle soutěž je o tanci, hlavně o tanci, a Pavlásek tam opravdu nemá co dělat. Je to výsměch těm, co umějí tančit,“ zlobí se Blanka. „Rozhodla jsem se, že na StarDance už koukat nebudu. To, že vypadl Taclík, a ne Pavlásek, mě pěkně naštvalo. Má to být o tanci, ne o hloupé zábavě. Ani jako bavič mě nebaví, je to ubohé,“ píše na sociálních sítích další divačka. A počet rozzlobených diváků stále narůstá. Zdá se, že tentokrát to Česká televize se snahou pobavit pořádně přešvihla. A stále více diváků je přesvědčeno, že je s výsledky diváckého hlasování prostě tahá za nos.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace